Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Marta_80 20:42, 24 kwi 2021

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 73
Bardzo fajny pomysł na taras Sama jestem na etapie ,,urządzania” okolic tarasu i szukam inspiracji. Na jaką wysokość chcesz poprowadzić cisy ?
____________________
MartaMały domek z ogródkiem
Anna_I 21:27, 25 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Wstępnie założyłam, żeby nie były wyższe jak 1,60. Taras mamy nieco podwyższony, ale mimo wszystko nie chciałabym, zasłaniać sobie reszty ogrodu cisami. Z drugiej strony chcę, aby cisy stanowiły tło dla pozostałych roślin, które znajdą się na rabacie.
Powodzenia w szukaniu inspiracji, ja zdanie, rośliny i kształty rabat zmieniałam już chyba ze sto razy
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 18:54, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Anna_I napisał(a)



Trzymam za słowo Oczywiście, że nie będę zasłaniać ogrodu, nie będę cięcia cisom żałować.... ale może wstyd się przyznać, nigdy ich nie miałam, więc nie cięłamAle myślę , że z pomocą Ogrodowiska i tak wspaniałych osób da radę



Marlenko, Aga , Irenko - białego kamienia nie będzie Pójdę bardziej w granit...co najdziwniejsze, mąż nie protestował


No i super .
Zobacz sobie jeszcze serpentynit , taki zielono-szary jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anna_I 08:49, 03 sie 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Po dłuższej nieobecności,spowodowanej ogromem prac-wróciłam Niestety sprawy ogrodowe musiałam odłożyć na potem, jednak wczoraj udało mi się obsypać ziemią "łezkę"przed domem.


To jest widok od drzwi wejściowych, do bramy (która kiedyś będzie) Przy węższym końcu,przy wjeździe będzie posadzony klon Globosum, zastanawiam się czy dodać na łezkę jeszcze jeden jego egzemplarz?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
ajka 20:33, 03 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Anna_I napisał(a)
Dziękuję Aga W takim razie będę musiała dodatkowo poczytać , który kamień się tak mocno nie brudzi. Myśleliśmy nad grysem Biała Marianna, która nie jest, aż tak mocno białaale teraz to zastanawiam się jeszcze nad grysem granitowym...Nie chcę, aby kamienie wyglądały na brudne


Ta biała marianna to pod rabatki? My mamy białą mariannę przy tarasie i tak jak mówisz do bieli jej daleko. Jest położona na macie, więc się zbytnio nie brudzi. Ale pod rabatki dałabym ciemniejszy kamień.

EDIT: u mnie ma być jeszcze biała marianna z drugiej części tarasu, gdzie mam parę roślin posadzonych, ale tylko dlatego by pasowała do wypoczynkowej części, ale wtedy tam też będę musiała pociągnąć matę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anna_I 09:19, 04 sie 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ajka napisał(a)


Ta biała marianna to pod rabatki? My mamy białą mariannę przy tarasie i tak jak mówisz do bieli jej daleko. Jest położona na macie, więc się zbytnio nie brudzi. Ale pod rabatki dałabym ciemniejszy kamień.

EDIT: u mnie ma być jeszcze biała marianna z drugiej części tarasu, gdzie mam parę roślin posadzonych, ale tylko dlatego by pasowała do wypoczynkowej części, ale wtedy tam też będę musiała pociągnąć matę.


Tak, byłaby właśnie od frontu na rabatach. A nie chciałabym agrotkaniny tam kłaść przez wzgląd na dobro roślin Dlatego tak jak radzisz trzeba rozejrzeć się za ciemniejszym kamykiem
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 09:33, 04 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Anna_I napisał(a)
Po dłuższej nieobecności,spowodowanej ogromem prac-wróciłam Niestety sprawy ogrodowe musiałam odłożyć na potem, jednak wczoraj udało mi się obsypać ziemią "łezkę"przed domem.


To jest widok od drzwi wejściowych, do bramy (która kiedyś będzie) Przy węższym końcu,przy wjeździe będzie posadzony klon Globosum, zastanawiam się czy dodać na łezkę jeszcze jeden jego egzemplarz?


Piękna łezka
Co do drugiego klona, to „przymierz”, jak to będzie wyglądało. Ale myślę, że będzie Ok.
A co tu jeszcze będzie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anna_I 09:52, 05 sie 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Agatorek napisał(a)


Piękna łezka
Co do drugiego klona, to „przymierz”, jak to będzie wyglądało. Ale myślę, że będzie Ok.
A co tu jeszcze będzie?



Dziękuję Aguś Przymierzyłam i masz rację -pasuje Będą jeszcze posadzone tuje Danica (wiem, że może to trochę oklepane, ale ja je bardzo lubię) w "centrum myślę umieścić świerk szczepiony Glauca Globosa, koło niego kosodrzewinę... myślałam aby dodać jeszcze 3 świerki Daisy White w trójkącie, ale naczytałam się na forum, że tak jak Conicę, atakuje go przędziorek i nie wiem co robić Pasowała by mi biota wschodnia , jednak w tym miejscu zimy nie przetrwa, gdyż za duży przewiew. W okolicach klonów myślałam dać po 3szt. berberysu Admiration. Myślę intensywnie jak to wszystko poukładać...
Poza tym na pewno będzie lawenda- na żwirku musi być
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Marlenaa 15:51, 05 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Aniu fajnie, że działasz ogródkowo. Czytam co ma być na łezce i ona sporych rozmiarów musi być, na zdjęciu tego nie widać. Może i Danici oklepane ale sadź to co się Tobie podoba. Za kilka lat i tak pewnie będziesz zmieniać, bo albo coś wypadnie albo zacznie podobać się coś innego Ogród to ciągła zmiana.
____________________
krowy, staw i my
Agatorek 00:06, 06 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
No to trochę roślin będzie na łezce .
Są dwa sposoby planowania rozmieszczenia (tzn pewnie więcej, ale te są chyba dość popularne ).

1. Rysujesz plan rabaty z wymiarami i komponujesz rośliny (i/lub wrzucasz plan na forum i dywagujemy )

2. Masz już kupione rośliny i ustawiasz doniczki na rabacie . Do momentu, kiedy będzie Ci się podobać. Ta wersja może też być bez roślin, ustawiasz same doniczki (dla ułatwienia powinny być w różnych kolorach, jeden gatunek- jeden kolor).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies