Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Anda 08:16, 22 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Cofnęłam się do fotek, które jakoś przeoczyłam. Cudnie masz, tyle pracy ale naprawdę się opłaca. Rośliny się odwdzięczają
Narobiłaś się przy Koreance. Teraz będzie piękniej.
Klony również uwielbiam, ale niestety, często chorują. Moje Aureum coraz mniejsze zamiast coraz większe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 08:17, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Alija napisał(a)

Jak zwykle muszę pozachwycać się Twoim leśnym ogrodem, zaczarowane miejsce po prostu.
Piękne te tiarelle. Czy liczyłaś kiedyś ile masz gatunków i odmian roślin, ogromna różnorodność, niczym w ogrodzie botanicznym.


Alicjo dzięki. Nigdy nie liczyłam. Staram się ograniczać ilość gatunków do tych które dają sobie radę w moich trudnych warunkach. Ale wiadomo, trzeba najpierw kupić i przetestować co się będzie nadawało. I tak uzbierała się spora lista. Masz duży ogród, dobrze wiesz jak to działa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:19, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Joku napisał(a)
Twój ogród zapamiętałam właśnie ze względu na ową skrzynię o którą pytała Magara. No i sosny, dużo sosen.


Sosny to dobra i zła strona tego miejsca. Dają cień i mają urok ale wiadomo, uprawa roślin między nimi do łatwych nie należy.
Ale stopniowo oswajam teren zgodnie z nazwą wątku

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:22, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Magara napisał(a)
Jola:
1. dzięki za foty Granitowych skrzyń na warzywa nie zrobię z oczywistych względów, ale wygląda to super I bardzo mnie zainspirowało, przekazałam myśl do DT, niech kmini
2. nie krępuję się zatem - ogród masz zachwycający


Mam jeszcze inne skrzynie, robione przy kładzeniu podjazdów. Poszukam fotek, może też zainspirują

Np z klonami








Po prawej jest drugi taras wzdłuż którego jest kolejna murowana Donica z bambusem
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 08:24, 22 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
April napisał(a)


Sosny to dobra i zła strona tego miejsca. Dają cień i mają urok ale wiadomo, uprawa roślin między nimi do łatwych nie należy.
Ale stopniowo oswajam teren zgodnie z nazwą wątku


Jola, cudne to co tu widzę no marzył mi się kiedyś cały ogród na podestach i rośliny pomiędzy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 08:40, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Agatorek napisał(a)
To się naszarpałaś z Koreanką, trzymam kciuki za klona, oby go „szkodnik” omijał .


A ja trzymam kciuki za twojego. Twoje futra też potrafią dokonywać niezaplanowanych zmian w nasadzeniach Oby jednak nasze Ice Dragony zostały tam gdzie posadziłyśmy

U mnie wczoraj deszcz
Foty przez okno


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:44, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Margo2 napisał(a)
Jestem w szoku, że Twoje tiarelki już kwitną.
I jak, udało sie rozłożyć tę korę.
Ja mam lenia dzisiaj i w pracy nie mogę sie skupić, więc zaglądam do Was.
Rzadko mi sie to zdarza, całe szczęście, że pracy też za dużo nie ma. Zazwyczaj to mam wariactwo


U innych tiarelki były szybsze.
Korę rozłożyłam, fajnie wygląda w deszczu. Super widok mi się z salonu otworzył na ogród.
Ja też mam ostatnio mało czasu w robocie. Niedługo nadrobimy



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:47, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
TAR napisał(a)
Aprilowe tiarelki sa słynne, chyba nikt tu na forum nie ma piekniejszych i takich upasionych


No czuję się wyróżniona
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:49, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
mirkaka napisał(a)


Też tak kiedyś robiłam, aż pozrywałam sobie barki, także uważaj, lepiej niech facet takie ciężkie rzeczy robi.
Masz prześlicznie kwitnące tiarelki, świetnie to wygląda
Cesarskie korony takie same, żółte, kupowałam już dwa razy, sadziłam w to samo miejsce, żeby odstraszyć nornice, i raczej się nie udało, nornice zeżarły mi te cebule
A ta staśmiona wyjątkowa


Już jestem zaprawiona w bojach Więcej fizycznie działam niż facet, więc mniejsze zagrożenie kontuzją
Moje krety też niewiele sobie z tych koron cesarskich robiły, omijały je slalomem i tyle.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:50, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Kasya napisał(a)
Jola, pokaż proszę swojego derenia cappucino


Jeszcze mu nie robiłam fotki, dziś spróbuję. Zimno jak diabli, tylko 2 stopnie były. W nocy ma być jeszcze gorzej.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies