Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

UrsaMaior 11:48, 15 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8305
Gatunek padł mi dwukrotnie. Za młodu rosną dobrze, a kiedy już coś widać, to nagle bam i po klonie. Bryłę mają jak pająk, z żadną inną rośliną się tak nie naszarpałam.
____________________
ogród pod lasem
TAR 11:59, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Ja wciaz z palmowymi mam po drodze ale nie kupuje odmian za srylion kasy, boje sie wlasnie ze wyleca. Jedyne, ktore u mnie padaja za kazdym razem to Atropurpureum, 2 sezony to max.

Gatunek mi rosnie bardzo fajnie, mam takie 5 letnie egzemplarze, przesadzane z poprzedniego ogrodu, przechowywane w podłych warunkach podczas budowy, widze ze odżywaja. Nie cacam sie z nimi szczegolnie poza sadzeniem, dolek musi byc dobrze wyposażony.

Jordan wyglada cherlawo ale chyba ma zla miejscowe, moze go przesadze i odbije.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:04, 15 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Jola a nie chcialas podbic tam jakims kolorem? Ja obecnie szukam miejsca na mojego Ice Dragona i wszystkie co wtedy kupilam. Mam do posadzenie jeszcze z 10 palmowych. Wiecej na razie nie kupuje, Aoyagi byl ostatnim
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 12:41, 15 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
UrsaMaior napisał(a)
Gatunek padł mi dwukrotnie. Za młodu rosną dobrze, a kiedy już coś widać, to nagle bam i po klonie. Bryłę mają jak pająk, z żadną inną rośliną się tak nie naszarpałam.

To ja sadziłam już duże i po przejściach, to może będą mocniejsze
Jeden już ma ponad 3 m
Kwitnie w tym roku jak oszalały i nie wiem czy to dobrze czy nie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 12:42, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
No to właśnie czerwone dosadziłam cercis Forest Pansy Wiem, za mało go teraz widać bo ma tylko kwiatki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:43, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
No i żurawki Dark Secret
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 12:55, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Trochę się musiałaś naszarpać z usunięciem tej koreanki. Zastępstwo znalazłaś zacne. Będzie co omiatać z tarasu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 12:59, 15 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
No to teraz psina będzie musiała sobie znaleźć nowe miejsce. Niedobra pańćia!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 13:33, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trochę się musiałaś naszarpać z usunięciem tej koreanki. Zastępstwo znalazłaś zacne. Będzie co omiatać z tarasu.


Noooo, siedziałam na brzegu dołu i kopałam nogami w pień, jednocześnie tnąc korzenie siekierką
Mężaty był w domu oczywiście, zajęty innymi sprawami. Jak kazałam mu wytargać wycięty pieniek z dołka, to tylko mruknął "podziwiam cię". No, to tyle z uznania mojej pracy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:36, 15 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
mrokasia napisał(a)
No to teraz psina będzie musiała sobie znaleźć nowe miejsce. Niedobra pańćia!


Spoko, spoko, psinka już podkopuje dwie sosny przy tarasie. Raczej lepiej to zniosą niż koreanka Choć zwiększa się ryzyko skręcenia nogi w tych dołach bo to tuż przy zejściu z tarasu... No nie poradzę że mam takiego górnika zamiast psa. Kopie i kopie. Może spokrewniona z lisem
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies