Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Agatorek 12:40, 03 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Hmm wg Twojego rysunku ściana garażu ma 5 m długości.
Tam chcesz posadzić trzy wiśnie Nigry? A nie będzie za gęsto?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 13:07, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
MiluniaB - Miluniu, a możesz wstawić u siebie jakieś zdjęcie, żebym zerknęła?

Agatorek - Agnieszko, ja mam przy tarasie Nigry posadzone co metr Nie wiem, co to za drzewka miałyby być przy garażu. Liczę, że Pani Danusia wpadnie i mi rozjaśni to wszystko. Przypuszczam, że tam miałyby być Nigry, ale pojęcia nie mam.

Anda - Ewo, nie wiem, czy dałoby się tak przenieść bez szkód, bo domek np. opiera się na sośnie. Trzeba by było konstrukcję nową robić. A przenoszenia kurnika z całym dobytkiem jakoś sobie nie wyobrażam. W sensie mój mąż sobie nie będzie w stanie wyobrazić
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 13:14, 03 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ok, cofnęłam się do pierwszej strony i faktycznie .
W sumie jak będziesz ostro cięła, to może to się udać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 17:23, 03 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
To szkoda, że nie da się przenieść bo funkcyjnie ogrodowi wyszłoby to na lepsze Ale wiadomo, czasem nie da się wszystkiego przeskoczyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 18:35, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Kurnik można tak urządzić i wybieg by były dekoracyjne jednocześnie i funkcjonalne Ja właśnie urządzam taka ptaszarnię teraz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 20:03, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Podejrzałam i przyznaję, bo widziałam, ale u mnie nie ma miejsca na to, a i zapach też jest niezbyt przyjemny. Wzdłuż wybiegu posadzilam bluszcz, ale zanim on obrosnie płot, to minie trochę czasu. A co można posadzić na rabacie słonecznej, by zniwelować ten zapach, co ładnie pachnie i jest tak zwanym pewniakiem, tzn. nie wymaga wprawnej ręki ogrodnika? Będę miała jaśminowca od mamy, chce się go pozbyć, bo atakują go mszyce. Moglabym go przygarnąć. Uratowałoby się go?
____________________
Joanna Ogród długi
maksimini 20:52, 03 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Joasiu, doradca ze mnie żaden, sama nie mam doświadczenia, ale spróbuję napisać jak mi się widzi co u Ciebie.
1. Przed wejściem mur od sąsiada obsadziłabym bluszczem (można do niego jeszcze zamocować kratkę) rozrośnie się pięknie i zasłoni Ci mur. Widok z balkonu sąsiada moim zdaniem drzewka tak jak masz. Przeczytałam, że śliwę można hodować w donicy zatem mimo że tam masz 40 cm (ale bez dna) to ja bym zaryzykowała.
2. Mur można faktycznie podwyższyć, ale jak ja bym podwyższała to właściwie do podbitki, bo inaczej to chyba nie ma sensu (niższy nie zasłoni Ci okna/balkonu sąsiada) więc albo prawie do podbitki albo wcale. Zobacz chodzi mi o coś takiego
https://pl.pinterest.com/pin/807340670700668656/
https://pl.pinterest.com/pin/807340670700668643/
https://pl.pinterest.com/pin/807340670700668605/
3. Zamiast małej falistej rabaty zrobiłabym większą z liniami prostymi, balkon masz prosty (nie półokrągły) wejście do domu (schody) też proste więc moim zdaniem lepiej pasują tu linie proste niż faliste.
Resztę napiszę później bo teraz rodzina mnie wzywa
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
basia3012 22:54, 03 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Joann, obejrzałam Twoje zmagania z ogrodem. Nie za bardzo mogę coś doradzić bo sama błądzę w tych tematach. Ale śliwy wiśniowe Nigra i Pissardi mam. U mnie to są dosyć duże drzewa. A będą jeszcze większe. Czytałam, że posadziłaś je co 1 metr. Dosyć gęsto. Dziewczyny Ci radzą jakieś pnącze. I może rzeczywiście to dobry pomysł. Bluszcz zimozielony, fajne pnącze.
Wiesz, tu, na Ogrodowisku jest taki wątek o powojniku Montana odmiana Rubens. Gdy ja tam zajrzałam to zachorowałam na to pnącze. Cudo. Tylko u mnie to nie ma gdzie go posadzić, niestety. Ale może u Ciebie się znalazłoby, w okolicach kurnika może.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 07:23, 04 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Maksimini - Kasiu, fajne te zdjęcia z tą kratownicą. Pomyślę o tym, bo niedługo będę zamawiać barierki na balkony, więc zapytam, może dałoby się coś zrobić z tego samego materiału, co barierka. Byłoby wtedy spójnie. Nigry i dodatkowa kratka? Tu na zdjęciach fajnie to wygląda. Kasiu, linie proste już postanowione!

basia3012 - witam Cię Basiu wszelkie komentarze i sugestie są mile widziane, liczyłam na to, zakładając tu wątek cieszę się, że wpadłaś! Basiu, a te drzewka miałaś szczepione? Też widziałabym tam bluszcz, myślałam o bluszczu Hedera, ale czy urośnie na takiej "patelni"? Myślałam też o naparstnicy purpurowej. Basiu, powojnik piękny, przy kurniku rabatę będę robić pózniej, pomyślę, dziękuję (wtedy zaczną się dylematy..)
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 07:46, 04 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem powinny być proste linie



Pani Danusiu, dziewczyny kochane, jak interpretować ten rysunek? Jakie drzewa mogłyby być przy garażu? Czy to Nigry czy jakieś inne? I co oznacza ten niebieski kolor w tle? Strzalka czerwona na trawach?

Wiecie, to planowanie przyprawia mnie już o ból głowy...cały czas myślę, jak to wszystko rozplanować. W sobotę będziemy likwidować faliste obrzeża z kostki. Mam nadzieję, że da się jeszcze ją uratować.
Czy po lewej stronie od sąsiada mogłabym posadzić graby? Czy korzenie nie rozsadzilyby mi betonowego płotu? Na dole mogłyby być wtedy skrzynie z warzywami. Myślałam też o posadzeniu tuj prostopadle do płotu przed garażem, zaslonilyby go.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies