Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Magara 23:13, 19 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Jola, pięknie, przepięknie
I jak ja mam być zadowolona ze swojego ogrodu jak u mnie jeszcze przedwiośnie prawie???
Ten wiąz, którym kusicie - przepiękny
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 09:09, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kordina napisał(a)
Iryski-falbanki przepiękne kwiecie jak i cała reszta, cały czas podziwiam nieustająco, choć nie zawsze się odzywam, bo musiałabym w kółko powtarzać to samo


Bożenko, czasu brak na wszystko Fajnie że zaglądasz, ja też zaglądam ale z pisaniem gorzej. Ale przecież nie o to chodzi żeby sobie ciągle słodzić, ja to świetnie rozumiem
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:11, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kokesz napisał(a)
Tego pina mam od Ciebie i chciałam coś podobnego u siebie
Podobno nerecznice odmianowe o wąskich liściach są bardziej wyprostowane.


A widzisz...
Nie wszystko co pokazuje pinterest jest do odtworzenia. To ulotne chwile w czasie.
Na paprociach jeszcze dobrze się nie rozeznaję. Swoje paprociowisko tworzyłam przecież dopiero w zeszłym roku
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:14, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Agatorek napisał(a)
Świetnie wygląda ten Twój las w delikatnej mgle .
To jest fajne ujęcie jak z zaczarowanego lasu


Tą rabatę też lubię , są klony, są hakonki, jest dużo odcieni zieleni




Dobra, zwalmy słabe zdjęcia na lekkie zamglenie, mnie to pasuje
Ale faktycznie po deszczach zrobiło się niesamowicie fajnie. Choć jak coś przesadzam, to ziemia sucha. Niewiele to pomogło.
Wysadzałam z rabaty z misą rutewki orlikolistne a posadziłam Naparstnice Ilumination Flame. Będzie lepiej kolorystycznie się zgrywać

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:24, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Martka napisał(a)
Kochać tiarellki, leśne klimaty i ogród April!
Kobierzec zieleni….. wzdycham! Jak roslinki od KB?


Marto, tiarellki skradły moje serce. Nie sądziłam że tak zdominują Paprociowisko Zmienić nazwę na Tiarellowisko?
Roślinki od KB bardzo dobre, świetnie zapakowane. Choć nie wiem czy nie oczekiwałam większych egzemplarzy, szczególnie Calita i szałwia. Ale ogólne wrażenia pozytywne. Teraz mozolnie sadzę.
Wczoraj posadziłam 6 naparstnic Ilumination Flame, 4 pomidory szczepione Bolzano, Cupidissimo, Solena Yellow, 3 rozpleniece Rubrum i na razie tylko dwie Cality.
A ty jak oceniasz?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:26, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
TAR napisał(a)
Oblednie pieknie z czym ja do ludzi


Nie płacz, poprzedni ogród miałaś cudny. A ten też taki będzie ale daj mu chwilę, sobie też. Widziałam ile nakupowałaś ostatnio dobroci. Przyznam że ogród spory ale nie wiem jak pomieścisz z tym co masz zachomikowane. Przyjadę na naukę do ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:32, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Geisha z kokoryczkami skradła moje serce. Przepięknie się prezentuje.
Chyba pierwszy raz od kiedy jestem na forum na Mazowszu wszystko jest ze dwa tygodnie wcześniej niż na Dolnym Śląsku. Tiarelle dopiero zaczęły kwitnąć, a do kwitnienia irysów jeszcze daleko.

Wiąz JH jest bardzo żywotny. Swojego podkrzesywałam, żeby uzyskać wielopniowe drzewko, a on corocznie wypuszcza mnóstwo nowych gałązek ze śpiących oczek. Lubię go za wczesny start wiosną i bardzo długie trzymanie liści. U mnie gubi liście jako ostatni.


Cześć Haneczko. Geisha z kokoryczkami to też moje ulubione połączenie, zupełnie przypadkowe. Chociaż nie, kokoryczki tam już były, a Geishę Ania Kwartet mi tam kazała posadzić, z czego bardzo się cieszę
Co roku narzekamy wiosną na pogodę, co roku w inny sposób nas negatywnie zaskakuje. Za zimno, za ciepło, za sucho, za mokro - ciężki los ogrodnika. Stąd te dziwne różnice w kwitnieniu.
Wiąz JH trafił do mnie właśnie dzięki Tobie/przez Ciebie Ale ciągle nie jestem zadowolona z wybranego miejsca. Będą zmiany, ciągle się "nie czujemy wzajemnie" Mam nadzieję że jak już zdecyduję, będą- bo mam dwie sztuki, ozdobą ogrodu jak u ciebie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:34, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Magara napisał(a)
Jola, pięknie, przepięknie
I jak ja mam być zadowolona ze swojego ogrodu jak u mnie jeszcze przedwiośnie prawie???
Ten wiąz, którym kusicie - przepiękny


Magarku, pogodowa sytuacja w tym roku raczej cię nie rozpieszcza. Ja pierwszy raz taki mam wyrywny ogród. Zwykle też jestem w tyle za innymi.
Za to będziesz się nim dłużej cieszyć. Ja tak się pocieszałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 09:43, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wow, tirelki w tej kompozycji mi się widzą, bo na żywo w szkółce jakoś mi nie leżały ale to pewnie jak ze wszystkim odpowiednio skomponowane i dobrze wygląda.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kordina 09:50, 22 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
April napisał(a)


Nie płacz, poprzedni ogród miałaś cudny. A ten też taki będzie ale daj mu chwilę, sobie też. Widziałam ile nakupowałaś ostatnio dobroci. Przyznam że ogród spory ale nie wiem jak pomieścisz z tym co masz zachomikowane. Przyjadę na naukę do ciebie


Już to kiedyś pisałam, ale zawsze w alternatywie pozostają wiszące ogrody Semiramidy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies