Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 19:37, 09 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
kasiab - :* Kasiu, Ty wiesz za co, przesyłam uściski, mocno, mocno

Dziewczyny, no na razie właściwie to pewne jest tylko jedno - linie proste. Teraz patrzę na swoje podwórko (słowo "ogród" w tym przypadku jest pewnego rodzaju nadużyciem Waszymi oczami i właściwie nie wiem jak mogłam zaplanować te fale. No ale szczerze, myślałam, że to ładne wszystko jest. Tak więc błądziłam i... odnalazłam się na Ogrodowisku. Ale powiem Wam, że oglądając te wszystkie piękne ogrody człowiek dostaje kompleksów. Tak u niektórych ładnie, niezależnie od stylu, bo style bywają różne, ważna jest spójność.

Z kurnikiem sprawa jest w toku. To znaczy trwają pertraktacje z M. To twardy zawodnik, ale nie poddaję się

Z nowych pomysłów to myślę, żeby zlikwidować te tuje na zakręcie, no bo skoro mają być linie proste to teraz jakby mi nie pasują. Skupiam się teraz na rozplanowaniu ściany przy garażu. Pomyślałam ostatnio o świerku serbskim w samym rogu, urósłby i przykryłby ten "wierzchołek" garażu.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:56, 09 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Może na początek wyznacz sobie rabaty i ścieżki za pomocą palików i żółtych sznurków, zostaw na parę dni i jak pochodzisz to zobaczysz co się wyklaruję.
tuje rosną ładnie u ciebie to może trzeba je dalej kontynuować jako żywopłoty.

a ścieżki można przemyśleć do zrobienia z drobnego kamienia.


czy korzystasz z garażu jako garażu? skad tam jest wjazd? z której strony działki


Pomysł ze sznurkami mi się podoba, ja rysuję patykiem po ziemi Jeśli zlikwiduję ten zakręt z tuj, a chyba tak zrobię, to wpadłam na pomysł, żeby dalej posadzić śliwy Umbraculifera, a pomiędzy nie jakieś trawy.
Z garażu nie korzystam jak z garażu, także wjazdu do niego być nie musi i nie będzie na szczęście, a miał kiedyś być, wiecie? :0
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 23:00, 09 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joann napisał(a)


Pomysł ze sznurkami mi się podoba, ja rysuję patykiem po ziemi Jeśli zlikwiduję ten zakręt z tuj, a chyba tak zrobię, to wpadłam na pomysł, żeby dalej posadzić śliwy Umbraculifera, a pomiędzy nie jakieś trawy.
Z garażu nie korzystam jak z garażu, także wjazdu do niego być nie musi i nie będzie na szczęście, a miał kiedyś być, wiecie? :0


Może „maluchem” dałoby się tam wjechać „na raz”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 13:35, 10 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agnieszko, a po cóż?? posadzę tam roślinki, żeby przypadkiem "maluch" nie wjechał
____________________
Joanna Ogród długi
Wiolka5_7 13:44, 10 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
A które tuje chcesz likwidować ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 14:14, 10 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Asiu, fajnie że wróciłaś Po Twoim ostatnim wpisie obawiałam się Twojego odwrotu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 19:15, 10 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Anda - Ewo, miałam chwile zwątpienia :I Ale postanowiłam wziąć się w garść. Dziękuję za Twoje obiektywne spojrzenie:* Może niemożliwe stanie się możliwym? Póki co chcę odczarować miejsce przy garażu. Na razie jest tam przyczepka i palety, ogólnie grajdoł pokazałam... No, ale nie zaklinam rzeczywistości. No tak to wszystko wygląda niestety. Mam nadzieję, że kiedyś będę pokazywać same piękne zdjęcia

Wiolka5_7 - Wiolu, witaj Miło mi Cię gościć na moim podwórku. Zaznaczyłam na zdjęciu te tuje do przesadzenia.



Co myślicie dziewczyny? Tam z tyłu ekran z serbów zrobię za radą Pani Danusi.
Cięłam trawy wczoraj, a miałam tylko sześć. Toż to ciężka robota jest! A ile bałaganu przy tym! Chodziłam później wte i wewte i zbierałam pojedyncze kłosy z trawy.
____________________
Joanna Ogród długi
kasiab 19:21, 10 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia dlaczego na tak ograniczonej przestrzeni chcesz dawac świerki serbskie? Chcesz je ciąć? Bo Ewa Anda wrzucala u siebie jak wielkie one rosną.. W jednym z ogrodów które odwiedzała ładnie uwieczniła takie piękne dorodne i wielkie drzewo nie fajniej byloby zrobić przy garażu ładna pergole? A moze coś co pięłoby sie po ścianie czy Dać ładny drewniany panel?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Joann 19:31, 10 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Kasik, ale wtedy przysłoniłyby ten dom gdzieś w oddali, garaż u sąsiada i mój blaszak. No myślałam, żeby ciąć tak do 3m. Zza drewnianych paneli byłoby to wszystko widać. Pergola też nie będzie tak wysoka.
____________________
Joanna Ogród długi
Wiolka5_7 19:33, 10 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Ja bym tych tuji nie usuwała i nawet bym dosadziła od strony garazu i zrobiło by się takie węższe przejscie i optycznie ogród by się skrócił... ja u siebie taki trik zastosowałam...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies