Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Kasya 16:39, 01 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
daredevil napisał(a)
Coś zaatakowało kurczaki, siedzą cały dzień w kurniku. Jednej wygryzło dziurę w udzie, martwą zakopaliśmy właśnie... a się cieszyłam że problemy za nami. Teraz myślę o siatce może, bo to chyba ptak drapieżny - w dzień? I zero podkopów ani dziur w ogrodzeniu? heh

Nie maja siatki na gorze ?
A jak duzy wybieg jest im potrzebny ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 16:44, 01 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Karola, a może kuna, bo po siatce przejdzie. Drapieżnik z góry zabrałby kurę ze sobą, do tego do takiej kury to spory drapieżnik potrzebny. A piór nawyrywanych dookoła nie było? Po latającym zwykle zostają jakieś luźne pióra na trawie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikdan_2608 16:50, 01 lis 2021

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
daredevil napisał(a)
Tu widać resztę fundamentów



Carola, bierz te kamienie, bedzie jak znalazł na podwyższoną rabatę u ciebie.
pozdrawiam dm
daredevil 17:00, 01 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Tak, wyrwane pióra dookoła :/

Wybieg mają jakieś 400metrów kwadratowych. Trochę by kosztowało żeby cały przykryć siatką, poza tym ponieważ jest spory to jakieś podpory na środku?

Kuny nie są takie duże, a to są duuuże kury!

Mamy tu duże drapieżniki, polują na gołebie... ostatnio jeden mnie prawie przyprawił o zawał jak wylądował na płocie, dwa metry ode mnie??? miał dobrze ponad metr rozpiętości skrzydeł... gołąb się otrzepał i uciekł, ptaszysko też...

Kamienie są na kupie pod płotem sąsiada, miałam tam koparkę, przebieraliśmy pół dnia. Ładna kupa się nazbierała, ale nie bedę ich wozić tutaj. Tam coś zmontuję, może ogrodzenie, może murek otaczający rabatę?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Kasya 17:16, 01 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
daredevil napisał(a)
Tak, wyrwane pióra dookoła :/

Wybieg mają jakieś 400metrów kwadratowych. Trochę by kosztowało żeby cały przykryć siatką, poza tym ponieważ jest spory to jakieś podpory na środku?

Kuny nie są takie duże, a to są duuuże kury!

Mamy tu duże drapieżniki, polują na gołebie... ostatnio jeden mnie prawie przyprawił o zawał jak wylądował na płocie, dwa metry ode mnie??? miał dobrze ponad metr rozpiętości skrzydeł... gołąb się otrzepał i uciekł, ptaszysko też...

Kamienie są na kupie pod płotem sąsiada, miałam tam koparkę, przebieraliśmy pół dnia. Ładna kupa się nazbierała, ale nie bedę ich wozić tutaj. Tam coś zmontuję, może ogrodzenie, może murek otaczający rabatę?

A może częściowo zrobic zadaszenie i zamykać je wtedy kiedy nie masz ich na oku ?
Takie różności są fajne dla kurek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 17:16, 01 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Karola to może wystarczy tylko drewniany słup na środku wybiegu i rozpiąć nad nim siatkę na ptaki taką jak na ochronę czereśni przed szpakami powstanie coś na kształt namiotu cyrkowego z siatki, ale przed latającym drapieżnikiem ochroni. Widziałam coś w tym stylu w bieszczadach na wybiegach dla kur.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikdan_2608 17:35, 01 lis 2021

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
daredevil napisał(a)
Dzięki! Czekam aż graby i magnolia urosną... zawilce są wysokie... w zimie było płasko więc wcisnęłam kulki bukszpanowe i sosnowe. Jak coś jeszcze posadzę to będzie ciasno za rok czy dwa... już jest ciasno?

Nie mam zielonego pojęcia co zrobić, chyba wywalę trochę roślin, jak będzie mniej napaćkane i więcej zrębków, to może będzie spokojniej?

Ps cięcie ton lawendy... yyyy chyba dziękuję


A nie myślałaś aby na przeczekanie, aż urośnie w pionie co ma urosnąć zastosować jak wypełniacz duuuże pojemniki do nasadzeń sezonowych?

pozdrawiam dm
daredevil 18:29, 01 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
W ubiegłym roku tam był werbenowy las. Nie dało się przejść bo tak gęsto a łodygi cięły jak nie wiem co...

W tym roku było lepiej. Ale mam ochotę to wszystko wykopać i posadzić ponownie haha
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 18:31, 01 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Kasya napisał(a)

A może częściowo zrobic zadaszenie i zamykać je wtedy kiedy nie masz ich na oku ?
Takie różności są fajne dla kurek


Mamy je 1.5 roku i to pierwszy wypadek. Podejrzewam że kolejne 1.5 minie zanim coś takiego się powtórzy. Za jakiś miesiąc przenosimy je do igloo znowu, jak się zrobi bardzo zimno. I do wiosny spokój. A potem zobaczymy...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 18:31, 01 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
sylwia_slomczewska napisał(a)
Karola to może wystarczy tylko drewniany słup na środku wybiegu i rozpiąć nad nim siatkę na ptaki taką jak na ochronę czereśni przed szpakami powstanie coś na kształt namiotu cyrkowego z siatki, ale przed latającym drapieżnikiem ochroni. Widziałam coś w tym stylu w bieszczadach na wybiegach dla kur.


Tak, p czymś takim myślałam. Zobaczymy na wiosnę. Dzięki!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies