Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Wiolka5_7 21:10, 24 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Filmik wspaniały ogród przepięknie się prezentuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rumianka 22:20, 24 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Oj jak bardzo zachciało mi się wiosny i lata...Ogród jest piękny i przemyślany w każdym najmniejszym szczególiku...Naprawdę możesz być dumna, że udało Ci się zrealizować taki "ogrodowy remont". Było warto...Pamiętam jak powstawały tylko rysunki z samego początku///a tu masz! Taki wypasiony ogród. Brawo!!!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Margerytka40 07:43, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rumianka napisał(a)
Oj jak bardzo zachciało mi się wiosny i lata...Ogród jest piękny i przemyślany w każdym najmniejszym szczególiku...Naprawdę możesz być dumna, że udało Ci się zrealizować taki "ogrodowy remont". Było warto...Pamiętam jak powstawały tylko rysunki z samego początku///a tu masz! Taki wypasiony ogród. Brawo!!!


Też już mam pierwsze objawy tęsknoty za wiosną, już mi się chce na zielono. Jeszcze troszeczkę.
Tiaaa, planowanie ogrodu to u mnie było tak szczegółowe, że po kilka razy jedno miejsce, pewnie co niektórzy mieli mnie dość. Już tak mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:01, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiecie co, zastanawiam się jak ciąć w tym roku derenie Sibrica. Dwa lata cięłam je nisko wiosną w celu rozkrzewienia. Mam ochotę zobaczyć co będzie jak ich nie przytnę, co najwyżej pó_niej już latem trochę skoryguję jak za bardzo mi wlezą na inne rośliny.

Z tego co pamiętam coroczne niskie cięcie nie jest konieczne. Co 2, 3 lata wystarczy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 09:39, 25 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Wytnij mu te gałęzie, które pchają się za bardzo w kierunku rabaty. Te gałązki, które się starzeją (w kolejnym roku stracą zdolność do wybarwianie), zaczynają się robić czarnawe. Łatwo je rozróżnić. Najlepiej wycinać je u podstawy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 16:10, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wytnij mu te gałęzie, które pchają się za bardzo w kierunku rabaty. Te gałązki, które się starzeją (w kolejnym roku stracą zdolność do wybarwianie), zaczynają się robić czarnawe. Łatwo je rozróżnić. Najlepiej wycinać je u podstawy.


W przyszłości, jak już krzaczki będą gęste pomyślałam, że co roku będę po kilka wycinać właśnie przy podstawie by były nowe wybarwiające się pędy a jednocześnie nie będzie łyso wiosną.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:12, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Filmik wspaniały ogród przepięknie się prezentuje


Filmik też mi się spodobał, to pierwszy. Chyba sobie co roku zafunduję taki przegląd
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosialuk 17:00, 25 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Asia wpadłam zerknąć w jakiś nowy wątek i się zachwyciłam. Piękna przemyślana przemiana. Wielkie brawa dla Was.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 20:04, 25 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Asia fajny filmik ,jestem zachwycona Twoim ogrodem i nie mogę się doczekać Twoich dalszych działań
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rumianka 22:08, 25 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Z wyciętych gałązek derenia fajnie formuje się wianki, bo gałązki są wiotkie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies