Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Agatorek 08:41, 04 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Niestety o opis rysunku musisz poprosić Danusię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gardenarium 10:08, 04 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolor niebieski (świerki serbskie formowane) źle wrysowałam granicę działki, bo tam nie jest granica działki, a mi się zdawało że jest, tam widzę, że jakieś klamoty są.

Kurnik przesieś w część końcową jak radzi Anda.

Na tle garażu możesz posadzić kulite drwa z koronami aby zasłąniały budynek, mogą też być 5-6 szt grabów kolumnowych, aby stowrzyły ścisły szpaler. Jeśli śliwy wiśniowe - radziłam 3 - aby się zrosły, nie mają to być wyeksponowane trzy czy dwa drzewa a gęsta ściana zasłaniająca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:11, 04 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strzałka czerwona pokazuje nowoczesny styl, a ty chcesz robić odwrotnie
Dlatego proste linie. Rośliny interpretuj sama, trudno w 2 minuty zrobić dobry projekt, ja jedynie podpowiadam drogę, gotowców nie robię

Ta rozgałęziona ścieżka moim zdaniem głupio wygląda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joann 11:21, 04 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Gardenarium napisał(a)
Strzałka czerwona pokazuje nowoczesny styl, a ty chcesz robić odwrotnie
Dlatego proste linie. Rośliny interpretuj sama, trudno w 2 minuty zrobić dobry projekt, ja jedynie podpowiadam drogę, gotowców nie robię

Ta rozgałęziona ścieżka moim zdaniem głupio wygląda


Pani Danusiu, jak fajnie, że Pani tu jest Dziękuję O roślinach to ja jeszcze nawet nie myślę, cały czas chodzi mi po głowie mur przy granicy działki, zasłonięcie garażu. Dobór roślin miałam i tak zostawić na koniec. Tylko te drzewa mi nie dawały spokoju.

A od traw się zaczęło. Moje pragnienie, żeby było ładnie.

No i teraz jestem w kropce. Chodzi o płyty. Pomysł na nie wziął się stąd, że tam i tak jest już wydeptana ścieżka i ona tam będzie. Trawa na tym odcinku nie będzie ładna. I przeniesienie kurnika... Muszę to wszystko przemyśleć.
____________________
Joanna Ogród długi
kasiab 13:12, 04 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej jeśli mogę: uważam również jak Anda i Danusia że przeniesienie kurnika to pierwsza rzecz jaką dla poprawy funkcjonalności ogrodu powinniście zrobić... Piszesz o specyficznym zapachu: jak będzie na końcu działki to będzie i mniej uciążliwy to drugi argument
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Joann 16:10, 04 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
kasiab - Kasiu, dziękuję za wizytę u mnie Obawiam się, że to może być mur nie do przeskoczenia. A jeśli od tego ma zależeć cały wygląd, znalazłam się w martwym punkcie. Musze zawiesić aktywność na trochę, żeby zdystansować się i spojrzeć nowym okiem na ten mój rozgardiasz.
____________________
Joanna Ogród długi
kasiab 08:05, 05 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asiu ja bardziej skupiłabym się na tym jakie niedogodności przynosi kurnik tak blisko domu... Podziwiam że on tam stoi. Ja mam w sąsiedztwie ponad 500m od domu kurnik i co 2 tygodnie to dramat jak jest sprzątany... Wiesz Asiu jeśli tak musi zostać jak jest to z pewnością dasz radę wyczarować magiczne miejsce tylko lepiej je czarować i włożyć pracę zanim zostanie podjęta decyzja o ewentualnych przenosinach bo szkoda pracy trzymam kciuki i zaznaczam bez względu na Twoją decyzję kibicuję i chętnie będę podglądać jak będzie się zmieniał ogród przesyłam dużo pozytywnej energii
ps. Teraz jesteś dobita ilością informacji i opinii jakie otrzymałaś na forum...pewnie próbujesz zakląć rzeczywistość i to jest normalne... Mi tworzenie ogrodu zajmuje 5ty rok i dopiero w tym roku zakładam trawnik i finalnie uważam że to dobrze bo mialabym to czego absolutnie nie chcę. Polecam u mnie zobaczyc pierwotne pomysły które u mnie byłyby mega nietrafiona. Szczęśliwie odpuściłam swoje "pomysły". Przepraszam że się rozpisałam. Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłam jakby co śmiało pisz prywatne wiadomości jak będziesz chciała pogadać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
LIDKA 13:57, 09 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6976
Joann
fajnie mieć etap projektowania.

u mnie też będą linie proste.

Może na początek wyznacz sobie rabaty i ścieżki za pomocą palików i żółtych sznurków, zostaw na parę dni i jak pochodzisz to zobaczysz co się wyklaruję.
tuje rosną ładnie u ciebie to może trzeba je dalej kontynuować jako żywopłoty.

a ścieżki można przemyśleć do zrobienia z drobnego kamienia.


czy korzystasz z garażu jako garażu? skad tam jest wjazd? z której strony działki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 14:24, 09 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Hej! Doskonale rozumiem Twoje rozterki projektowe bo sama jestem na tym etapie! U mnie też będą proste linie, dużo hortensji, traw no i też będzie kurnik. Będzie on nowoczesny i mam nadzieję że uda mi się wkomponować go w ogród. Na pinterescie jest tyle inspiracji jeśli chodzi o kurnik
Będę zaglądać do Ciebie! Powodzenia!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
MiluniaB 15:29, 09 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
I jak? Coś już Ci się poukładało ogrodowo w głowie? Zapadły jakieś decyzje?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies