Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 14:07, 03 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
jak bedzie kilka dni cieplych to za jakies 2 tygodnie najwczesniej dogonie. Przeciez to az niemozliwe ze taki juz masz wzrost roslinny. Trawy mi tez ruszyly ale glownie mam smialki darniowe, drżaczki to wczesne trawy. Ale reszta spi jeszcze poza kilkoma bylinami.
Fajnie masz. Za chwile Izka pokaze foty to juz w ogole kopary zleca.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Juzia 14:40, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38717
April napisał(a)


Niestety nie miałam tu na myśli liści, które super się rozkładają ale kawałki spadających przy wietrze gałązek. Te malutkie gałązki potrafią mieć i po dwa metry długości. Nieraz się zastanawiałam czy nie pleść z tego wianków
Rozpoznanie gleby to podstawa, nie będziesz się tak męczyć jak ja u siebie, jak całościowo zadziałasz przed tworzeniem ogrodu, nie tak jak ja, w trakcie lub czasem po posadzeniu roślin


Aaaaa gałązki!!! A to też jakoś nie problem

Plan jest żeby całościowo posiać jakaś mieszankę zbożowo strączkową To na pierwszy rzut. Póxniej może coś jeszcze na zimę. I na następny rok obornik.
Na razie to nawet ciągnika załatwić nie mogę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 14:42, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38717
April napisał(a)



Ojoj... jakie cudności
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Margo2 22:15, 03 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 811
Jola, już nie mogę się doczekać widoku Twojego ogrodu.
Jak B. nie wytnie koreanki, to może ja Ci pomogę
Nie wiesz kiedy Przemek otwiera podwoje?
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Helen 06:18, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Jola, czy w jakimś sklepie internetowym można nabyć carex spring? W razie czego pisz na priv
____________________
Helen - Hortensjowo
vita 08:37, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
April napisał(a)
Wiktorio, deszcz dostałaś na zamówienie? Bo u mnie popadało wczoraj całkiem nieźle.
Taras trzeba z wyczuciem. Próbowałam wzdłuż słojów bo też się bałam ale okazało się że robi się "kod paskowy" na deskach. Delikatnie więc czyścimy w poprzek. Trzeba wyczuć odległość lancy od deski. Po prostu to poczujesz, bo zależy od mocy myjki, jakie jest ciśnienie wody. Drogą prób i błędów

Wczoraj zauważyłam że zawilce od ciebie zaczynają wychodzić, są już pierwsze listki


Mam właśnie problem z 'kodem paskowym', dzięki za radę, poćwiczę
Deszcz dostałam, rzadko się zdarza tak krótko czekać po zamówieniu. Pilne info na temat zawilców.
Zauważyłam, że w odmianowych wychodzi sporo siewek gatunku, możliwe, że dostałaś też w pakiecie
Odmianowe będą miały pełne kwiatki, niebieskie oczko pojawi się trochę później. Sorry, kopane późnym latem, u siebie też muszę wyczyścić z gatunku



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
April 09:25, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
mirkaka napisał(a)


Klonik lepiej widoczny, ale ten podszyt, to już prawie jak lato
Mój trzcinnik, ma dopiero jakieś 15 cm, a u Ciebie już zwisa , szok, i to początek kwietnia dopiero. U mnie epimedium jeszcze nie wyszło z ziemi, u Ciebie już kwitnie


Mirko, trzcinniki u mnie szybkie ale tylko te przesadzane. One chyba lubią odmładzanie. Co 3 lata - u mnie to wynika z rewolucji rabatowych, sadzę gdzieś siewki i one są szybsze. Stare kępy się nie śpieszą.
Epimedium Sulphureum jest najszybsze, pozostałe odmiany jak Niveum, Buckland Spider czy Lilafee jeszcze się zastanawiają
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:27, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
TAR napisał(a)
jak bedzie kilka dni cieplych to za jakies 2 tygodnie najwczesniej dogonie. Przeciez to az niemozliwe ze taki juz masz wzrost roslinny. Trawy mi tez ruszyly ale glownie mam smialki darniowe, drżaczki to wczesne trawy. Ale reszta spi jeszcze poza kilkoma bylinami.
Fajnie masz. Za chwile Izka pokaze foty to juz w ogole kopary zleca.


Dogonisz i przegonisz. Mikroklimat przy bajorku z pewnością zrobi swoje. Ja nie mam ani śmiałków ani dżączek. Tak naprawdę to tylko brachytricha i carex Spring u mnie takie wczesne, robią całą robotę, dlatego ciągle je dzielę i dosadzam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:29, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Juzia napisał(a)


Aaaaa gałązki!!! A to też jakoś nie problem

Plan jest żeby całościowo posiać jakaś mieszankę zbożowo strączkową To na pierwszy rzut. Póxniej może coś jeszcze na zimę. I na następny rok obornik.
Na razie to nawet ciągnika załatwić nie mogę
Juzia napisał(a)


Ojoj... jakie cudności




Powolutku, wszystko w swoim tempie, żeby czuć radość nie presję
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:31, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Margo2 napisał(a)
Jola, już nie mogę się doczekać widoku Twojego ogrodu.
Jak B. nie wytnie koreanki, to może ja Ci pomogę
Nie wiesz kiedy Przemek otwiera podwoje?


Goś, przyjeżdżaj kiedy chcesz. Zapraszam
Nie wiem kiedy Przemek otwiera ale jakbyś się z nim umawiała to daj znać. Podjadę dla towarzystwa, bo już raczej kupować nie planuję Ogród pełny Może jeszcze nie skończony, bo przesadzanek lista długa i dystyngowana ale... nie chcę powiększać liczby odmian.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies