Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 10:45, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
obecnie moja euforia ogrodowa poszla w diably, kolejny dzien zimno i leje. Na termometrze az +3 stopnie. A ja jutro jade opony na letnie wymienic. Nie wiem czy to ma sens
Ogrodowo jakos sie zwiesilam i nie mam pomyslu albo mam zwyklego lenia Troche czuje sie rozbita przez zmiane czasu, nie moge w nocy zasnac a rano zombiak.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:48, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Dziś rano na polu był szron jak wypełzałam do pracy. Na termometrze w aucie 0,7 stopnia. A ja w sukience i sweterku. Tak mnie ostatni weekend "rozebrał"
I podobnie mam ogromne problemy ze snem. 4-5 godzin max. Więc bardzo współczuję.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 12:36, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
April napisał(a)


Dogonisz i przegonisz. Mikroklimat przy bajorku z pewnością zrobi swoje. Ja nie mam ani śmiałków ani dżączek. Tak naprawdę to tylko brachytricha i carex Spring u mnie takie wczesne, robią całą robotę, dlatego ciągle je dzielę i dosadzam

A masz ellaty? Jeśli nie to szczerze namawiam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:42, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Cudna Twoja wiosną jednak co klimat lasu to lasu. Nic go nie zastąpi. Ułudki też wreszcie mam i wiem, że będę dzielić na inne rabaty by mieć więcej. Zawilcom daj czas, u mnie dwa lata nie przyrastały prawie nim ruszyły. Tempo mają takie sobie, ale jest ich coraz więcej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 16:49, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Piękny widok zaokienny.

Niesamowicie masz już rozwinięte rośliny. Ułudka śliczna. Widziałam w święta na rabatce przed blokiem kwitnącą - ciekawe czy u mnie chciałaby rosnąć. Muszę spróbować.

Jola czy masz jakiś sposób na rozpoznawanie siewek trzcinnika Brachytrycha?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 17:54, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
U Ciebie to nawet bałagan ogrodowy wygląda zjawiskowo. Wszystko piękne, a ułudka zachwyca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:49, 05 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
April napisał(a)


Nie mam aż tak wielkich okien żeby kupować sobie robota. Kiedyś Marzena, z Madrzenie ogrodnika pokazywała swojego. Tak na 100% to nie wyczyści. Ja ręcznie lepiej zrobię a jestem w tym zakresie pedantyczna. Co innego gdy ma się masę okien na wysokości, wtedy siłą rzeczy można trochę przymknąć oko na niedoskonałości

Ja ogród uważam za "otwarty", przyjedź kiedy ci wygodnie Zapraszam.


Dzięki

Klimat i zacisze w lesie sprawiły, że u Ciebie wszystko ruszyło sprintem . Jakie Ty masz już klony zaawansowane w rozwoju liści…. I ile kolorów na rabatach. Chyba teraz masz ich najwięcej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 10:44, 08 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
sylwia_slomczewska napisał(a)

A masz ellaty? Jeśli nie to szczerze namawiam.


Mam jedną, reszta wyginęła, nie wiem czemu. Ta ostatnia to też taki wyskrobek mizerny.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:45, 08 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudna Twoja wiosną jednak co klimat lasu to lasu. Nic go nie zastąpi. Ułudki też wreszcie mam i wiem, że będę dzielić na inne rabaty by mieć więcej. Zawilcom daj czas, u mnie dwa lata nie przyrastały prawie nim ruszyły. Tempo mają takie sobie, ale jest ich coraz więcej.


Daję szansę, może po kwitnieniu przesadzę tam gdzie chcę a nie tam gdzie się wysiały
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:50, 08 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Gosialuk napisał(a)
Piękny widok zaokienny.

Niesamowicie masz już rozwinięte rośliny. Ułudka śliczna. Widziałam w święta na rabatce przed blokiem kwitnącą - ciekawe czy u mnie chciałaby rosnąć. Muszę spróbować.

Jola czy masz jakiś sposób na rozpoznawanie siewek trzcinnika Brachytrycha?


Myślę że ułudka urośnie wszędzie. U mnie suchy piach, oczywiście wzbogacony trochę ale bez szału. A ułudka rośnie jak głupia. Bardzo ją lubię i polecam.

Z rozpoznawaniem trzcinnika w bardzo wczesnych fazach jest trochę problemu ale można się nauczyć. Przede wszystkim rośnie kępowo, nie rozłazi się jak zwykła trawa. Jest minimalnie jaśniejszy i ma takie delikatne zgrubienie nerwa na środku wzdłuż liścia. No i jest odrobinę sztywniejszy od trawy. Wszystkie te cechy są miminalne ale zebrane razem pozwalają na sukces oceny U mnie siewki brachytrichy najlepiej rosną po przesadzeniu ich w inne miejsce niż się wysiały. Może dlatego że dostają dodatkowe dobroci?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies