Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

tulucy 13:53, 21 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Mania wolontariat zaliczyła u naszego weterynarza, pomagała tam w parę sobót. Zadowolona była bardzo, to była dla niej przyjemność, a nie konieczność.

Przy pandemii trudniej jest o wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej czy domach opieki.
Młody rok temu zaliczał wszystkie szkolne i gminne imprezy jako pomoc organizacyjna, przygotowanie i sprzątanie, pilnowanie trasy itp.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 13:54, 21 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
tulucy napisał(a)
Blokada miejsc jest tylko przy wnioskach papierowych. Jeśli szkoły w jakiejś miejscowości mają system elektroniczny, to w nim nie ma blokady miejsc. Mania nie blokuje nigdzie, zakwalifikowała się do jednej klasy i tylko tam jest dla niej miejsce. Blokują dzieci, które składały wnioski w systemie i papierowo - w Warszawie i np. w Pruszkowie (to u nas w okolicy). Jeśli dostały się i tu, i tu, a wybiorą Pruszków (bo pod domem), to nie złożą papierów w szkole w Warszawie i odblokują miejsce pod koniec lipca, jak będą listy przyjętych.


Hmmm, babka w sekretariacie szkoły przekazała nam inna informację... To już sama nie wiem, jak to jest...
Tak czy owak blokada miejsc występuję, choćby z uwagi na kwestie, o których piszesz. I w kontekście występowania tej blokady istnieje rekrutacja uzupełniająca na zwolnione z blokady miejsca.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
tulucy 13:57, 21 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Szkoła teoretycznie nie ma pojęcia, kto z zakwalifikowanych na pewno złoży oryginały papierów. Do 27 lipca mamy na to czas, więc mówienie wcześniej o wolnych miejscach to chyba wróżenie z fusów. Chyba że to szkoła tzw. papierowa. Może oni mają jakieś inne zasady jeszcze.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:58, 21 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Ja z papierami czekam na powrót młodej z kolonii, musimy jej foto zrobić.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
nyna76 14:07, 21 lip 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
daredevil napisał(a)
Ok. Czuję się lepiej wiedząc że nie blokujemy nic. U nas system elektroniczny, teraz papierologię mam dowieźć do szkoły - świadectwo i wyniki egzaminów w oryginale, zdjęcia do legitymacji, kartę zdrowia. Zrobię to w sobotę.

Ania będzie dobrze, zobaczysz. Niemniej nie zazdroszczę wątpliwych "atrakcji". Mega stres - my sobie jeszcze z nim umiemy radzić, a dzieciaki jeszcze nie umieją...



no właśnie - syn zapytał mnie wczoraj, czy jestem zła, że to jego wina. Smutno mi i tyle.



A z drugiej strony trzeba jednak kombinować i " oszukiwac " system . jego kumpel ma same 3 ale jest na 7 miejscu laureatem jakiejś olimpiady " tematyka dowolna nr recytacji ...
I co? dostał się do szkoły 1 wyboru bez pierdnięcia.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
tulucy 14:14, 21 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
U Mani w klasie dzieciaki latały jak z pieprzem na zawody... Bo za to też punkty dodatkowe.
I wszystko niby fajnie, ale nauczyciel od w-f też miał swoich faworytów i on wybierał. I na zawody w ping-ponga wziął dziewczyny, które nigdy wcześniej nie grały. A Mania stara kolonistka nie dość, że trzymała, to i grała i całkiem nieźle. Ale te dziewczyny były w grupie, która wszędzie jeździła...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
nyna76 14:34, 21 lip 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
No właśnie, czy to się liczy osiągnięcie z olimpiady zdobyte w 8 klasie, tak?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Judith 14:36, 21 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
tulucy napisał(a)
Szkoła teoretycznie nie ma pojęcia, kto z zakwalifikowanych na pewno złoży oryginały papierów. Do 27 lipca mamy na to czas, więc mówienie wcześniej o wolnych miejscach to chyba wróżenie z fusów. Chyba że to szkoła tzw. papierowa. Może oni mają jakieś inne zasady jeszcze.

No chyba nie... Wniosek każdy musiał złożyć elektronicznie. W chwili, w której ktoś potwierdzi wybór danej szkoły - informacja trafia do systemu, który automatycznie odblokowuje miejsca w innych szkołach, do których się także dostał. Stąd potem miejsca dla rekrutacji uzupełniającej.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:02, 21 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10007
nyna76 napisał(a)



no właśnie - syn zapytał mnie wczoraj, czy jestem zła, że to jego wina. Smutno mi i tyle.



A z drugiej strony trzeba jednak kombinować i " oszukiwac " system . jego kumpel ma same 3 ale jest na 7 miejscu laureatem jakiejś olimpiady " tematyka dowolna nr recytacji ...
I co? dostał się do szkoły 1 wyboru bez pierdnięcia.

Prawdopodobnie w szkole pierwszego wyboru kumpla było mało chętnych i - aby się dostać - wystarczyła mała liczba punktów... Bo za to - jeśli dobrze pamiętam - przydzielanych było maksymalnie 10 punktów.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
daredevil 15:05, 21 lip 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Jeden wielki pierdzielnik, nasze państwo chyba łatwiej byłoby zaorać i zacząć od nowa... jakieś zasady niby są ale i tak każdy sobie rzepkę skrobie...

Ania współczuję Wam i synowi, to nie jest sprawiedliwe. Ani fajne. Uczył się, starał, a potem cholera wie...

Nauczyciele... temat rzeka... to nie jest zawód który wybiera top społeczeństwa... zarobki mają żenujące, ale to nie usprawiedliwia olewajstwa niektórych...

I tak trafialiśmy pói co na niezłych ludzi i niezłe szkoły. Większości się jednak chciało. I dzieciaki fajne młoda miała w klasie. Oby następna szkoła też nie była zła, podobało mi się na dniach otwartych, sama bym tam chętnie poszła. I mundurki są obowiązkowe więc może nie będzie szaleństwa z metkami i prześcigania się w nowych ciuchach...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies