Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 06:34, 21 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
szczęśliwa żona - bezcenne
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
anula_wn 21:56, 21 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Asiu, cała przyjemność po mojej stronie niech Ci rosną i cieszą co dnia !

a wiesz, że też chciałam kupić tę czarną malwę, ale jakoś mi nie pasuje, nie ten styl...ledwo się powstrzymałam....

szczęśliwa żona mówisz, oj tak! bezcenne - każdy mąż to wie
____________________
anula mój mały raj na ziemi
ada 11:47, 03 kwi 2012

Dołączył: 31 mar 2012
Posty: 15
Droga Joasiu, przestudiowałam cały Twój wątek z wielkim zainteresowaniem.
Zachęciłaś mnie do kolekcjonowania roślinek na przyszły ogród (że też sama na to nie wpadłam!)
Obecnie posiadam hektarową działkę wokół wynajmowanego domu, także warto wykorzystać ten potencjał. Nie mogę się doczekać kiedy zacznę wydzielać grządki pod szkółkę mojego przyszłego ogrodu
Zaraz wyskoczę na dwór w celu zrewidowania działki, ocenienia gdzie jest najlepszy punkt na moje eksperymenty, muszę tylko Ci podziękować za inspiracje
Już nie mogę się doczekać kiedy wyskoczę do pobliskiej szkółki roślin
Jak widać, projektowanie ogrodu można już zacząć w moim przypadku. Gdy będę go miała, mogę zacząć kupować rośliny w sposób przemyślany a nieprzypadkowy.
Pozdrawiam serdecznie, Ada.
____________________
Borbetka 08:03, 04 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Joasiu dziękując Ci za wizytę u mnie. Przeczytałam cały Twój wątek, masz piękną działkę do zagospodarowania (jaka to powierzchnia, bo chyba ominęłam?). Super, że rozmnażasz sobie roślinki, to się przyda na pewno. Ja też mieszkałam w bloku, ale niestety budując dom nie wiedziałam o Ogrodowisku. To były lata 1999-2002 - nie wiem, czy istniało w ogóle? Robiłam tak, że każda choinka z Bożego Narodzenia lądowała na działce. Teraz to takie choinki, że hej! Z sentymentem na nie patrzę. Zaczęłam coś robić z tą ziemią dopiero po wprowadzeniu się. Po pierwsze w ogóle nie miałam pieniędzy na ogród po budowie, po drugie budowlańcy zniszczyliby wszystko - Danusia ma rację. Posiałam facelię na całym polu w pierwszym roku, skosiłam ją potem i zakopałam. Ziemię mam ubitą, to nie glina, ale trzyma wodę i musiałam za radą mojego taty ją użyźnić. Nie miałam projektu na papierze, stąd przez 4 kolejne lata ciągle coś zmieniałam. Zatem chwalę Cię, że się tak profesjonalnie do tego zabierasz - lista roślin, kształty rabat super! I nie przejmuj się M., że mało trawnika. Będzie Ci wdzięczny, jeśli będziesz go zmniejszać z czasem. Mój kupił sobie kosiarkę z obrotowymi kółkami z przodu, weź to pod uwagę. Kółka kręcą się przy zaokrąglonych rabatach i lepiej się kosi, a nie ma narzekania bez przerwy, że koliste rabaty wymyśliłaś.
To tyle na razie, bo się rozpisałam. Taka ze mnie pisarka Na Ogrodowisku jest fajnie! Będę wpadać do Ciebie. Pozdrowienia.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
mira68 13:35, 05 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
sory pisała to córka tak to jest jak chcesz się wyrenczyc tylko niewiem jak to zmienić
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
Joaska 13:48, 05 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
ada napisał(a)
Droga Joasiu, przestudiowałam cały Twój wątek z wielkim zainteresowaniem.
Zachęciłaś mnie do kolekcjonowania roślinek na przyszły ogród (że też sama na to nie wpadłam!)
Obecnie posiadam hektarową działkę wokół wynajmowanego domu, także warto wykorzystać ten potencjał. Nie mogę się doczekać kiedy zacznę wydzielać grządki pod szkółkę mojego przyszłego ogrodu
Zaraz wyskoczę na dwór w celu zrewidowania działki, ocenienia gdzie jest najlepszy punkt na moje eksperymenty, muszę tylko Ci podziękować za inspiracje
Już nie mogę się doczekać kiedy wyskoczę do pobliskiej szkółki roślin
Jak widać, projektowanie ogrodu można już zacząć w moim przypadku. Gdy będę go miała, mogę zacząć kupować rośliny w sposób przemyślany a nieprzypadkowy.
Pozdrawiam serdecznie, Ada.

Naprawdę warto zacząć kolekcjonowanie jak sie ma gdzie,
ja jestem z wykształcenia i nie tylko ekonomista i planuję z wyprzedzeniem, po prostu wiem że jak będzie etap budowy i urządzania domu to będę chciała jednak pieniądze przeznaczać w pierwszej kolejności na dom a potem na ogród, i wiem że na ogród już nie wystarczy, a teraz mogę kupować małe tanie roślinki i niech sobie rosną, tylko że ważne jest to żeby mieć jakiś plan i wg niego działać
i jeśli juz zaczniesz kolekcję to dużo roślin z jednego gatunku, bo z pojedynczych sztuk to tylko bałagan można zrobić a nie ogród - cenna rada Danusi
ja na razie kolekcjonuję rododendrony, hortensje, bukszpany, cisy, no i trochę bylin wynalezionych u babci- oczywiście, że się nie da tak na 100% powstrzymać stąd kilka niekontrolowanych zakupów ,
Życzę powodzenia i na pewno będziemy się wspierać podczas budowy
my zaczynamy latem
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 13:52, 05 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Borbetka napisał(a)
Witaj Joasiu dziękując Ci za wizytę u mnie. Przeczytałam cały Twój wątek, masz piękną działkę do zagospodarowania (jaka to powierzchnia, bo chyba ominęłam?). Super, że rozmnażasz sobie roślinki, to się przyda na pewno. Ja też mieszkałam w bloku, ale niestety budując dom nie wiedziałam o Ogrodowisku. To były lata 1999-2002 - nie wiem, czy istniało w ogóle? Robiłam tak, że każda choinka z Bożego Narodzenia lądowała na działce. Teraz to takie choinki, że hej! Z sentymentem na nie patrzę. Zaczęłam coś robić z tą ziemią dopiero po wprowadzeniu się. Po pierwsze w ogóle nie miałam pieniędzy na ogród po budowie, po drugie budowlańcy zniszczyliby wszystko - Danusia ma rację. Posiałam facelię na całym polu w pierwszym roku, skosiłam ją potem i zakopałam. Ziemię mam ubitą, to nie glina, ale trzyma wodę i musiałam za radą mojego taty ją użyźnić. Nie miałam projektu na papierze, stąd przez 4 kolejne lata ciągle coś zmieniałam. Zatem chwalę Cię, że się tak profesjonalnie do tego zabierasz - lista roślin, kształty rabat super! I nie przejmuj się M., że mało trawnika. Będzie Ci wdzięczny, jeśli będziesz go zmniejszać z czasem. Mój kupił sobie kosiarkę z obrotowymi kółkami z przodu, weź to pod uwagę. Kółka kręcą się przy zaokrąglonych rabatach i lepiej się kosi, a nie ma narzekania bez przerwy, że koliste rabaty wymyśliłaś.
To tyle na razie, bo się rozpisałam. Taka ze mnie pisarka Na Ogrodowisku jest fajnie! Będę wpadać do Ciebie. Pozdrowienia.

borówcowy-raj


E tam profesjonalnie
Ogrodowisko mnie naprostowało co do konieczności zrobienia planu i wybraniu roślinności.
Wstępnie mam już zrobiony plan i nasadzenia, jeszcze nie wstawiłam ostatecznej wersji na ogrodowisko, bo co dzień wprowadzam jakieś małe zmiany, ale chyba w końcu mam ostaeczną wersję, bo jak zacznie się budowa to czasu na ogród nie będę miała - niestety taki typ ze mnie że chcę uczestniczyć w 100% w budowie, i kontroli budowy - chyba mam to z pracy - poprotu lubię rządzić i egzekwować! straszna baba ze mnie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mira68 15:38, 05 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Joasiu ja bym miała wizje dużego skalniaka ale płaskiego kanty z bruku można by było objąć ten duży świerk co ty o tym myślisz a co do nasadzeń to niemam pojęcia wrzosy u mnie nie się nie sprawdzają dziękuję że zainteresowałaś się moim ogrodem o ile można go tak nazwać.Pozdrawiam
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
mira68 15:43, 05 kwi 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Chciałam dodać że jest to strona ogrodu od frontu gdzie wszyscy patrzą więc musi zrobić wrażenie a teściowa mówi że mam sobie dać spokój zasiać trawę i po sprawie
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
hanka_andrus 16:02, 05 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Uparłabym się na przekór teściowej!Chociaż na pewno jest miłą osobą i dobrze Ci życzy!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies