Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skandynawia po krzyżacku 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Skandynawia po krzyżacku 2

Kordina 11:06, 03 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
No to powodzenia w walce z bukszpanówką, mnie się nie udało, po 3 latach walki chemicznej miałam dość, wyrwałam i spaliłam a miałam spore ładne kule.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anusia2 19:30, 03 kwi 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Tego najbardziej się obawiam. Mam w sumie 12 szt i bukszpanowe półkole ala żywopłot.

____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 19:56, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Powiem Ci że byłam ostatnio w wielkim szoku Jak przy 18st znalazłam 2 cm gąsienicę ćmy wcale nie na bukszpanie ale na powierzchni ziemi tam gdzie nie ma bukszpanów. Jak będzie powyżej 20st od razu opryskuj, najlepiej rano albo wieczorem. Największy atak dużych gąsienic miałam w 2014roku a w zeszłym roku też gryzły ale małe, jeszcze trudniej je zbierać.
One w temp pow. 25st są ogromnie żarłoczne, ale już od 20st działałabym. Powodzenia bo ja już zaprzestałam robić sadzonki z bukszpanów.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwk4 20:10, 03 kwi 2023


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Aniu. Przybyło ci obowiązków. A i tak wiem, że masz ich bez liku. Co do ogrodu, na północy zimniej. Też powoli ogarniam. I zimno ostatnio. Dwa tygodnie temu była piękna niedziela i kawa w ogrodzie. Potem zimno wróciło. Dzieciaki chore i w domu siedzą. Po kolei...
____________________
Ogródek Iwony II
Ewa777 20:10, 03 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Aniu, a co kupiłaś na ćmę?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia2 21:16, 03 kwi 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Ewa777 napisał(a)
Aniu, a co kupiłaś na ćmę?

Ewa kupiłam Lepinox Plus.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 21:26, 03 kwi 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Urszulla napisał(a)
Powiem Ci że byłam ostatnio w wielkim szoku Jak przy 18st znalazłam 2 cm gąsienicę ćmy wcale nie na bukszpanie ale na powierzchni ziemi tam gdzie nie ma bukszpanów. Jak będzie powyżej 20st od razu opryskuj, najlepiej rano albo wieczorem. Największy atak dużych gąsienic miałam w 2014roku a w zeszłym roku też gryzły ale małe, jeszcze trudniej je zbierać.
One w temp pow. 25st są ogromnie żarłoczne, ale już od 20st działałabym. Powodzenia bo ja już zaprzestałam robić sadzonki z bukszpanów.



Po raz pierwszy spotykam się z ćmą bukszpanową. Dobrze, że w przed ogródku zdecydowałam się na tuje Danica. Mam preparat, zastosuje oprysk jak tylko temperatura wzrośnie. Dzięki za podpowiedz. Jestem zielona w tej kwestii.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Anusia2 21:36, 03 kwi 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Iwk4 napisał(a)
Cześć Aniu. Przybyło ci obowiązków. A i tak wiem, że masz ich bez liku. Co do ogrodu, na północy zimniej. Też powoli ogarniam. I zimno ostatnio. Dwa tygodnie temu była piękna niedziela i kawa w ogrodzie. Potem zimno wróciło. Dzieciaki chore i w domu siedzą. Po kolei...


Iwonka dwa tygodnie temu też piliśmy kawę na tarasie. Wyjęliśmy z garażu krzesła i stolik. Było cudownie taki pierwszy przedsmak wiosny.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 21:55, 03 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Powiem tak ćma o ile zadbasz i zrobisz dokładny oprysk lepinoxem ( w głębi rośliny również)nie jest problemem. Problemem jest grzyb, na niego nie ma oprysku, a bukszpan nie ma siły na odbudowę. Po ćmie odrośnie po grzybie nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia2 06:58, 10 kwi 2023


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239

Wesołych Świąt.



____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies