Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

alinak 22:33, 16 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Joasiu skoro mówisz że amator , to ci wierzę . ale że odważny amator to druga sprawa.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Joaska 20:14, 17 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Po "sprzęcie" widac że amatroszczyzna
Lubię eksperymentować.
Ale jak się przyjmą to będzie to naprawdę ogromny sukces
Chciałam dzisiaj napaść na jabłonkę, ale babcia się nie ugięła, powiedziała że za wcześnie
więc czekamy.
Dziasiaj było sadzenie, przesadzanie, rozsadzanie, a co mimo że ogrodu jeszcze nie mam to też pojechałam na zakupy
Chociaż szkółki u nas w regionie jeszcze nie rozpoczęły sezonu, i narazie nie ma gdzie jechać na szaleństwo.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 22:38, 17 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mam nadzieję, że buki urosną cudne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 15:11, 18 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No Sebku zobaczymy, niestety na rezultaty trzeba poczekać

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 15:40, 18 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Tak sobie oglądam wasze wątki i wszyscy robią coś w ogrodach sprzątają robią obłędne zakupy stożkowo kulkowe z bukszpanów i nie tylko... szaleństwo ogrodowe wszystkich dopadło, więc nie będąc gorsza i ja też uciekłam wczoraj do babci zapomnieć o rzeczywistości
Tylko że moje zakupy nie są aż takie wypasione


tylko że już mi się miejsce u babci kończy i muszę ograniczać zakupy.
wczoraj posadziłam Rh cunningham's white w sumie 12 sztuk
najpierw ziemia: kwaśny torf miszany z ziamią

potem szykowanie miejsca pod sadzonki

a potem sadzenie


wybierając najlepsze miejsce dla Rh musiałam eksmitować mahonię
i wtedy okazało się że malisieńkie sadzonki robione w zeszłym roku z gałązek tuj mają korzonki
musiałam wykopać 3 sztuki.

ale zdziwiona byłam bardzo, te maleństwa mają z 5 cm

a to nowe miejsce dla mahoni:

rozsadziłam też kosaćce jakie moja babcia ma na działce bo strasznie mi się podobają - zrobiłam chyba z 20 nowych sadzonek.
No i oczywiście musiałam posadzic sadzonki hortensji od teściowej
prawie wszystkie z małymi korzonkami więc mam nadzieję że sie przyjmą.
W ogrodzie planuję głownie hortensje, różaneczniki jako główne rośliny kwitnące, więc muszę ich mieć sporo


No a na sam konieć przesadziłam bukszpany do większych doniczek bo już brakło mi czasu na wymyślenie dla nich miejsca, ale tak sobie myślę że chyba już je w doniczkach zostawię,
z 3- małych nie wiem co będzie bo za małe żeby kulkowac albo stożkować, ale z tych wyższych (mają jakieś 70 cm) będę chciała formowac stożki.

Ale na tą przyjemność już mi brakło czasu bo musiałam wracac do domu, bo z samego rana młody się rozchorował i po wizycie na pogotowiu okazałosię że ma zapalenie oskrzeli - szok.
Ale całe szczęście że udało mi się ukraść te parę godzin wolności nawet M nie protestował, bo wie jak ostatnio mam ciężko w pracy.
A tak to wróciłąm do domu odprężona, zmordowana, zadowolona
Aha a to moje sadzonki z zeszłego roku bukszpaników

takie małe a takie korzenie!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 15:44, 18 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Małe, ale świetne zakupy Dziękuję za fajne zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 15:57, 18 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Oj, Danusiu tak przemyślane zakupy tylko i wyłącznie Tobie zawdzięczam.
Poprostu dzięki Tobie chyba wiem czego oczekuje od ogrodu,i zachciewajstwa skutecznie ograniczyłam do minimum.
Teraz będę skupować jedynie bukszpany na kulki i cisy na kilka stożków,
i będę sobie cięła
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 16:04, 18 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A wiesz jak posadzić żeby wyszedł stożek?
Ten najwyższy w środku, dokoła niskie i docinasz całość. Niedługo zarośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 16:14, 18 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No własnie myślałam żeby tak zrobić ale narazie mam za małe doniczki i mało małych bukszpanów ,
muszę poszukać jakiś większych donic/wiader dokupić parę sztuk mniejszych i wtedy je posadzę razem,
a czy można jakoś podwiązać te dłuższe pędy razem żeby utworzyły jakąś bazę dla stożka,
bo one są dość rzadkie od połowy bukszpana, i myslałam że jakoś je pomocuję ze sobą i tym sposobem zrobie bazę dla stożka.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 16:18, 18 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można podwiązać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies