Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

anuska2507 17:40, 03 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2565
Z tego, co pamiętam, to pod trawnik nie daje się kory. Ale kompost, mączkę i obornik (najlepiej przekompostowany) dajemy
Oj obornik zawsze daje kuuupę radości
A będziesz miała tyle kompostu, ile potrzebujesz?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
DariaB 10:34, 04 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
anuska2507 napisał(a)
Z tego, co pamiętam, to pod trawnik nie daje się kory. Ale kompost, mączkę i obornik (najlepiej przekompostowany) dajemy
Oj obornik zawsze daje kuuupę radości
A będziesz miała tyle kompostu, ile potrzebujesz?


Jeśli chodzi o kompost to mamy w mieście miejską kompostownię, mogłabym się tam zaopatrzyć, bo swojego nie mam Nie mam miejsca na kompostownik. Chociaż pewnie bez zwykłej ziemi też się nie obędzie bo miejscami jej sporo brakuje, zwłaszcza za domem, tam, to się prawie krater zrobił. Martwię się bo mam tam już posadzone drzewa Byliny wiadomo można przesadzać z miejsca na miejsce, a drzewa będą trochę cierpieć. A jak z tą darnią? Trzeba ją w jedno miejsce złożyć? Dzięki za rozwiewanie moich wątpliwości.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 10:55, 04 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Dario, darń złóż w jedno miejsce zielonym w dół - to taka jakby lasagne wielowarstwowa Ona się szybko kompostuje, jeśli nie wyschnie. Lekka wilgoć musi być.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 12:40, 04 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Anda napisał(a)
Dario, darń złóż w jedno miejsce zielonym w dół - to taka jakby lasagne wielowarstwowa Ona się szybko kompostuje, jeśli nie wyschnie. Lekka wilgoć musi być.


Anda witaj! Dziękuję za podpowiedź w sprawie darni, tak zrobię. Szczerze już mnie rączki swędzą, a u mnie zima w pełni Niedługo będę stękać, że kręgosłup boli, ale dzisiaj się wiosny doczekać nie mogę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 18:51, 04 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6976
Hey. Jesteśmy na podobnym etapie. Też sadzilam przed koncem budowy a potem wszystko przesadzałam.

Poszukaj sobie na olx uslugi glebogryzarką. Nie sa aż takie drogie.
Tam gdzie masz darń taka maszyna to co jest dobrze zryje i posieka te trawe. Dosypiesz ziemi i znowu zryjesz lub ręcznie przekopiesz. I wymieszasz te warstwy od razu z obornikiem itp.
To ważne by nie usypywać kolejnych warstw różnej ziemi.

Ja teraz mam ekipe do trawnika. I znalazłam Pana ktory mi to mieszanie zrobi bo inny chcial zrywac darń i mi wywozic moja 3 klase ziemi.
Dowieźc musze żeby wyrównac poziomy.

Korzystałam też z takiej maszyny jak zeszlej wiosny robilam zarys rabat i wszystko przesadzałam.
Trzeba tą maszyna przejechac ze 3 razy w różne stony wtedy ziemia jest fajna spulchniona.

I jeszcze pochwała.
Bardzo dużo już zrobiłaś. Podoba mi się u Ciebie. Z wielką radoscią tu bede zaglądać i kibicować.

A...i jeszcze biala budleja to olbrzym. Sylwia ma rację.
Mam ich chyba 8 różnych i ta jest największa.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 10:50, 17 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
LIDKA napisał(a)
Hey. Jesteśmy na podobnym etapie. Też sadzilam przed koncem budowy a potem wszystko przesadzałam.

Poszukaj sobie na olx uslugi glebogryzarką. Nie sa aż takie drogie.
Tam gdzie masz darń taka maszyna to co jest dobrze zryje i posieka te trawe. Dosypiesz ziemi i znowu zryjesz lub ręcznie przekopiesz. I wymieszasz te warstwy od razu z obornikiem itp.
To ważne by nie usypywać kolejnych warstw różnej ziemi.

Ja teraz mam ekipe do trawnika. I znalazłam Pana ktory mi to mieszanie zrobi bo inny chcial zrywac darń i mi wywozic moja 3 klase ziemi.
Dowieźc musze żeby wyrównac poziomy.

Korzystałam też z takiej maszyny jak zeszlej wiosny robilam zarys rabat i wszystko przesadzałam.
Trzeba tą maszyna przejechac ze 3 razy w różne stony wtedy ziemia jest fajna spulchniona.

I jeszcze pochwała.
Bardzo dużo już zrobiłaś. Podoba mi się u Ciebie. Z wielką radoscią tu bede zaglądać i kibicować.

A...i jeszcze biala budleja to olbrzym. Sylwia ma rację.
Mam ich chyba 8 różnych i ta jest największa.


Witaj Lidka!
Dziękuję za cenne rady, i za pochwałę, absolutnie się jej nie spodziewałam. Przyznam się, że do pierwszych nasadzeń miałam pomocników i ogród też był zaprojektowany, jednak jak to w życiu bywa nastąpiła weryfikacja i zaszły zmiany, dużo roślin postanowiłam poprzesadzać, np. hortensje które rosły od strony garażu wsadziłam na przeciw okna kuchennego żeby cieszyły moje oczy
Glebogryzarką będzie do mnie ciężko wjechać, mam tylko po 4 m odległości od ścian domu do ogrodzenia, raczej czeka mnie ręczna robota. Jestem już gotowa, w blokach startowych ale u mnie nadal zima, nic się wiele nie da zrobić. Pozdrawiam cieplutko!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
mirkaka 15:54, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Witaj,
ja doczepię się do donic, powinnaś ten gruz i beton wyrzucić, ziemia którą widzę to sina martwica z betonem wymieszana. Ja w takich miejscach wykopywałam wszystko aż do miękkiej żółtej gliny i nasypywałam żyznej ziemi. Inaczej wszystko co posadzisz będzie marniało.
Kilofem można rozbijać tą twardą skałę Poproś jakąś płeć męską o pomoc
Powodzenia Dasz radę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:57, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
A, jeszcze dodam, że tego też nie zrobiłam od razu , tylko nasypałam na taki syf ziemię , potem miałam podwójną robotę. Ale byłam też nieświadoma że źle robię
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
LIDKA 15:58, 17 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6976
Możesz podzwonic i zapytac bo ta glebogryzarka jest z takim malutkim traktorkiem ogrodniczym i to jest wąskie. Na oko ma 1.5 m.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 21:23, 17 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2565
DariaB napisał(a)


Glebogryzarką będzie do mnie ciężko wjechać, mam tylko po 4 m odległości od ścian domu do ogrodzenia, raczej czeka mnie ręczna robota. Jestem już gotowa, w blokach startowych ale u mnie nadal zima, nic się wiele nie da zrobić. Pozdrawiam cieplutko!


Odległością chyba nie musisz się martwić, glebogryzarka pewnie się zmieści. Ja mam 3 m i da się wjechać samochodem z przyczepką
Usługa glebogryzarką, jak radzi Lidka, jest super. W razie jej braku można też wynająć samą glebogryzarkę, taką "ręczną", a nie traktorek i samemu ją obsłużyć. U mnie sprawdziła się do mieszania gleby z obornikiem, korą i mączką.
Jeśli masz w ziemi dużo kamieni, gruzu, to faktycznie najlepiej powybierać to ręcznie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies