Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień

Pokaż wątki Pokaż posty

Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień

Johanka77 22:19, 25 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
tulucy napisał(a)
Psu żałujesz? Takiemu małemu slodziakowi? Paru deseczek?


Moja Droga! Zjadł mi już szafę, czyli limit roczny wykorzystał

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:20, 25 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)



Aaa, to ok .


Dobrze dobrze! Pilnuj mnie, pilnuj, bo naćkam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:28, 29 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! …mam nadzieje

Wczoraj wpadłyśmy tu z córką, ale niestety było dość deszczowo.
Posadziłam tylko kilka host od Asi Rojodziejowej i tę z Lidla, pogryzioną przez Aarona

Dziś mam w planach sadzenie moich Annabelle wyhodowanych z patyków.
Ale uwaga! Najpierw muszę się rozprawić z gniazdem szerszeni, które powstało w moim domku na narzędzia.

Muszę zadzwonić po odpowiednie służby.
Sama nie wiem, jakie… podobno straż nie chce jeździć do tego typu zdarzeń…
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:30, 29 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wczoraj przesadziłam też już jedną Brachytrichę, bo pożarła ją hosta od Pawła

Dziś będę przesadzać kolejne dwie na dłuższy bok ogrodzenia. Mrokasia słucham się
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 08:49, 29 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Straż musi przyjechać, chociaż całkiem możliwe, że nie chce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 09:33, 29 maj 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Dziewczyny, straż przyjeżdza tylko na tereny miejskie.
Do mnie na ROD odmówiła, a prywaciarz chciał 400 zł.

Kupiliśmy BROS na szerszenie i osy poczekaliśmy do wieczora aż zlecą wszystkie do gniazda i psikaliśmy. Bardzo skuteczy wyrzut z 5m i już ich nie było. Polecam.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 10:05, 29 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Mój strażak OSP twierdzi, że każdy teren podlega pod jakąś straż(jest rejonowość) i ktoś powinien przyjechać.
Ale słyszałam, że ten bros tez skutecznie działa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 11:44, 29 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
nyna76 napisał(a)
Dziewczyny, straż przyjeżdza tylko na tereny miejskie.
Do mnie na ROD odmówiła, a prywaciarz chciał 400 zł.

Kupiliśmy BROS na szerszenie i osy poczekaliśmy do wieczora aż zlecą wszystkie do gniazda i psikaliśmy. Bardzo skuteczy wyrzut z 5m i już ich nie było. Polecam.

Nawet nie tyle miejskie, co do miejsc użyteczności publicznej... Do szopy na działce w lesie raczej nie przyjadą...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 12:55, 29 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
straz juz nie przyjezdza do tego typu zdarzen, trzeba sie pozbyc na wlasny koszt przez firme lub we wlasnym zakresie. jesli straz przyjedzie to tylko w przypadku zagrozenia zdrowia lub zycia. chyba jakies 2 lata temu to sie zmienilo.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 13:49, 29 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
TAR napisał(a)
straz juz nie przyjezdza do tego typu zdarzen, trzeba sie pozbyc na wlasny koszt przez firme lub we wlasnym zakresie. jesli straz przyjedzie to tylko w przypadku zagrozenia zdrowia lub zycia. chyba jakies 2 lata temu to sie zmienilo.



To zagrożenie życia musi być u małych dzieci lub staruszków

"Straż pożarna podejmuje wszelkie niezbędne działania zmierzające do usunięcia roju lub gniazda owadów błonkoskrzydłych z miejsc, w których stwarzają one bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, w szczególności dotyczy to obecności osób o ograniczonej zdolności poruszania się, czy z budynków użyteczności publicznej oraz placówek oświatowych.
W pozostałych przypadkach, przypominamy, że zgodnie z art. 61 ustawy „Prawo budowlane”, zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu należy do właściciela lub zarządcy obiektu.'
cytat ze strony rządowej

U mnie gniazdo było w skrzynce gazowej. Bros sprawdził się znakomicie, tylko trzeba nim pryskać późnym wieczorem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies