Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Zygokaktus, grudnik (Schlumbergera), kaktus bożonarodzeniowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Zygokaktus, grudnik (Schlumbergera), kaktus bożonarodzeniowy

Bogdzia 19:26, 09 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zdjęcia mojego kwitnącego grudnika .









Muszę sie rozejrzec za tymi wielkanocnymi bo nie mam ani jednego a sa piekne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 20:16, 09 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz Bogdziu, czy kupiłaś teraz czy zmusiłaś do zakwitnięcia i w jaki sposób Śliczny jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 21:01, 09 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gardenarium napisał(a)
Napisz Bogdziu, czy kupiłaś teraz czy zmusiłaś do zakwitnięcia i w jaki sposób Śliczny jest.


Danusiu mam go chyba trzy lub cztery lata . Stoi na północnym oknie cały rok. Podlewam raz w tygodniu i na wiosnę daje pałeczki nawozowe. nic wiecej nie robię. Zawsze kwitnie. Mam jeszcze biały i malutki kremowy który mam nadzieję w tym roku mi urośnie. Jesli chcesz to biały i różowy mogę dla Ciebie rozhodowac a kremowy może w przyszłym roku jak będzie wiekszy.Na czwartej stronie jest mój biały z tamtego roku bo w tej chwili ma tylko pąki , on później trochę kwitnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 21:26, 09 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ooooooo i stronka o grudnikach też jest.. tu chyba jest wszystko.....
Ja mam 3...... Moje od strony szyby dopiero zaczęły puszczać pączki...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 22:56, 11 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokazuj Aniu jak zakwitną i jak je uprawiasz, temp. podlewanie, jakieś wskazówki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 21:15, 18 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zakwitł mój maleńki beżowy- kremowy??? grudnik.









Tylko patrzec jak zakwitnie biały.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Slavvciu 21:41, 18 lis 2012

Dołączył: 11 sty 2012
Posty: 6
Ślicznie Ci kwitnie Bogdziu. Ja poluję na tą odmianę i nigdzie nie moge jej dostać :/, a kolor taki piękny. Czy jeżeli przez zimę nigdzie w markecie nie upoluję tego kolorku to byłabyś skłonna podzielić się kaktusikiem? Byłbym bardzo wdzięczny.
Moje schlumbergery w tym roku słabo kwitną, bo miałem przeprowadzkę i mocno zmieniły im się warunki, zarówno nasłonecznienie jak i temperatura, ale po mału zaczynają odżywać, pączki juz widać, także myślę że do grudnia doczekam się ładnych kwiatów.
monteverde 21:56, 18 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękny, takiego jeszcze nie widziałam Bogdziu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 00:51, 19 lis 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bogdzia napisał(a)
Zakwitł mój maleńki beżowy- kremowy??? grudnik.


Tylko patrzec jak zakwitnie biały.


No, kolorek niesamowity. Pierwszy raz widzę i nazwałabym go kremowobrzoskwiniowym. A dlatego tak, bo na kremowy jest za ciemny a na brzoskwiniowy za jasny Z koloru złota też ma coś w sobie. Zakładam, że kolor na zdjęciu jest dość wierny rzeczywistemu
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 17:09, 19 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Slavvciu napisał(a)
Ślicznie Ci kwitnie Bogdziu. Ja poluję na tą odmianę i nigdzie nie moge jej dostać :/, a kolor taki piękny. Czy jeżeli przez zimę nigdzie w markecie nie upoluję tego kolorku to byłabyś skłonna podzielić się kaktusikiem? Byłbym bardzo wdzięczny.
Moje schlumbergery w tym roku słabo kwitną, bo miałem przeprowadzkę i mocno zmieniły im się warunki, zarówno nasłonecznienie jak i temperatura, ale po mału zaczynają odżywać, pączki juz widać, także myślę że do grudnia doczekam się ładnych kwiatów.


Skłonna to ja jestem ale jest problem taki że już obiecałam czterem osobom które na razie muszą poczekac bo on jest malutki , dokładnie cały widac na drugim zdjęciu. Więc żebym mogła komus dac trzeba poczekac. W tej chwili on wyrasta z jednego członu i rozgałęzia się na dwa które mają tylko po dwa człony. Nie wiem na ile mi urośnie w przyszłym roku, więc trzeba poczekac. Nawet Danusi wcześniej pisałam że na razie jest maleńki. Jeśli chcesz czekac to będziesz piąty na liście ale w ciągu jednego roku wątpię zeby aż tak sie rozrósł.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies