Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 11:52, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
Agatorek napisał(a)
Ewa, niestety, ale ja się z Tobą nie zgadzam. Zdjęć jest zdecydowanie za mało. Także mogłabyś w wolnej chwili jeszcze co najmniej taką porcyjkę wrzucić.
Bo ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Z zachwytem w oczach i nutką zazdrości w sercu

PRZEPIĘKNIE! Ogród ma bajkowy klimat. Jestem zachwycona


Aga Dziękuję Ci serdecznie. Teraz niestety ogród jest zasuszony. Trawnik żółty a przycięte byliny z powodu suszy bardzo słabo odbijają. Rozmyślam nad zmianami. Muszę się przestawić na byliny bez przycinania i odpowiednie na suszę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:55, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
mirkaka napisał(a)


bardzo podobnie tworzy kłosy do mojego, tyle że mój niziutki fioletowy. Ale bardzo go lubię, ten też pewnie łatwy w uprawie i fajnie się rozrasta?
Ewo, piękne zdjęcia pięknego ogrodu


Moj miał być niski, ale jest dość wysoki, ok. 40 cm. Rozrasta sie aż za bardzo Jednak zastanawiam się, czy ma sens u mnie w ogrodzie, bo po przycięciu w czasie suszy prawie nie odbija. Zbiera się bardzo długo i mam przez to wielkie dziury w rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:56, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
Judith napisał(a)
Ando, dopiero trafiłam na zdjęcia sprzed tygodnia. Przepiękne ujęcia, zachwycające rośliny i kompozycje . Lekko, subtelnie a busz .


Dziękuję Judith Najpiękniej w moim ogrodzie jest właśnie w czerwcu. Teraz bida z nędzą, z powodu suszy między innymi. Myślę nad zmianami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:58, 02 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Fajna jest, sieje się ładnie. Kwitnie długo i u mnie jest w niektórych miejscach bardzo wysoka. Jest dwuletnia, kwitnie dopiero w drugim roku.


Aaa, to dlatego mam same krzaczki No nie było tej informacji na nasionkach, bo nasionka kupiłam na all..o, ani w sklepach internetowych. Myślałam, że może za późno siałam, czy może złe miejsce jej dałam Szkoda, jeszcze rok trzeba czekać.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 12:01, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
AlinaP napisał(a)


Z podobnych przyczyn różowy żeleżniak zawitał u mnie.
Co było wewnątrz tej rabaty obwiedzionej kuklikiem? Zapewne odmianowym.
Kiedy tworzę kompozycje naturalne i żywiołowe, często do parteru sprowadzają mnie ...ślimaki.
Tak było, kiedy wśród miskantow posadziłam piękny dzwonek Sarastro. Gdzieś może znajdę zdjęcie-2019r.
Dokupiłam więcej. Na drugi rok z 7 okazałych kęp uratowałam 1 resztkę sadząc ją do donicy.


Wewnątrz były róże i byliny Mieliśmy różany tydzień w szkółce.
Ślimaki to udręka, ale u mnie jedynie do czerwca. Potem jest im jednakże zbyt sucho. Z jednaj strony dobrze, a zdrugiej wolałbym mimo to więcej opadów.
Do dzwonków mam ambiwalentne odczucia, bo szybko łapały u mnie rdzę. Tzn te wysokie. One jednak bardziej lubią leśne klimaty. U mnie preria
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:03, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
nicol21 napisał(a)
Ewa - cóż za piękne rabaty! Wylewa się z nich .... ten bzyk wszelkich bzyków, które się tam stołują . I piękno, które cieszy i dodaje energii Jest super!!!

Twoja orlaya zupełnie duża. I te lwie paszcze cudne. O czosnkach i 100 innych roślin nie dam rady wspomnieć, ale wszystko dorodne.

Zajrzysz do mnie w temacie odmłodzenia/obniżenia eden rose? Dzięki.


Ewelinko, dziękuję Oj, w tym roku czerwiec był juz w maju, wszystko tak szybko. Teraz ogród wygląda jak końcem sierpnia, a ja narzekam na suszę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:04, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
Helen napisał(a)
Ewa, czy już wycinasz kwiaty przywrotnikom?


Helen Pytanie już dawno nieaktualne ale chyba pisałam Ci coś na Signal
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:05, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
Rench napisał(a)

Ależ te Twoje zdjęcia są piękne, takie słoneczne i nieprześwietlone.

Poucztowałam sobie


Reniu, wracaj tu Mnie bardzo brakuje Twoich różanych zdjęć i uwag. Cieszę się,że wpadłaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:07, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
April napisał(a)


Anda, pięknie u ciebie. Nadrobiłam zaległości ale myślę że fotek więcej by się przydało.
Fajnie wygląda ten czosnek z naparstnicami i szałwią. Dawno go masz? Powtarza co roku? Nie wiem czemu u mnie zanikł.
Świetne zdjęcia.


Czosnek Atropurpureum podobno słabo zimuje. Nie wiem, bo u mnie ciepło. W niektórych miejscach, bardzo żyznych, mnoży sie jak głupi. W innych stagnuje.
Dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:09, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33517
violaskom napisał(a)

Pewnie Ewa jeździ i zwiedza inne piękne ogrody! Czekam na zdjęcia.


Violu, wycieczki ogrodowe dopiero będą W szkółce był sajgon. Teraz jestem chora więc mam trochę czasu i weny na pisanie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies