Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 13:50, 13 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Kasiapod napisał(a)
Przytulny zakątek z dobrociami w zasięgu ręki A suszarka ze skrzynkami ażurowymi pomysłowa, podgapię


Dziękuję, regał podgapiaj - praw autorskich sobie nie roszczę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Anusia2 14:53, 13 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Świetny zakątek. Marcin z Kalpapady (yutub)nazywa ten rodzaj suszarni suszarnią słoneczną.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Kordina 23:30, 13 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Dziękuję Anusiu2, zaraz obejrzę tego Marcina, nazwa słoneczna fajna. Tylko, ze zioła słońca nie lubią, raczej przewiewne i w cieniu, może nazwa powietrzna bardziej adekwatna?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 00:35, 14 maj 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Tymi dobrociami domowymi kusisz, że ślinka leci
Podoba mi się kącik wypoczynkowy, a stara ławka wyszła super.
Ja też poluję na wyrzucane skarby

Na nornice najlepsze są koty
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 01:34, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Jestem Twoim ogrodem coraz bardziej zachwycona. Zakątek do posiedzenia bardzo klimatyczny. Teraz to się w nim regeneruj , siły wrócą tylko to trochę potrwa, u mnie wracały dwa miesiące.
Jak długo trzeba czekać na takie łany cebulic? Ja ma w chwili obecnej placyk 1/15 cm obrośnięty cebulicą i nie wiem czy rozsadzać po rabacie czy ona sama się rozejdzie nasionkami? Ten placyk co mam zarastała jakieś 5 lat. To Twoich łanów w tym tempie nie doczekam pewnie. I ta moja ciut inne ma kwiatusie...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 08:03, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
gogo napisał(a)
...

Na nornice najlepsze są koty


Dziękuję Grażynko, a kotów ci u nas dostatek, mam 5!! Owszem polują, nawet niejadalnego kreta i ryjówki potrafią zagryźć, ale w tym roku jakaś obfitość gryzoni nastała pomimo cięższej zimy.





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 08:23, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jestem Twoim ogrodem coraz bardziej zachwycona. Zakątek do posiedzenia bardzo klimatyczny. Teraz to się w nim regeneruj , siły wrócą tylko to trochę potrwa, u mnie wracały dwa miesiące.
Jak długo trzeba czekać na takie łany cebulic? Ja ma w chwili obecnej placyk 1/15 cm obrośnięty cebulicą i nie wiem czy rozsadzać po rabacie czy ona sama się rozejdzie nasionkami? Ten placyk co mam zarastała jakieś 5 lat. To Twoich łanów w tym tempie nie doczekam pewnie. I ta moja ciut inne ma kwiatusie...


Sylwio, aż mam trudność, żeby uwierzyć w zachwyt moim ogrodem na przeciw tym wszystkim, wypasionym, pięknym, kontrolowanym, które tutaj na Ogrodowisku oglądam że zastanawiałam się długo, czy w ogóle założyć swój wątek.
Mój ogród taki bardziej dziki, naturalny, nie prosty, zarośnięty, zostawiam w nim dziko rosnące rośliny, które same przyszły np imponująco wysoką dziewannę wielkokwiatową. Patrzę, że w tym roku znowu jest. Ale to bardzo miłe, ze się komuś podoba bo zupełnie tego nie podejrzewałam, nawet jakieś kompleksy ogrodowe mnie dopadły faktem jest, że wszystko robię zupełnie sama.

Podziwiam bardzo ogrody pod linijkę z kancikami, ale taka kontrola nie leży w mojej naturze
Co do cebulic, to zostały przez nas sprowadzone z okolic poligonu nieczynnego, gdzie było ich mnóstwo w zniszczonych domostwach. Dużo chodziliśmy na wycieczki i którejś wiosny trafiliśmy na zjawiskowe łąki - łany cebulic. Wśród wysokich drzew cały dywan kwiatowy, wyglądało imponująco. Zabraliśmy kilka kęp. Rozsiewają się same i część mąż zbierał nasiona i rzucał gdzie popadnie i tak się rozrosły. Daj im zżółknąć i wtedy wynasionkuj.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 11:23, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Chciałam dołączyć link o dyskusji o tulipanach - czy przesadzać, czy w donicach i nie mogę teraz znależć u kogo to było, ale umieszczam swoje zdjęcia.
Pierwsze z 2020 roku z 5 cebulkami tulip baby blue posadzone ze względu na kolor zbliżony do kwiatów magnolii



i tu zdjęcie obecne 2022, nic nie przesadzane, tylko zasilane nawozem i czasami własną gnojówką z pokrzyw, a jest ich 11



i w zblizeniu:



I ładnie się cebule podzieliły a to juz trzeci rok bez przesadzania, suszenia itp
W drugiej kępie tego samego gatunku również tak samo.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kasiapod 11:33, 14 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Śliczne te baby blue i pięknie się komponują z magnolią, musze zapisać nazwę, bo ja to pamietam przez chwilę. Nie mam wogóle tulipanów u siebie dlatego podglądam u doświadczonych ogrodniczek
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kordina 11:34, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Podobnie ma się rzecz z tulipanem miss elegance, z 5 zrobiło się 7, też w dwu kępach. Tutaj na tle białej funkii:




a tu w drugiej kępie, może bardziej widoczne, tak samo z 5=7

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies