Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Anda 17:18, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Joann napisał(a)




Pocieszam się myślą, że żeby było ładnie, najpierw musi być brzydko. No, tak sobie powtarzam, żeby siebie przekonać.

Nie próżnowałam. Wczoraj zrobiłam szkic, rzut z pomiarami. Umieściłam też wymiary bocznej ściany garażu.



A ten rzut zrobiłam po sugestii, by nie rysować na zdjęciach. Tu uwzględniłam te płyty w trawie. Jedna ścieżka, idąca od domu, druga - od drzwi do kotłowni. Czy to dobry pomysł?



I teraz myślę. W głowie mętlik. Tu zdjęcie zrobione tyłem do drzwi od kotłowni.



ps Mąż uświadomiony, że będzie musiał kostkę granitową zrywać i przerabiać Także kąty proste - postanowione!


Przypominam te rysunki w takim razie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:28, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Joann napisał(a)
Chcę mieć prostą ścieżkę z płyt idącą przez cały mój wąski ogród (oczywiście ogród to kiedyś będzie To jest zdjęcie, które mnie urzekło. Chodzi o to z długą ścieżką z płyt. Odsyłam, żebyście wiedziały dlaczego tak się upieram i o co mi chodzi.

https://zielonyogrodek.pl/ogrod/projekty-ogrodow/11476-z-brzozowym-gajem
https://pl.pinterest.com/pin/97320041927494440/



No kurczę, ja takiej ścieżki w tym ogrodzie po prostu nie widzę. Podkreślisz jej "kiszkowatość" Sorry. Rozumiem, że Ci się podoba. I jasne, to Twój ogród i możesz robić w nim co chcesz, tak jak pisze Agatorek

Może gdyby tą ścieżkę jakoś obrócić i przełamać... Pomyśl nad tym


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 17:52, 11 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Anda napisał(a)


To w zasadzie po co pytać, skoro i tak ważne jest tylko to, co się komuś podoba? Wiesz, nie chce tu nikogo obrażać, nic z tych rzeczy, ale nie rozumiem po prostu sensu takich zapytań?

Myślę, że warto rozważyć propozycje, bo one nie są rzucane ot tak, tylko dający radę naprawdę zastanawia się jak będzie najlepiej



Zgadzam się Ewą. No bo np. dzięki wielu osobom, które wyraziły swoje zdanie całkowicie inaczej spojrzałam na swoje faliste rabaty. Gdybym nie chciała zapoznać się z opinią innych, to by mnie w ogóle tu nie było właściwie Fajnie jest, jak każdy napisze jak to widzi. Z takiej burzy mózgów można wybrać potem najlepszą opcję dla danego ogrodu
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:07, 11 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Tylko ja jakby nie mam wyjścia, bo ta ścieżka po prostu tam jest. Domownicy z niej korzystają. Czytałam, że dobry projekt powinien uwzględniać potrzeby mieszkańców, no a nam potrzebne jest przejście do tamtej części podwórka. Kwestią estetyczną pozostaje materiał, z którego ma być zrobiona. Bo jeśli nie zrobię w tym miejscu niczego, to będę mieć wydeptany trawnik. A czym mogłabym ją przełamać? Jak obrócić?
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 18:08, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Joann napisał(a)


Zgadzam się Ewą. No bo np. dzięki wielu osobom, które wyraziły swoje zdanie całkowicie inaczej spojrzałam na swoje faliste rabaty. Gdybym nie chciała zapoznać się z opinią innych, to by mnie w ogóle tu nie było właściwie Fajnie jest, jak każdy napisze jak to widzi. Z takiej burzy mózgów można wybrać potem najlepszą opcję dla danego ogrodu


Asiu

Z takiej burzy mózgu czasem rodzą się świetne projekty, a czasem właściciele mają taki mętlik, że uciekają niestety. Mam nadzieję, że Ty nie uciekniesz

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:10, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Joann napisał(a)
Tylko ja jakby nie mam wyjścia, bo ta ścieżka po prostu tam jest. Domownicy z niej korzystają. Czytałam, że dobry projekt powinien uwzględniać potrzeby mieszkańców, no a nam potrzebne jest przejście do tamtej części podwórka. Kwestią estetyczną pozostaje materiał, z którego ma być zrobiona. Bo jeśli nie zrobię w tym miejscu niczego, to będę mieć wydeptany trawnik. A czym mogłabym ją przełamać? Jak obrócić?


Możesz ją przełamać robiąc nasadzenia/rabaty z dwóch stron tak, żeby ścieżka nie dzieliła ogrodu na dwa długie prostokąty.
Sorki, ale nie mam za bardzo czasu na rysowanie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 18:22, 11 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Anda napisał(a)


Asiu

Z takiej burzy mózgu czasem rodzą się świetne projekty, a czasem właściciele mają taki mętlik, że uciekają niestety. Mam nadzieję, że Ty nie uciekniesz



Wziąć głęboki oddech w ramach złapania dystansu, owszem, ale uciec już się chyba nie da
____________________
Joanna Ogród długi
Kaha565 18:22, 11 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Joann napisał(a)
Tylko ja jakby nie mam wyjścia, bo ta ścieżka po prostu tam jest. Domownicy z niej korzystają. Czytałam, że dobry projekt powinien uwzględniać potrzeby mieszkańców, no a nam potrzebne jest przejście do tamtej części podwórka. Kwestią estetyczną pozostaje materiał, z którego ma być zrobiona. Bo jeśli nie zrobię w tym miejscu niczego, to będę mieć wydeptany trawnik. A czym mogłabym ją przełamać? Jak obrócić?


Teraz są Kochana takie różne mieszanki traw do mocnej eksploatacji, że wątpię by Ci się tam trawa wydeptala przy normalnym użytkowaniu. Chyba że kilka razy dziennie będziecie jeździć ciężka taczka w tą i z powrotem.
Ja bym sciezki nie robiła
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Agatorek 19:30, 11 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Anda napisał(a)


Asiu

Z takiej burzy mózgu czasem rodzą się świetne projekty, a czasem właściciele mają taki mętlik, że uciekają niestety. Mam nadzieję, że Ty nie uciekniesz



To ja napiszę teraz coś bardzo drastycznego .

Skoro i tak nie korzystasz z tego garażu (pewnie pełni rolę składzika?), to może by go tak zburzyć?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:05, 11 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
A ja pomyślałam, że gdyby tą ścianę garażu obłożyć deskami, albo obłożyć płytka imitującą cegłę....byłoby śliczne tło dla roślin przed nim posadzonychJeśli czegoś nie można zmienić lub usunąć( czasem tak bywa) to warto zrobić im taką metamorfozę by zrobić z nich atut. Przykładem jest choć by stara stodoła u Beatki z ogrodu z rowem, zamieniła ją w perełkę tanim kosztem i dobrym pomysłem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies