Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

sylwia_slomc... 11:05, 01 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
W szybkim tempie Twoje roślinki nabierają masy Dla tej białej budlei zostaw sporo miejsca na szerokość i wysokość bo Ona rośnie sporych rozmiarów Ja mam z niej cały szpaler
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 12:58, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
Szerokie kadry straszą ale jest postęp, kartony zamiast włókniny

I kawałek ogrodu w którym miał być warzywnik, jednak doszłam do wniosku, że na ten moment jest to dla mnie zbyt czasochłonne.

Owady doceniły lawendę i chętnie ją odwiedzały.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:58, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
Lato cieszyło

Postanowiłam osłonić planowany taras od strony sąsiada drzewami, wybrałam graby fastigata, posadziłam 4 sztuki i liczę, że wkrótce stworzą osłonę. Między nimi planuję jeszcze coś dosadzić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:00, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
Dalszy ciąg lata.
Zachwycające zachody słońca.

Chwile relaksu.

Niezawodne hortensje.


____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:00, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054

W dalszym ciągu sadziłam, przesadzałam, kombinowałam, teraz wiem, że bez sensu, bo na jesień przyszła ekipa od kostki i tarasu, i okazało się, że praktycznie całą rabatę musiałam wykopać i na szybko przenieść, a nasadziłam na niej róże, stpię, setki czosnków ozdobnych i tulipany. Wszystko było do wykopania i przeniesienia na szybko Tak się kończy nadgorliwość.

Tak samo tu, po ułożeniu kostki rabata wylądowała bardzo nisko, okazało się, że trzeba będzie jeszcze sporo ziemi nawieźć. Wszystko do wykopania


Tym zakończę wstępny opis tego co udało mi się już zrobić, moich sukcesów i porażek. W następnych postach przedstawię wstępne plany na kolejne nasadzenia, będę wdzięczna za wszystkie sugestie, jak widać mam przed sobą sporo nauki. Dziękuję każdemu kto przebrnął przez te wszystkie wpisy
Życzę szczęśliwego nowego roku!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:04, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
Monika83 napisał(a)


Zrobiłam porządek w postach i usunęłam te zdjęcia
Azalie to Maruchka, a rododendron Nova Zembla
Dziękuję za odwiedziny
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:12, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
inka74 napisał(a)
Hej Daria, witamy!
Działkę masz w takim samym rozmiarze jak moja będę podglądać twoje działania.
Jedna prośba - do jednego posta wstawiaj nie więcej jak 4 zdjęcia bo potem jest problem z ich ładowaniem i czytelnością samego wpisu. Tak też jest w regulaminie tego forum - maks. 4 zdjęcia na wpis. Danusia ci to delikatnie na wstępie zasugerowała prosząc o puste posty. Sama możesz edytować-rozdzielić swoje już zrobione wpisy do bodajże 24 godzin od ich wrzucenia. W górnym prawym rogu dodanego już wpisu widzisz opcję edytuj. Kliknij na nią, zaznacz co chcesz wyciąć z danego postu, wytnij tak jak w Wordzie i zapisz zmianę. Potem wejdź do pustego postu i zrób Ctrl+V czyli wklej.

A, i podpis wstaw z linkiem do siebie, aby łatwiej było trafić potem na twój wątek instrukcja jest tu https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie?page=20


Pamiętam, że Twój wątek przeczytałam jako jeden z pierwszych od deski do deski i zastanawiałam się jak to robisz, że mieścisz tyle roślin na tak niewielkiej powierzchni muszę się tego od Ciebie nauczyć
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 13:20, 01 sty 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3054
sylwia_slomczewska napisał(a)
W szybkim tempie Twoje roślinki nabierają masy Dla tej białej budlei zostaw sporo miejsca na szerokość i wysokość bo Ona rośnie sporych rozmiarów Ja mam z niej cały szpaler


Serio? A wydawało mi się, że to takie maleństwo niepozorne, o ja naiwna Póki co rośnie wśród róż ale pewnie to jej nie ostatnie miejsce. Dziękuję za odwiedziny.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
inka74 13:41, 01 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Hehe, akurat upychanie roślin to nie jest dobre rozwiązanie. Sekret - zaprzyjaźniłam się z katalogiem roślin i bardzo uważnie sprawdzam teraz wymiary docelowe roślin przed zakupem, wręcz szukam konkretnych mniejszych odmian. Kupuję rośliny od razu już z przeznaczeniem w konkretne miejsce, choć dojście do tego trochę mi czasu zajęło Do tego moim przyjacielem jest zeszyt do planowania i sekator. Mam ogród pracochłonny ale ograniczam prace rok po roku, eliminuję to co nie chce rosnąć lub wymaga zbyt dużo pracy. Mam sporo cięcia ale za to prawie nie mam pielenia Furę błędów popełniłam ale dużo mnie one nauczyły. Więcej planuję zamiast spontanicznie coś zmieniać czy kupować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:46, 01 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
DariaB napisał(a)


Serio? A wydawało mi się, że to takie maleństwo niepozorne, o ja naiwna Póki co rośnie wśród róż ale pewnie to jej nie ostatnie miejsce. Dziękuję za odwiedziny.

Serio Sporo są wyższe ode mnie, mają pewnie po dwa metry wysokości i z półtora średnicy, albo i więcej, a co roku wiosna tnę na wysokość do kolan
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies