Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

anuska2507 22:26, 24 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
I ja gratuluję maluszka
Podglądam odmiany pomidorów. San Marzano już mam na liście chciejstw do przetestowania w tym roku.
Papryki ciężko uprawiać w gruncie, bo one ciepłolubne. Nawet u mnie, w regionie uznawanym za cieplejszy, się nie udało. Dojrzały tylko w jednym roku, gdy rosły w foliaku.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 23:01, 24 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Ania jak ciekawi Cię San Marzanno to poczytaj o Aurija. Podobno jeszcze lepszy na przetwory i suszenie. Tylko, że jego nasion raczej w sklepie stacjonarnym nie znajdziesz.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
ajka 00:22, 25 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Hej Patrycja, wpadam z rewizytą.

Jestem pod wrażeniem z jakim profesjonalizmem podeszłaś do ogrodu, ja jak zaczynałam byłam całkowicie zielona.


Bryła domu przepiękna i super plan na rabaty. Bardzo mi się podoba ogólny zarys. I widzę basen będzie? Na pewno będzie u ciebie co podziwiać.


Gratuluję nowego czlonka rodziny.

Czytałam o twoich wyborach iglaków. Ja chorowałam na sosnę Green Tower, kupiłam, uwielbiam ja za jej kolor, jest niepowtarzalna. Polecam.

Jeśli chodzi o modrzew, ja kupiłam modrzew japoński Diana. Pogoogluj, może Ci się jednak spodoba. Traci igły, ale ma ciekawy kształt.

Miłorząb kupilam dość dawno, ale szczerze to mam ochotę go wywalić za płot Bardzo późno startuje i ma wygląd drapaka. Ale może po prostu źle trafiłam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
iwona_d 11:21, 25 sty 2023

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Jeżeli chodzi o paprykę w gruncie, to od kilku lat uprawiam odmianę Roberta F1 i jest super, w tamtym roku siałam też spiczastą z biedr... i ona jest super, krzaki uginały się pod ciężarem owoców. Te 2 odmiany polecam, są bezproblemowe i zawsze się udają.
anuska2507 13:05, 25 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ania jak ciekawi Cię San Marzanno to poczytaj o Aurija. Podobno jeszcze lepszy na przetwory i suszenie. Tylko, że jego nasion raczej w sklepie stacjonarnym nie znajdziesz.

Dzięki, zapiszę sobie. Chociaż do tej pory nie poszukiwałam kolekcjonerskich odmian i myślę, że spróbuję najpierw z ogólnodostępnym San Marzano.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
daredevil 14:58, 25 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Gratki bobaska! Dom piękny

megagroniasty - mam jakies resztki nasion ale już nie sieję. Pięknie kwitnie, rzeczywiście mega grona, ale z zawiązywaniem owoców u mnie bardzo kiepsko. Może dlatego że w tunelu? Choć inne pomidory nie miały problemu. Co z tego że wiecheć kwiatów jak miałam z niego może z 5 pomidorków.
Aussie bomba. Marmande i costoluto fiorentino sobie właśnie zamówiłam i będę testować w tym roku.
pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 15:13, 25 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Plan masz super. Rozważ może kawałki żywopłotu najlepiej z cisa przesłaniający fragmenty ogrodu, przełamałabym tę wielką połać trawnika za domem. Poszłabym chyba w kierunku "pokojów" ogrodowych, poszczególnych części funkcjonalnych oddzielonych od siebie, choć mi się to podoba to u siebie nie mam - jeszcze - minął lata zanim żywopłot będzie spełniał swoją rolę.

Powodzenia, zapowiada się pięknie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 15:14, 25 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
iwona_d napisał(a)
Jeżeli chodzi o paprykę w gruncie, to od kilku lat uprawiam odmianę Roberta F1 i jest super, w tamtym roku siałam też spiczastą z biedr... i ona jest super, krzaki uginały się pod ciężarem owoców. Te 2 odmiany polecam, są bezproblemowe i zawsze się udają.


z nasion ze spiczastej biedronkowej papryki? czy takowe nasiona z torebki kupione w biedrze? dzięki
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
veva 14:26, 26 sty 2023

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 101
daredevil napisał(a)


z nasion ze spiczastej biedronkowej papryki? czy takowe nasiona z torebki kupione w biedrze? dzięki


Pytanie nie do mnie, ale się wypowiem Z tego co się naoglądałam na yt na temat papryk dowiedziałam się, ze chodzi o nasiona papryk kupowanych w biedrze do jedzenia. Paprykę jesz, a nasiona do doniczek
Patrycja_KG_Lu 15:56, 26 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Podsumowanie otrzymanych do tej pory rad:
* LIDKA, Judith, Wiolka5_7, DariaB - zacząć sadzenie drzew i żywopłotów -
wstępnie rozejrzałam się za drzewami iglastymi (podsumowanie wrzucone w zeszłym roku) oraz mam moich liściastych faworytów (podsumowanie wrzucę niebawem)
* Martka - nie robić wąskich rabat, bo będzie trzeba poszerzać „metr to tyle co nic”
* Judith, daredevil - pokoje ogrodowe, do mocnego rozważenia przy ostatecznym projektowaniu
* daredevil - przechowalnik, żałuję że się nie posłuchałam i nie zrobiłam chociaż na jesieni, ale z drugiej strony usprawiedliwiam się tym, że nie wybrałam jeszcze roślin

Dziękuję za porady i pomysły. A najbardziej anuska2507 za to, żeby zacząć od przygotowania gleby (podrzuciłaś 2 wątki ogrodowe z kopalnią wiedzy).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies