Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Mazan 20:54, 06 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sarenka

Podanymi środkami co 7 dni. Po pędach ciecz robocza powinna ściekać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Madi 13:00, 07 paź 2018

Dołączył: 07 paź 2018
Posty: 3
Witajcie Eksperci.
Mam problem z posadzoną w tym roku hortensją ogrodową Wim's red oraz z hortensja pnącą rododendronem. Podejrzewam kilka chorób na raz bo objawy są duże. Załączam foto obydwu hortensji i rododendrona
Z góry wielki dzięki
Madi 13:04, 07 paź 2018

Dołączył: 07 paź 2018
Posty: 3
Czego to są objawy i jak z nimi walczyć teraz na jesieni?
Mam też problem z sosnami ale nie wiem czy moge wklejać zdjęcia w tym wątku czy może dla iglaków jest na forum osobne miejsce ?
Jestem początkująca stąd wybaczcie takie niezorientowanie
Talska 13:44, 27 kwi 2019

Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 1
Drodzy! Bardzo proszę o pomoc. Coś dzieje się z moimi 2 hortensjami annabelle. Sadzone w zeszłym roku na wiosnę, nie zakwitły. W tym roku ładnie juz puściły i nagle jakiś tydzień temu coś zaczęło się dziać z liśćmi. Podlewane codziennie bo susza, nawiezione na początku kwietnia nawozem przeznaczonym do hortensji. Mam jeszcze 3 inne horki (bukietowki) które tak samo traktowałam i z nimi wszystko ok. Proszę poradzicie jak je wyleczyc, co zrobić?
MartaK 11:05, 03 maj 2019

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 2
Dzień dobry,
Zaczynam swoja przygodę z ogrodem, Pani ogrodniczka posadziła mi hortensje anabelle w mieszance torfu (pół na pół torf ogrodniczy ph 3,5-4,5 z torfem o ph 7,2-7,5).
Nie nawoziłam ich jeszcze.
Wczoraj zobaczyłam na nich mrówki, i tu moje pytania:
1. jak się pozbyć mrówek?
2. czy to one tak uszczodziły liście czy powód jest inny? Jak wyleczyć kwiaty z tego stanu?
3. Jak czesto trzeba w nawozić i podlewać takie hortensje (tydzień temu posadzone)?

Bardoz proszę o pomoc, mam 10 sztuk takich roślinek i bardzo nie chciałabym ich stracić

dziekuję za każdą wskazówkę
Mazan 11:28, 03 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MartaK

Jakieś zwierzątka od spodu zaatakowały liście. Opryskaj środkiem owadobójczym, np: decisem, karate, mospilanem lub innym wg zaleceń.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MartaK 12:59, 03 maj 2019

Dołączył: 03 maj 2019
Posty: 2
Mazan
Bardzo bardzo dziękuję!

a proszę jeszcze powiedzieć, jak czesto należy podlewać hortensję tak jak teraz świeżo posadzone? i czy dać im teraz nawozu?
Lulilaj 16:38, 11 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kochani coś zaatakowało moje Anabelki. Spryskalam je mospilanem 2dni temu ale widzę że dalej coś je zjada. Z niektórych listków zostały same nerwy.
Czy mogę im jakoś jeszcze pomóc? Czy czarne mrówki mogły aż tak je uszkodzić?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Mazan 21:46, 11 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lulilaj

Patrz pod kątem ślimaków. W dzień ich nie ujrzysz, ale o świcie - tak. Kryć mogą się w pobliżu pnia krzewu kilka cm pod powierzchnią.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MarcinKRK 09:09, 12 maj 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Albo, jeśli lubisz się wyspać, po zmroku z latarką.
Inna opcja, jeśli się ich brzydzisz, piwne pułapki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies