Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

kasiab 20:17, 10 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Joann napisał(a)
Kasik, ale wtedy przysłoniłyby ten dom gdzieś w oddali, garaż u sąsiada i mój blaszak. No myślałam, żeby ciąć tak do 3m. Zza drewnianych paneli byłoby to wszystko widać. Pergola też nie będzie tak wysoka.


Przez ile będzie Ci sie chcialo ciac?. A tak serio to jest wiele pięknych drzew które przeslonia widok. Ja nie jestem obiektywna bo iglaki lubię średnio. Zdecydowanie bardziej wolę zmienność w ogrodzie a przebarwiajace się jesienią drzewo to zdecydowanie coś czego chcę. Warto wybrać drzewo przy którym nie bedziesz miała obowiazkowego cięcia kilka razy w sezonie bo dopóki jesteś zdrowa i pełna energii to ok a jednak z wiekiem sił zdecydowanie brak i co wtedy z tym cięciem?
W kwestii pergoli nie mialam na myśli wielkiego czegos na 3m tylko bardziej takie ażurowe zadaszenie od ściany garażu z jakimś pnaczem albo żaglem zmieniającym (o ile potrzeba)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Joann 21:02, 10 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wolałbym coś zimozielonego. Tuje lepiej? Dobra, pomyślę jeszcze.
____________________
Joanna Ogród długi
kasiab 21:39, 10 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Asiu ja wyrazilam tylko opinię. Absolutnie nie twierdze ze tuje lepsze... Za to buk który ma rdzawe liście przez.zimę jak najbardziej (sama chcę i już znalazlam miejsce)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Agatorek 22:17, 10 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja bym tych tuji nie usuwała i nawet bym dosadziła od strony garazu i zrobiło by się takie węższe przejscie i optycznie ogród by się skrócił... ja u siebie taki trik zastosowałam...


Miałam wcześniej taki sam pomysł
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 07:46, 11 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Agatorek napisał(a)


Miałam wcześniej taki sam pomysł


To jest nas dwie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 09:06, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Kasiu, jesteś w dziale Projektowanie ogrodów. Chyba czas nastał, abyś wrzuciła plan działki z wymiarami boków i wszystkiego co się na niej teraz znajduje, ze stronami świata. Węża kartkę w kratkę, kredki i rysuj Wtedy o wiele lepiej można doradzić, bo widać np. ile metrów zostaje na przejście itp. To nie znaczy oczywiście, że musiałabyś zrobić wszystko i od razu tak jak my radzimy Tego się nie obawiaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 11:52, 11 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agatorek, Wiolka5_7 - Dziewczyny miałam tak już kiedyś, bo naprzeciwko tuj była drewutnia i nie podobało mi się to zamknięcie ogrodu. Teraz jak będą linie proste w ogóle mi się to nie widzi. Chcę mieć prostą ścieżkę z płyt idącą przez cały mój wąski ogród (oczywiście ogród to kiedyś będzie To jest zdjęcie, które mnie urzekło. Chodzi o to z długą ścieżką z płyt. Odsyłam, żebyście wiedziały dlaczego tak się upieram i o co mi chodzi.

https://zielonyogrodek.pl/ogrod/projekty-ogrodow/11476-z-brzozowym-gajem
https://pl.pinterest.com/pin/97320041927494440/

Anda - Ewo, na stronie trzeciej umieściłam wymiary części środkowej działki, czyli od domu do garażu. Front, jak na razie nie będzie robiony. Jak znajdę chwilę, to umieszczę wymiary od garażu do końca placu. Tam, gdzie taras tj. strona południowa: skwar przez cały upalny dzień. Ewo, nie obawiam się, a wręcz przeciwnie, dziękuję za wszelkie sugestie i rady doświadczonych ogrodniczek. Zobacz, odkąd tu jestem, a jestem od niedawna, zmieniło się dużo, bo już wiem, że muszę np. mieć rabaty proste. Dla mojego ogródka to bardzo ważna zmiana
____________________
Joanna Ogród długi
Wiolka5_7 12:20, 11 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Ładne te ścieżki z płyt Też u siebie planuję
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 17:11, 11 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Bardzo nowocześnie wyglądają te ścieżki

Asiu, my tu nic Ci nie będziemy narzucać na siłę, ważne, żeby Tobie się to podobało .
Ja tez mam pewne elementy u siebie, które inni zrobiliby inaczej , ale ja nie będę czegoś zmieniać, bo coś się komuś nie podoba .

I pewnie jeszcze nie jeden raz ktoś Ci napisze jakąś radę, z którą się nie będziesz zgadzać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 17:16, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Agatorek napisał(a)
Bardzo nowocześnie wyglądają te ścieżki

Asiu, my tu nic Ci nie będziemy narzucać na siłę, ważne, żeby Tobie się to podobało .
Ja tez mam pewne elementy u siebie, które inni zrobiliby inaczej , ale ja nie będę czegoś zmieniać, bo coś się komuś nie podoba .

I pewnie jeszcze nie jeden raz ktoś Ci napisze jakąś radę, z którą się nie będziesz zgadzać .


To w zasadzie po co pytać, skoro i tak ważne jest tylko to, co się komuś podoba? Wiesz, nie chce tu nikogo obrażać, nic z tych rzeczy, ale nie rozumiem po prostu sensu takich zapytań?

Myślę, że warto rozważyć propozycje, bo one nie są rzucane ot tak, tylko dający radę naprawdę zastanawia się jak będzie najlepiej

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies