Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 12:22, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Basieksp napisał(a)

Wszystko piękne ale to zdjęcie bardzo mi się podoba, jakby pędzlem namalowane a przed chwilą pokazałam je mojemu eM i powiedział cytuje" bardzo ładne, zaczarowane "


Dziękuję Basiu Fenkuł naprawdę wygląda jak zaczarowany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:25, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Nowa12 napisał(a)
Ewa u Ciebie już lato a u nas jeszcze wiosna. Fotki jak zawsze profesjonalne. Z przywrotnikiem to wszystko pięknie się komponuje. A te twoje naparstnice. Cudne.


Dziękuję Aguś No właśnie trochę mnie martwi, że u mnie już lato. Co będzie po nim? Długa jesień? Bardzo szybki ten rok. Jeszcze tak szybko to wszystko nie kwitło u mnie nigdy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:25, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Martka napisał(a)


Nic więcej nie potrzeba…. Dzieło sztuki normalnie!


Oj tam Martuś :*
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:29, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
tulucy napisał(a)

Cudowne kolory i jeszcze ten fenkuł. Magicznie.


A z ciekawości zapytam, co jest na tym zdjęciu?


Fenkuł naprawdę czaruje. Polecam
Na zdjęciu Linaria purpurea Canon J. Went. Sama sie wysiała a że nie miałam innych odmian w ogrodzie, to powtórzyła cechy matki To mnie bardzo cieszy, bo ten jasny kolor lubię bardziej od fioletu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:32, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Magara napisał(a)
Nie wszystko mi się otwiera, słabość neta - jutro zrobię drugie podejście
Ewa - nie znikaj na tak długo bo my potem, w naszym klimatycznym tyle, nie w kompleksy, a w mega kompleksy wpadamy - przynajmniej ja

A przyszłość/starość bez "zielska" - no już nie wyobrażam sobie, stąd moje plany Ale i tak będzie co ma być


Oj tam, jakie kompleksy. Masz piękny leśny ogród, nie za mały i nie za duży. Możesz sie tam wyżywać do woli i sadzić piękne rośliny bogate w kwiaty albo liście. Ogrody półcieniste czy nawet cieniste są po prostu cudowne. Na kompleksy miejsca nie ma
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:35, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
antracyt napisał(a)

Cały miesiąc w kwieciu, pięknych zdjęć nam nie szczędziłaś
Z czym masz połączonego tego żeleźniaka(prócz orlika i naparstnicy)? Swojego wcisnęłam tymczasowo na wiejską i nie do końca wiem co dalej
Już wypatrzyłam w kolejnych kadrach Bardzo ładnie się komponuje


Zdjęć nie szczędziła, wręcz Was nimi zarzuciłam
Żeleźniaka z towarzystwem już widziałaś. Dodam tylko, że mam tam jeszcze Agastache i Penstemon. Róże i trzcinniki widziałaś. Ten żeleźniak kwitnie dość wcześnie, więc warto go sadzić z kwitnącymi później i trawami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:36, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Magleska napisał(a)
Ewa rewelacyjnie fotki jak zawsze zachwycające


Dziękuję Madziu Muszę zobaczyć co u Ciebie, bo na forum wpadam dość rzadko ostatnio.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:36, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
LIDKA napisał(a)
Zdjęcia jak obrazy. Zachwycające


Dziękuję serdecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:41, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Gosialuk napisał(a)

Ewa wszystko piękne, naparstnicami się zachwycam w takiej masie. Bardzo lekkie w odbiorze te twoje rabatki, a mnóstwo pięknych roślinek w sobie mieszczą. Też jestem ciekawa co to za roślinka na cytowanym wcześniej zdjęciu. I te czosnki - takie inne - bardzo mi się podobają.


Gosiu, bardzo się cieszę, że Ci się podobają Naparstnice to naprawdę bezproblemowe rośliny i do słońca i do cienia. Sieją się u mnie bardzo chętnie.
Ta roślinka to Linaria purpurea Canon J. Went. Zupełnie bezproblemowa. Te czosnki to atropurpureum. Czasem ich u mnie więcej, czasem mniej. Lubi przepuszczalne i ciepłe stanowiska.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:48, 06 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
AlinaP napisał(a)
Twoje zdjęcia to jak powrót do dzieciństwa. Lnice, driakiew, naparstnice, wszystkie baldaszkowate. Chyba zawsze myślałam ogrodniczo. Wyobrażasz sobie, że po kilku latach "na swoim" miałam taki cel i marzenie- sprowadzić kuklika zwisłego z rodzinnych łąk. Nie zajmuje on poczesnego miejsca w ogrodzie, ale jest.
Żeleżniak w odmianie różowej - pięknie pokazany. Mój posadzony byle gdzie na szczęście się wiosną ukazał i został przeniesiony na bylinową.
Pozdrawiam


Cieszę sie, że masz właśnie takie skojarzenia patrząc na moj ogródek Lubię te rośliny, ich naturalność, żywiołowość. Kuklika zwislego gratuluję Ktoś ostatnio pokazywał tu na forum dziką łąkę z masą tego kuklika.
W szkółce zrobiłam ostatnio rabatę pokazową z Geum jako obwódką. Wszystkie sie wyprzedały, co do sztuki. Teraz czekam na dostawę nowych.
Żółty żeleźniak mi nie pasował, więc bardzo się cieszę z tego, że stanieje też odmiana różowa
Pozdrawiam również
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies