Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzosy - Calluna

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzosy - Calluna

brzydula 07:41, 30 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
bardzo proszę o opinie dot. wrzosów bo dzisiaj musze już je zakupić - przedstawiam planik ( również w projektowym umieściłam ale tam cisza )

niki50 09:09, 31 sie 2016

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 37
Witam,
mam posadzoną w zeszłym roku grupkę rh, póki co pomiędzy rh jest wolne miejsce, żeby krzaki miały miejsce na rozrost. Czy póki rh małe, mogę pomiędzy wsadzić wrzosy/wrzośce, żeby rabata była wypełniona? Teraz tak pustawo jest
Jeśli to dobry pomysł, to czy w miarę rozrostu rh za parę lat, wrzosy/wrzośce należy przesadzić?
kachat 09:17, 31 sie 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
brzydula napisał(a)
Przygotowuje miejsce na wrzosy , planuje ich zakupić większą ilość ok 150-200 szt. Myślałam żeby wybrać jedynie 4 kolory żeby tworzyły taki przyjemny dla oka dywanik ale żeby nie było nudno. Proszę o rade jak się kierować przy wyborze i czy kupować np. 4 odmiany po 50 szt. czy zrobić plamy kolorystyczne nierównej wielkości.

Ja bym kupiła dwie odmiany np. po 85 sztuk, różniące się nie za mocno kolorem liści i kwiatów, oraz tylko jako dopełnienie, fazy przejściowe, jeden albo dwa inne kolory po np. 15 sztuk, które bym posadziła w małych grupach pomiędzy tymi dwoma głównymi liczniejszymi kolorami.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
brzydula 07:57, 01 wrz 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
kachat napisał(a)

Ja bym kupiła dwie odmiany np. po 85 sztuk, różniące się nie za mocno kolorem liści i kwiatów, oraz tylko jako dopełnienie, fazy przejściowe, jeden albo dwa inne kolory po np. 15 sztuk, które bym posadziła w małych grupach pomiędzy tymi dwoma głównymi liczniejszymi kolorami.


dziękuję bardzo za opinie. Już kupiłam, mało tego posadziłam również myślałam o dwóch odmianach. Jednak śmiesznie to wyglądało, taka dróżka się robiła ponieważ rabata wrzosowa ma 1 m szerokości. zdecydowałam się na 5 odmian, w tym jedna mocno przebarwiająca się zimą. Wieczorem wrzucę zdjęcie
kami 09:03, 17 paź 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Czy da radę zakwasić skarpę z gliny(taka pozbawioną warstwy humusu)? Kiedyś jechałam i widziałam przydrożną skarpę obsadzoną wrzosami wysokimi na 0,5m. Drogowcy raczej nie wymieszali skarpy z torfem choć pewnie miały kwaśno.
MirellaB 06:48, 05 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje mini wrzosowisko
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 15:43, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Idę do projektowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:56, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brzydula napisał(a)
bardzo proszę o opinie dot. wrzosów bo dzisiaj musze już je zakupić - przedstawiam planik ( również w projektowym umieściłam ale tam cisza )



Nie wiem, gdzie to zamieściłaś, bo linku nie ma, ale odpowiadam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=581
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 20:53, 08 lis 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Gardenarium napisał(a)


Nie wiem, gdzie to zamieściłaś, bo linku nie ma, ale odpowiadam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=581


Jeny aż się boje tam zajrzeć bo od 2 miesięcy już posadzone hiihih...
kerii 18:07, 14 lis 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
ZbigniewG napisał(a)
i tak zrobiłem ale znowu posypało i dobrze bo minus 18 plus wiatr mógł narozrabiać
dzisiejsze



co to za wrzos o takich czerwonych "listkach"?
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies