Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 20:41, 01 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Pani Danusiu, dziękuję za to, że jest Pani ze mną w moich rozterkach. Uff, co za ulga... Dziękuję też wszystkim ogrodniczkom, moim gościom.
Zaskoczył mnie ten projekt, te drzewa na tle garażu. Przyznam, że myślałam o jakiś drzewkach, ale niedużych: Szmaragdach na pniu, wysokich: grabach, bukach albo wiązach kolumnowych. Czy to miałyby być Nigry, powtórzona kompozycja z donicy? Bo te drzewa przy garażu są ogromne, posadzone z rozmachem, te w donicy są szczepione na wysokość 130-140cm. Czy to miałyby być nieszczepione? I jeśli tam posadzę trzy drzewa, to po prawej stronie klony byłyby do przesadzenia? Bo za tujami mam dwa klony Globsum.
Martwi mnie tylko ilość miejsca, którą zajmuje, bo chciałabym tam mieć dodatkowe miejsce na wypoczynek, np. huśtawkę, ławkę. W tamtej części za garażem, sąsiedztwo kur raczej uniemożliwi wypoczynek. Tylko muszę tam zmieścić basen...
Co oznacza ten niebieski kolor? Czy trzeba zasłonić całkowicie tyły? Wstyd aż, ale to spojrzenie na tyły. Brrr...



Pocieszam się myślą, że żeby było ładnie, najpierw musi być brzydko. No, tak sobie powtarzam, żeby siebie przekonać.

Nie próżnowałam. Wczoraj zrobiłam szkic, rzut z pomiarami. Umieściłam też wymiary bocznej ściany garażu.



A ten rzut zrobiłam po sugestii, by nie rysować na zdjęciach. Tu uwzględniłam te płyty w trawie. Jedna ścieżka, idąca od domu, druga - od drzwi do kotłowni. Czy to dobry pomysł?



I teraz myślę. W głowie mętlik. Tu zdjęcie zrobione tyłem do drzwi od kotłowni.



ps Mąż uświadomiony, że będzie musiał kostkę granitową zrywać i przerabiać Także kąty proste - postanowione!
____________________
Joanna Ogród długi
MiluniaB 08:44, 03 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Przychodzę do Ciebie od Megi. Widzę, że szefowa Danusia już Ci doradziła. Proste linie w ogrodzie uwielbiam. Zaznaczam wątek - fajny ogród powstanie

Edit. Zajrzyj do wątku "Ogród dla roślin o mocnych nerwach" - może coś Cię tam zainspiruje - działka w prostokącie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 09:15, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Drzewa z donicy przesadź na miejsce wskazane przez Danusię. W donicę na takim stanowisku posadziłabym wisterię ( glicynia) może być wysokość do jakiej możesz murek przedłużyć tyle, że dla niej potrzebna na ścianie stalowa lina lub cos zespawanego z mocnego materiału bo ona musi się owijać gałązkami, a jest na tyle silna, że z czasem stworzy swój własny pień, który ją utrzyma. Po lewej masz balkon docelowo można potem puścić ją po takiej linie od samej góry przedłużonej ścianki na balkon, cudnie będzie wyglądała, da wymarzony cień i intymność, sąsiad przez nią nic nie zobaczy co u Was Wymaga dwu trzykrotnego przycięcia w sezonie bo jak już się zadomowi bardzo szybko rośnie U mnie jak znajdę pokaże Ci jak kwitnie są różne kolory ja mam akurat taki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 09:16, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Cześć Milunia, cieszę się, że tak piszesz, wiara, że będzie tu ładnie podtrzyma mnie trochę na duchu... Pani Danusia rozjaśniła mi w głowie co nie co, wiem na pewno, że będą kąty proste, ale pozostało tyle pytań bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że zlituje się nade mną biedaczką i zajrzy tu do mnie choć na chwilkę.
Dziękuję Ci za adres ogrodu, już zajrzałam i zapisałam do obserwowanych. Coś czuję, że będę mieć nową lekturę na wieczór
A teraz doradź dobra kobieto, jeśli będą kąty proste, a to postanowione, to jak umieścić w tej drugiej części okrągły basen i skrzynię z warzywami? No pomysłu mi brakuje. No bo basen musi być, moje dzieci by tego nie przeżyły. Ten kształt basenu zaburza całą koncepcję.
W ogóle to już nie wiem od czego zacząć, zaczynam panikować, że tego wszystkiego nie ogarnę Chciałabym mieć w głowie ogólny zarys.
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 09:21, 03 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Witaj Joasiu Czytam, że pomoc już masz Będę kibicować.

Dobrze zrozumiałam, że kury masz za garażem? Nie mogłabyś ich przenieść na sam koniec działki, a teren dla dzieci właśnie umieścić za garażem? Wtedy basen mogłabyś tam właśnie postawić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 09:29, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
sylwia_slomczewska napisał(a)
Drzewa z donicy przesadź na miejsce wskazane przez Danusię. W donicę na takim stanowisku posadziłabym wisterię ( glicynia) może być wysokość do jakiej możesz murek przedłużyć tyle, że dla niej potrzebna na ścianie stalowa lina lub cos zespawanego z mocnego materiału bo ona musi się owijać gałązkami, a jest na tyle silna, że z czasem stworzy swój własny pień, który ją utrzyma. Po lewej masz balkon docelowo można potem puścić ją po takiej linie od samej góry przedłużonej ścianki na balkon, cudnie będzie wyglądała, da wymarzony cień i intymność, sąsiad przez nią nic nie zobaczy co u Was Wymaga dwu trzykrotnego przycięcia w sezonie bo jak już się zadomowi bardzo szybko rośnie U mnie jak znajdę pokaże Ci jak kwitnie są różne kolory ja mam akurat taki.


Sylwio, fajnie, że jesteś, bo już myślałam, że wszyscy mnie opuścili Pani Danusia zaznaczyła, że Nigry w donicy mam trzymać w ryzach, a tu pod garażem mam nowe drzewka, tylko nie wiem jakie właśnie. Z rysunku przypuszczam, że to mogą być też Nigry. Wiem, że Ty odradzałaś mi te Nigry w donicy przy tarasie, ale jakoś podobają mi się. Choć ten pomysł mnie zaciekawił, bo do tej pory nie widziałam nic lepszego od trzech drzewek na pniu przy tym żywopłocie z tuj. Pześlij mi proszę zdjęcie tej Twojej wisterii, bo ciekawa jestem.
____________________
Joanna Ogród długi
sylwia_slomc... 09:36, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Joann napisał(a)


Sylwio, fajnie, że jesteś, bo już myślałam, że wszyscy mnie opuścili Pani Danusia zaznaczyła, że Nigdy w donicy mam trzymać w ryzach, a tu pod garażem mam nowe drzewka, tylko nie wiem jakie właśnie. Z rysunku przypuszczam, że to mogą być też Nigry. Wiem, że Ty odradzałaś mi te Nigry w donicy przy tarasie, ale jakoś podobają mi się. Choć ten pomysł mnie zaciekawił, bo do tej pory nie widziałam nic lepszego od trzech drzewek na pniu przy tym żywopłocie z tuj. Pześlij mi proszę zdjęcie tej Twojej wisterii, bo ciekawa jestem.

Zdjęcia wisterii u mnie wstawiłam w odpowiedziCo do drzew Danusia ma z donicami większe doświadczenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 09:50, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Anda - Witam Cię Ewo, dziękuję Tak, niestety, mam kurnik. Walczyłam jak mogłam, ale mąż się uparł, no i masz babo placek. W dodatku kurnik i wybieg dla kur robione były zanim zamarzyło mi się, żeby było ładnie. Tak bez planu wszystko powstawało i muszę się teraz mierzyć z konsekwencjami. Bo i domek dla dzieci też mam w rogu działki. Nawet nie myślałam, żeby przenosić całe towarzystwo gdzieś w róg. No widzisz, jakie wszystko u mnie bez sensu zagospodarowane.
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 10:41, 03 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33518
Joann napisał(a)
Anda - Witam Cię Ewo, dziękuję Tak, niestety, mam kurnik. Walczyłam jak mogłam, ale mąż się uparł, no i masz babo placek. W dodatku kurnik i wybieg dla kur robione były zanim zamarzyło mi się, żeby było ładnie. Tak bez planu wszystko powstawało i muszę się teraz mierzyć z konsekwencjami. Bo i domek dla dzieci też mam w rogu działki. Nawet nie myślałam, żeby przenosić całe towarzystwo gdzieś w róg. No widzisz, jakie wszystko u mnie bez sensu zagospodarowane.


Asiu, kury dobra rzecz Gdybym miała większy ogród też miałabym kurnik. Może da się zamienić miejscami kury i kąt dla dzieci? Tam z tylu działki mogłabyś przed wybiegiem dla kur posadzić jakieś krzewy owocowe i miałabyś i osłonę, i pożytek
A basen za garażem też by się nie rzucał w oczy i szybciej by się ogrzewał, bo osłonięty i mur oddaje ciepło nawet w nocy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MiluniaB 11:10, 03 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Też miałam proste linie rabat i okrągły basen.

Ogród, który Ci poleciłam to przejrzyj wątek - aktywności wpisów już tam nie ma.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies