Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

daredevil 16:34, 12 gru 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Tynki prawie skończone, zapłacone, generator będzie odebrany niedługo też. Cieszę się że to się udało. Najlepiej byłoby mieć ogrzewanie tamże, liczę że nic się nie stanie, we środę w nocy ma być minus 12... rurę od wody owinę, okryję styropianem, ale tynki niech schną ekspresowo bardzo proszę hmmm

Dostałam dziś smsa że moja umowa przyłączenia została sfinalizownia. Że co? Dzwonię do tauronu. Do 14 dni będzie montaż licznika... a goście od przyłącza mi powiedzieli że mam czekać na fakturę i dopiero jak ją zapłaca przyjadą zamontują licznik... nie wiem w którą stronę to działa, ale stresujący ten tauron, zawsze coś...

jakbym miała prąd to jakiś grzejnik na te zimne noce mogłabym zostawić, a tak...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Mgduska 18:45, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Karola, najważniejsze, że masz wszystkie otwory pozamykane, ale jeśli przyjdą takie mrozy, to rzeczywiście poowijaj te rury starannie, bo wewnątrz też będzie bardzo zimno. Dobrze byłoby chociaż troszkę pogrzać.
Fajny miałyście wypad
____________________
Sałatka pokrzywowa
daredevil 18:59, 12 gru 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Fajnie bylo, wyrwać się, zmienić otoczenie, robić coś innego choćby I przez 3 dni.

Jutro chlopaki kładą styropian na podłogach. Zawsze to wiecej izolacji

Pozdrawiam buziaki
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 21:01, 12 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Też się martwię o rury z wodą u nas, bo ogrzewania nadal niet bo komin nie skończony. U nas - 16 ma być. Podgrzewam dwie godzinki dziennie w każdym pomieszczeniu jednym olejakiem, ale u nas nie ocieplony dom jeszcze. Rury pianą owinęłam( otulina taka) ale czy to wystarczy...

Jak sobie radzisz z wodą dla kur. U nas w wolierze dzisiaj zamarzła już. Normalnie chodzę i leję wrzątek, ale dziś nim zaszłam kury już siedzieć poszły, a wodę miały zmrożoną
Dałam im na jutro do pudełka śniegu może podziobią...nim przyjdę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 21:13, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Sylwia - gorąca woda zamarza szybciej niż zimna!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mirka 22:51, 12 gru 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
U mnie w budynku stan surowy zamknięty mróz rozwalił licznik do wody bo em zapomniał zabezpieczyć .
Tak że owijaj ile się da.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
daredevil 20:03, 13 gru 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Sylwia spuscilam wodę z rury, zostalo pol netra zaizolowane. Owinęłam sizalem, obłożyłam styropianem, może wystarczy. Tu moze cos widac:

Po lewej od okna z tablicą informacyjną



Kury mam w igloo, w dzien miały plus 3, po wczorajszej nocy woda nie zsmarznięta więc aż tsk zimno tsm nye jest. Dwie warstwy folii bąbelkowej I czapa ze śniegu z wierzchu.
U nas ma być minus 13. Może nie będzie tak źle, trzymam kciuki!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 20:05, 13 gru 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Tynki skonczone, domrk wysprzątany









____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 20:48, 13 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Mgduska napisał(a)
Sylwia - gorąca woda zamarza szybciej niż zimna!

Na zewnątrz tak w wolierze nie bo tam nie jest aż tak mroźno. A przy okazji powietrze się nagrzewa troszkę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:54, 13 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Myśmy na okno i drzwi od stodoły styropian dzisiaj założyli, trzy godziny grzejnik z nadmuchem chodził, może nie zamarznie. Powinno dać radę o ile za długo mrozy się nie utrzymają. Podgrzewam codziennie.
U nas woliera z jednej strony gruba folia, na podłodze deska plus słoma, od zachodu deska podwójnie i na przekładkę, na dachu deska plus gont kurnik podwójnie deski i styropian między nimi, ale przy takich mrozach woda zamarza w nocy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies