Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Justyny

Pokaż wątki Pokaż posty

U Justyny

zbigniew_gazda 09:32, 05 mar 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Cześć Justynko. Szałwia pięknie rośnie a Rh tak reagują na mróz. Będzie dobrze . Są młode i muszą się przyzwyczaić do zmiennych warunków.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
tyna 11:02, 05 mar 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Cześć Zbyszku
Ależ dawno nie gadalliśmy.
Wróciłam z obchodu, różanecznik zzieleniał!!! Dzisiaj znowu go troszkę podleję. Część spora pędów jest do wycięcia, ale ogólnie ok, po prostu miał widoczne problemy i tyle, ale przetrwał.....
na szczęście jest teraz przez większość dnia zacieniony, myśle, ze to pomaga również
Katalpa już po cięciu kształtującym.
Bardzo sie cieszę z dzisiejszej pogody, aż chce się żyć......szczególnie jak się jest po ciężkim weekendzie.....pozdrawiam bardzo słonecznie
____________________
pozdrawiam :)
hania 11:28, 05 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witaj Tyna wpadłam się przywitać,dawno mnie tu nie było ,moje rh. podobnie jak u Ciebie ....jedne są w lepszej formie,inne w gorszej....pozdrawiam
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Gardenarium 11:39, 05 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co tam z tym weekendem hehe. Wiosna idzie, cieszyć się trzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaDS 12:03, 05 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
A u mnie dziś zimno i nawet mi się nie chce wychodzić do ogrodu.
Wszystko znów zmarznięte, nie ma jak pogrzebać w ziemi
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
tyna 12:32, 05 mar 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Cześć Hania, cześć Ania
Straty po zimie są, ale ja się cieszę, ze i tak małe....
Ziemia zamarznięta. Nawet kopczyki róż jak kamień. Rabaty ze świeżą ziemią wysadzone w górę trawnik twardy jak kamień....również, z mazią na wierzchu, ale co tam.....tulipany juz gdzieniegdzie wystawiły kiełki.
Cześć Danusia
Jest super, wiosna idzie na całego. Coraz bliżej do "wybuchu", jak mi się nazwało rok temu...i do kolejnych naszych urodzin......
A co! Od tego roku będę się cieszyć z urodzin, przypadają podczas najpiękniejszej pory roku! No, powiało optymizmem u mnie
____________________
pozdrawiam :)
anula_wn 13:27, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Tynko, ale pracowity weekend
powiedz czy na cięcie katalpy nie za wcześnie...? już można? ja mam na pniu, zaledwie kilka ma gałązek, ale chciałabym aby się ukształtowała w piękną kulę
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Pszczelarnia 13:29, 05 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
kaisog1 napisał(a)
z tego wychodzi, że tylko ja nic jeszcze nie posiałam.... wstyd!


Ja też jeszcze nie siałam, bo co potem zrobić z flancami (jak to się u mnie mówi), dokąd z nimi?

Ale taką szałwię, to bym se wysiała. Tylko parapety małe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tyna 13:43, 05 mar 2012


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Anulka,
W tamtym roku cięłam 10 marca, i było ok. Teraz podobnie. To jest takie doświadczenie po jeszcze wcześniejszym roku, kiedy katalpę potraktowalam za późno. Ruszyły soki, zewnętrzna warstwa pnia schodzila jak skóra.....w maju, czy czerwcu....nie pamietam. Tnij teraz. Inne drzewa i tak są cięte juz w lutym, np......Ty wiesz jak to poza tym nastrój poprawia?
Pszczółko,
Ja sie dopiero rozkręcam. Jeszcze czeka mnie kolejna faza wysiewów i gruntowe......po prostu byłam w za dobrze zaopatrzonym ogrodniczym w lutym.....
____________________
pozdrawiam :)
anula_wn 13:45, 05 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
ok to tnę ! nawet dzisiaj
choc w nacy ma byc mróz.... dzisiaj rano było -6 ale skoro tak mówisz
dzięki Tynko !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies