Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

Gardenarium 18:01, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to kordyliny po prostu kilka co roku można kupić. Są po 18 zł około, trudno, ale zrobią fajną robotę. Bordowe będą mało się odcinały od drewna, zielone albo biało-zielone będą najlepsze. Tylko te doniczki trzeba większe, żeby stworzyć lepsze warunki korzeniom. I koniecznie bluszcz. Potrafi bardzo ładnie urosnąć w ciągu sezonu.

Coś takiego, tylko bardziej kolorowe jak na drugim zdjęciu





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:06, 27 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Ok, rozumiem
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 18:23, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tynko, wiem, że wymyślisz lepsze zestawienia. generalnie chodzi o wydłużenie dekoracji w górę i w dół. Ja pewnie bym jeszcze ryzykowała z jakimiś krzewami nawet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 18:44, 27 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Tynko, wiem, że wymyślisz lepsze zestawienia. generalnie chodzi o wydłużenie dekoracji w górę i w dół. Ja pewnie bym jeszcze ryzykowała z jakimiś krzewami nawet.

"lepsze" to chyba przesada
Mam nadzieję, że jestem w stanie po prostu coś sensownego wymyślić...i do tego "mojego"... A za rady dziękuję, bo są mi bardzo potrzebne
Zobaczymy już w lecie
Pewne na razie jest tylko to, że to trudne miejsce do zaaranżowania...
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 18:47, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wróciłam do tarasu na 12 stronie i patrzę, że może być kordylina bordowa, do tego pelargonie bluszczolistne zielone z różowymi kwiatami blus begonie wiecznie kwitnące też różowe z ciemnymi liśćmi i bluszcz "Variegata" albo zielony? Koleusy dobre też są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 20:00, 27 gru 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
To ok, analizuję, planuję roślinki, ich rozmieszczenie i rodzaj donic
Koleusy w moim cieniu będą rosły, ale będą się mniej wybarwiać, tak?
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 20:57, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, będą się normalnie wybarwiać, one lubią cień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 10:02, 07 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Mam pytanie: jakie są Wasze doświadczenia z grujecznikiem japońskim (Cercidyphyllum japonicum) wszystko mnie interesuje, a szczególnie te wonne, opadające liście i stanowisko???

Niestety nie spotkałam go u nikogo w ogrodzie...

Dzisiaj znowu mi się śniło, że go kupiłam....
____________________
pozdrawiam :)
tyna 21:43, 07 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
No tak....Widzę, że to jednak rzadkie drzewo
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 01:58, 15 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wcale nie rzadkie, zacznę go chyba częściej stosować. W tym roku spotkałam w Green Garden nawet odmianę "Pendula".
Liście mają ładne unerwienie i kolor jesienią. Co do zapachu to niektórzy twierdzą, że jest podobny do zapachu pieczonych jabłek. Ja nie wiem właściwie jak to określić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies