Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ania na Żuławach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania na Żuławach

LIDKA 21:41, 07 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
An_na napisał(a)
Takie trzy dziady jedne stoją naprzeciwko okien w pracy i kuszą



Gęściutki czyli pewno mocno cięty.
Te w szkółce mojej to były patyki ok 1.50 m
Z liśćmi na pniu. Do wyprowadzenia korona dopiero. Te liście i zaczątki gałązek miały na całym pniu.
Nie chcą wyjść mi z głowy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
TAR 21:52, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
An_na napisał(a)
Liście brązowieją na końcach i zamierają jakby przypalił je ogień. Ale są na to opryski.
Tak wyczytałam w necie.


Moze i sa. Ale ja unikam opryskow ile moge. Podziwiam was za to jak walczycie o buksy. Mi by bylo szkoda czasu, kasy i zdrowia. Juz nawet nie patrzac na to, ze buksow ogolnie nie lubie

____________________
Ogrod nad bajorkiem
An_na 21:52, 07 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
LIDKA napisał(a)


Gęściutki czyli pewno mocno cięty.
Te w szkółce mojej to były patyki ok 1.50 m
Z liśćmi na pniu. Do wyprowadzenia korona dopiero. Te liście i zaczątki gałązek miały na całym pniu.
Nie chcą wyjść mi z głowy.


Nie dziwię się, że nie chcą Ci wyjść z głowy. Jak kwitną są przepiękne

Ale moje warunki glebowe + choroby na jakie są podatne + opinia TARci skutecznie mnie odwiodły od pomysłu posadzenia takiego u mnie. Miałby ciężko w tej mojej mokrej glinie i byłby słaby i chorowity.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
An_na 21:56, 07 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
TAR napisał(a)


Moze i sa. Ale ja unikam opryskow ile moge. Podziwiam was za to jak walczycie o buksy. Mi by bylo szkoda czasu, kasy i zdrowia. Juz nawet nie patrzac na to, ze buksow ogolnie nie lubie



Jakbym ich miała dużo to pewnie też bym nie walczyła, bo jak piszesz, szkoda czasu i nerwów, ale te dwa są z nami od początku. Powalczę troszkę
____________________
Ania**Ania na Żuławach
TAR 22:05, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Do gliny jest trudno znalezc drzewo. A juz zeby sie podobalo to w ogole. Podobne warunki sa u Hani Gruszki. Moze u niej znajdziesz inspiracje.

Na pewno na naszych Żulawach wierzby sa bardzo charakterystyczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
LIDKA 22:15, 07 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Ja mam gline ale na szczęście bez zastojów wody. Nie dogadałam się z tylko z klonami japońskimi i raz mi padła sosna ozdobna jakaś.
Reszta drzew rośnie. Iglaki też sobie radzą bez specjalnych zabiegów.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiolka5_7 22:25, 07 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20643
Moja mama posadziła głoga i po 1 sezonie czy 2 się nie obudził
Jakby zapytała mnie o opinie ,to bym jej go odradziła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
TAR 22:29, 07 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Aniu a moze wiaz Camperdowni szczepiony wysoko. Nie chcesz nic wyzszego zeby nie zaburzac komus przestrzeni to wiaz by sie nadal. Lub moze jakies mniejsze drzewko jak np. Heptakodium lub parczelinka, bardzo je lubie. Sa malo wybredne. Ewentualnie na zastoiny mozna na dno sypnac keramzytu i zwiru. Na pewno na cos fajnego trafisz.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 08:59, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
An_na napisał(a)
Liście brązowieją na końcach i zamierają jakby przypalił je ogień. Ale są na to opryski.
Tak wyczytałam w necie.


Nie ma skutecznych oprysków na tą chorobę. U nas trzeba ją meldować, tak jest niebezpieczna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:59, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
TAR napisał(a)
No to masz gdzie podziwiac a sobie kup inne


Umarłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies