Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Rojodziejowa 12:23, 14 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8357
Ja myślę, że to sporo od warunków zależy. Ja się obawiam, że u mnie niestety tulipany nie będą się mnożyć, ale wykopywać ich też nie mam zamiaru.


A co do zachwytów nad ogrodem, to dołączam. Ja co prawda robię od linijki, ale nie przeszkadza mi to w zachwytach nad takimi jak Twój. Mam wrażenie, że jest idealnie wtopiony w otoczenie, przytulny - taki ogród z duszą


Baby blue pięknie sie zgrały i kolor mają same w sobie już cudny
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 14:49, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Rojodziejowa napisał(a)



...A co do zachwytów nad ogrodem, to dołączam. Ja co prawda robię od linijki, ale nie przeszkadza mi to w zachwytach nad takimi jak Twój....


No właśnie mnie też zachwycają absolutnie różne ogrody, w odrębnych stylach. Moze właśnie o to chodzi, że jesteśmy tak różni, inaczej świat byłby zbyt nudny i przewidywalny
inność potrafi być interesująca
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 15:37, 14 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Przejrzalam cały wątek, taki porządek przy tak wielu rozmaitościach to u mnie nie możliwe. Jednak ludzie lubiący porządek się zdarzają.

Zazdroszczę złotej rączki która masz i te pomysły.

Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 16:47, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Witaj Elu i dziękuję, zajrzałam do Ciebie, a tam tak piękny ogród że hej!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 22:16, 14 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
Kordina napisał(a)
A teraz kilka zdjęć z moich zbiorów ocynkowanych pojemników plus wanienka, pomalowałam czarną farbą wykorzystując technikę transferu z decoupage.





Super masz te ocynkowane pojemniki. Ja mam tylko wanienkę, ale taką mocno w latach posuniętą,
za to z tulipanami i szafirkami.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 23:00, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81855
Kordina napisał(a)


Sylwio, aż mam trudność, żeby uwierzyć w zachwyt moim ogrodem na przeciw tym wszystkim, wypasionym, pięknym, kontrolowanym, które tutaj na Ogrodowisku oglądam że zastanawiałam się długo, czy w ogóle założyć swój wątek.
Mój ogród taki bardziej dziki, naturalny, nie prosty, zarośnięty, zostawiam w nim dziko rosnące rośliny, które same przyszły np imponująco wysoką dziewannę wielkokwiatową. Patrzę, że w tym roku znowu jest. Ale to bardzo miłe, ze się komuś podoba bo zupełnie tego nie podejrzewałam, nawet jakieś kompleksy ogrodowe mnie dopadły faktem jest, że wszystko robię zupełnie sama.

Podziwiam bardzo ogrody pod linijkę z kancikami, ale taka kontrola nie leży w mojej naturze
Co do cebulic, to zostały przez nas sprowadzone z okolic poligonu nieczynnego, gdzie było ich mnóstwo w zniszczonych domostwach. Dużo chodziliśmy na wycieczki i którejś wiosny trafiliśmy na zjawiskowe łąki - łany cebulic. Wśród wysokich drzew cały dywan kwiatowy, wyglądało imponująco. Zabraliśmy kilka kęp. Rozsiewają się same i część mąż zbierał nasiona i rzucał gdzie popadnie i tak się rozrosły. Daj im zżółknąć i wtedy wynasionkuj.

No widzisz ciągle ci powtarzam, ze łączy nas więcej niżby się można spodziewać Też nie mam pod linijkę też walczymy sami, też pozwalam się wszystkiemu siać i rośliny mi po ogrodzie wędrują. O wynasionkowaniu moich mogę pomarzyć bo na terenie zalewowym są i mi nasiona powódź zabiera już od trzech sezonów Sypnęłabym na kilku rabatkach z wielką radością, ale nie mam co sypnąć. Mogę się zapisać w kolejkę na nasionka Twoich???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 23:40, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O Sylwio! (wołacz )
jasne, postaram się zebrać nasionka dla Ciebie i zrobię to z wielką przyjemnością
Uprzejmie donoszę, że jesteś pierwsza w kolejce
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 11:29, 17 maj 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mi też podobają się różne ogrody i uważam, że wszystkie są piękne
Chętnie w nich buszuję, ciesząc się z istnienia O.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kordina 20:46, 17 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Tulip magic lavender, lekko różowy w fioletowe paseczki, z 5 zakwitły 4, ale widzę kilka podzielonych cebulek młodych, jest nadzieja, ze zmężnieją na przyszły rok i zakwitną:



kwitnie jeszcze sasanka na przydomowej skarpię:



i jeszcze moje ulubione tulipy w towarzystwie niezapominajek różowo-niebieskich:



a dzisiaj odchwaszczałam okolice oczka i kamienną ścieżkę :








____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 20:55, 17 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Jeszcze cieszą oko:


____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies