Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Wiolka5_7 21:51, 09 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
Cześć Patrycja
Piękny dom budujecie, więc ogród pewnie też piękny wyczarujecie

Zapowiedź ogrodu bardzo w moim guście
Będę zaglądać...


Dziewczyny dobrze radzą, najpierw posadź drzewa do tego żywopłoty ,bo te rośliny najdłużej rosną

Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 22:43, 09 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2525
Martka napisał(a)
Hej Patrycjo, układ rabat zapowiada się bardzo ciekawie, masz już sporo przemyśleń na temat zasadniczy, czyli po co i jak ułożyć strefy w ogrodzie. Wszystkie prawie doszłyśmy do wniosku w trakcie zakładania ogrodów, że wąskie rabaty są niefunkcjonalne, metr to tyle co nic, wystarczy najwyżej na żywopłot. To jedna z pierwszych lekcji, jaką wyciągnęłam dzięki społeczności Ogrodowiska. Kurnik mnie rozczulił! Świetne plany. Świetnie, że planujesz także warzywnik. Trzymam kciuki!


Zawsze mnie zastanawiało jaka szerokość rabaty będzie idealna. Wczoraj Pani Danusia mi na Instagramie odpisała na komentarz przy jej ostatnim zdjęciu o wąskiej rabacie, że 3 m jest uznawana za wąską w aranżacjach rabat w stylu angielskim. W (jak na razie) roboczym projekcie najwęższa część trójkątnych rabat to 1,5 m, a najszersza ok. 6 m. Dwie największe rabaty to ta w części frontowej w lewym rogu oraz w części rekreacyjnej również w lewym rogu.

Trzecia część działki to część użytkowo-gospodarcza. Tam też będzie przewidziany kurnik wraz z garażem/domkiem ogrodnika warzywnik oraz sad. Na razie to nie rozrysowana część ogrodu i jedyna, na której już coś widać w realu. Poniżej zdjęcia efektów z sezonu 2020. Ta ok. 1/4 działki ma w planie wyżywić rodzinę, aby być prawie samowystarczalnym.

W sumie to od zajawki warzywno-owocowej zaczął się mój ogród, a kwiaty i rabaty miały być tylko dodatkiem. Moje podejście zmieniło się po obejrzeniu wizytówek na ogrodowisku oraz programowi "Maja w ogrodzie".



____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 22:52, 09 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2525
Judith napisał(a)
Dzień dobry
Na tak wąską działkę układ pod katem 45 stopni to świetny wybór . Widziałabym tu tez pokoje ogrodowe przechodzące jeden w drugi .
Na tym etapie rozważać możesz wszystko, warto natomiast już teraz pomyśleć - jak pisze Lidka - o drzewach: zaplanowaniu miejsca i posadzeniu . Zanim zamieszkasz, będą już na tyle duże, by tworzyć klimat i dawać cień.
Powodzenia!


Latem/jesienią tego roku po zakończeniu prac nad elewacją będzie równany teren wokół domu i dopiero powstanie finalne ogrodzenie. Bałabym się, że przy tych pracach drzewa zostaną uszkodzone. Największe zakupy drzew i roślin na potencjalny żywopłot są przewidziane na jesień 2022. Do tego czasu razem z Ogrodowiskiem zapewne wpadniemy na pomysł świetnych odmian.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 23:49, 09 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2525
Wiolka5_7 napisał(a)
Cześć Patrycja
Piękny dom budujecie, więc ogród pewnie też piękny wyczarujecie

Zapowiedź ogrodu bardzo w moim guście
Będę zaglądać...


Dziewczyny dobrze radzą, najpierw posadź drzewa do tego żywopłoty ,bo te rośliny najdłużej rosną

Pozdrawiam


Wiolu, dziękuję za odwiedziny. Przejrzałam razem z mężem Twoją wizytówkę. Przez wszystkie pory roku masz na czym oko zawiesić. Czosnki, różowe i białe tulipany, kwitnące wiosną na różowo drzewa, trawy ozdobne, kolumnowe drzewa, egzemplarze roślin o bordowych liściach, gęsty, zielony trawnik...to jest to co mnie urzeka najbardziej.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 08:03, 10 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Wiolu, dziękuję za odwiedziny. Przejrzałam razem z mężem Twoją wizytówkę. Przez wszystkie pory roku masz na czym oko zawiesić. Czosnki, różowe i białe tulipany, kwitnące wiosną na różowo drzewa, trawy ozdobne, kolumnowe drzewa, egzemplarze roślin o bordowych liściach, gęsty, zielony trawnik...to jest to co mnie urzeka najbardziej.


Miło mi,że ogladaliscie moja wizytówkę i wam się podoba u mnie
Teraz jest jeszcze bujniej Tak ja lubię zmienny ogród ...zielony z dodatkiem koloru ale nie za dużo. Muszę mieć na czym oko zawiesić, same tuje i trawnik to nie dla mnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
daredevil 08:07, 10 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Jeja, fajne plany, ale ile jeszcze czekania! Masz duuużą działkę, na jej końcu bym sobie zrobiła przechowalnik i nasadziła roślin żeby już rosły po jednym sezonie byliny będziesz mogła podzielić i tym sposobem połowę ogrodu obsadzić "za darmo"
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Patrycja_KG_Lu 08:55, 10 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2525
daredevil napisał(a)
Jeja, fajne plany, ale ile jeszcze czekania! Masz duuużą działkę, na jej końcu bym sobie zrobiła przechowalnik i nasadziła roślin żeby już rosły po jednym sezonie byliny będziesz mogła podzielić i tym sposobem połowę ogrodu obsadzić "za darmo"


Bardzo dobry pomysł na obniżenie kosztów! Dzięki. Masz interesujący kształt foliaka
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
DariaB 10:57, 10 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2987
Hej przyszłam z rewizytą i to co widzę bardzo mi się podoba. Widać, że podeszłaś bardzo świadomie do powstawania ogrodu, wiesz czego chcesz i jak to osiągnąć. Zabieg z poszerzeniem optycznie przestrzeni bardzo na plus.
Tak jak dziewczyny piszą zaplanuj już żywopłoty i drzewa, zawsze trochę podrosną zanim się wprowadzicie albo przynajmniej będą rosły równolegle z wykańczaniem domu.
Będę z przyjemnością do Ciebie zaglądać powodzenia!
Edit:
jestem pod ogromnym wrażeniem planu na bycie samowystarczalnym jeśli chodzi o warzywa. Ja może kiedyś dojdę do takich zbirów jak Twoje ale to raczej na działce ROD
Ja mam z racji małej działki wąskie rabaty, u mnie najszersza ma 3m, najwęższe, poszerzone maksymalne - 2,5m. Działki nie rozciągnę
Może spróbuj na planie skorygować szerokość rabat kosztem trawnika.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 22:21, 10 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8263
Zapowiada się super kibicuję mocno.

Bryła domu rewelacyjna Plony imponujące!
Podeszłaś bardzo rozsądnie do tematu od samego początku. Jestem pod wrażeniem!

A ten ogrod kojarzysz?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7334-wizytowka-typografia-ogrodu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 05:39, 11 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6871
Wpadłam i ja z rewizytą. Działka fajna- Mnie się podobają podłużne działki. Plan zagospodarowania ambitny- no no
Czekam na pierwsze wbicie łopaty i pierwsze obsadzenia.
Wyczytałam ,ze planujesz oświetlenie ogrodu-fajna sprawa -też mam i w tym sezonie bedę doświetlać.
Zapraszam do mnie już na legalu -bez podgladania

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies