Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 21:16, 01 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Dziś wywiercona została nowa studnia. Ale się napodlewałem, cały ogród podlany

Wygląda, że wszystko ok.

Jeszcze jedno mnie cieszy Rośliny przy tarasie coś tam ruszyły. Najlepiej mają się szałwie, trawy raczej wypuszczą nowe źdźbła, a jeżówki bidulki. Ale nic nie padło.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 13:53, 02 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1019
Fajnie, że macie już dobrą studnię nasz trawnik siany na początku kwietnia, ale nadal podlewamy. Przedwczoraj mąż podlewał 4h, jest to uciążliwe, ale jest bardzo sucho, na sianie teraz chyba bym się nie odważyła. Masakra z tą pogodą, raz upał, raz mróz.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
DariaB 14:35, 02 maj 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Widziałam fotki strat przymrozkowych, no współczuję Fajnie, że studnia już ogarnięta. Ładne sadzonki, moje pomidorki trochę mniejsze ale mam nadzieję, że nadgonią.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Marcin89 15:03, 02 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Angelika95 napisał(a)
Fajnie, że macie już dobrą studnię nasz trawnik siany na początku kwietnia, ale nadal podlewamy. Przedwczoraj mąż podlewał 4h, jest to uciążliwe, ale jest bardzo sucho, na sianie teraz chyba bym się nie odważyła. Masakra z tą pogodą, raz upał, raz mróz.
A wstawisz foto u siebie? Dobrze, że jesteś Bałem się, że coś niedobrego się stało. Mam parę takich wątków, gdzie nagle właściciel przestał pisać i odpowiadać. Okropne uczucie i myśli w głowie co się stało.

Nie chodzi mi o siew trawnika i podlewanie z węża. Nie dalibyśmy rady na naszym piachu. Chodzi o automatyczne nawadnianie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:11, 02 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
DariaB napisał(a)
Widziałam fotki strat przymrozkowych, no współczuję Fajnie, że studnia już ogarnięta. Ładne sadzonki, moje pomidorki trochę mniejsze ale mam nadzieję, że nadgonią.
Nadgonią, nadgonią
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:33, 02 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Z dzisiaj

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Angelika95 15:42, 02 maj 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1019
Marcin89 napisał(a)
A wstawisz foto u siebie? Dobrze, że jesteś Bałem się, że coś niedobrego się stało. Mam parę takich wątków, gdzie nagle właściciel przestał pisać i odpowiadać. Okropne uczucie i myśli w głowie co się stało.


Wstawię jakieś fotki może jutro jak zrobię. Wszystko u nas w porządku, ale mąż ma urlop i trochę nadganiamy koło domu, żeby w następny urlop już odpocząć w ładnym otoczeniu do tego malutka, czas dla siebie nawzajem i czasu na internety nie starcza.

Mało mi już zostało do zrobienia, ale jestem sfrustrowana ilością pracy i pieniędzy włożonych a brakiem efektu. No ale powtarzam sobie, że wszystko musi urosnąć, na razie widać tylko zrębkę, no i ogólny zarys.

Piękne szałwie i kocimiętki masz. I stipy
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Marcin89 16:22, 02 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Czyli też jesteś z tych niecierpliwych, piona! Jestem zadowolony z tych bylin. Choć sadzonki oddzielone od roślin w gruncie i posadzone w doniczki wyglądają słabo. Jednak termin wiosenny jest gorszy do dzielenia. Te w gruncie jeszcze i tak małe, nie mają docelowych rozmiarów.

Stipy też dostały po d. od przymrozków.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 21:27, 02 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Marcin cieszę się z Twojej studni.
Ja mam glinę ale też już widzę suszę. Trawnika nie podlewam w związku z planami na nową rabatę i już widzę że lipny jest.
Rano podleje rodki i tegoroczne nasadzenia.

Trawnik bede reanimować jak już bede mieć zglebogryzarkowaną nową rabatę.
Roślinki urosną.
A te z doniczek daj do ziemi lub zadołuj w tymczasowym miejscu. Doniczki za szybo wysychają.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 22:34, 02 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
LIDKA napisał(a)
Marcin cieszę się z Twojej studni.
Ja mam glinę ale też już widzę suszę. Trawnika nie podlewam w związku z planami na nową rabatę i już widzę że lipny jest.
Rano podleje rodki i tegoroczne nasadzenia.

Trawnik bede reanimować jak już bede mieć zglebogryzarkowaną nową rabatę.
Roślinki urosną.
A te z doniczek daj do ziemi lub zadołuj w tymczasowym miejscu. Doniczki za szybo wysychają.
Zadołowałem wszystkie doniczki, było to w ten zimny weekend przed mrozami. Akurat robiłem porządki i zabierałem z warzywnika.

Ale jest nadzieja dla tych doniczkowanych. Szałwie nawet zakwitną, a takie maluchy

Jedynie stipa w doniczkach mnie wkurza. Ta w gruncie 4 razy większa. No ale nie mam już gdzie poupychać. Po paru pierwszych rabatach zrobi mi się miejsce
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies