Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

an_tre 16:19, 06 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
A ja dzisiaj pragnę aby Mikołaj ode mnie trafił do każdego gościa, który odwiedza mój ogród
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
EPODLAS 16:41, 06 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzięki dziewczyny, zrobiło się tak świątecznie
____________________
Mój ogród
EPODLAS 11:35, 07 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Chandra mi trochę przeszła, a to dlatego, że u nas świeci słoneczko i zaraz zrobiło się trochę weselej. W sobotę jedziemy na działkę, i pokrywam niektóre rośliny, bo do świąt na pewno już nie pojadę, a może przyjdą mrozy? Poobwiązuje też moje iglaki kolumnowe, przeważnie nie mam jeszcze wysokich, ale boję się, żeby nie zdeformowały się od śniegu. I pójdę na długi spacer. Niedaleko jest jezioro, lasy, trasa spacerowa jest piękna. Ponieważ już nie robię tam jedzenia, w domu ugotuję grochówkę z wkładką, więc odgrzejemy i gotowe. Mam nadzieję że nas rozgrzeje. Słyszałam w radiu, że weekend będzie lekki mrozek, i w ogóle ma być zimniej i troszkę śniegu ma spaść. Ale wielkiej zimy jeszcze na razie nie widać. A na rozgrzanie kwitnący kaktus z mojego domu.

Jest to chyba opuncja. Kaktus mam długo, i żeby zakwitł, to musi mieć okres zimowego spoczynku, tzn. musi mieć chłodno i mało trzeba go podlewać. U mnie jest to dosyć trudne, bo mieszkam w bloku a kaloryfery nam grzeją dobrze.. Ale jakoś się udaję. Któregoś roku miał tyle kwiatów, że jeden wchodził na drugiego. Ma tylko jedną wadę, kwiaty utrzymują się krótko.

Zawsze jak przeglądam zdjęcia i widzę to, to przychodzi mi taka myśl, jakby tulipanek mówił: "Czy nie jestem przystojny"?




____________________
Mój ogród
monteverde 13:38, 07 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
piękny, tulipkowi też nic nie brakuje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 14:55, 07 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
,,Zakwita raz,tylko raz biały kwiat!"-śpiewały Alibabki .........chyba?Nie jestem w tym mocna.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EPODLAS 18:38, 07 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Alibabki, dzisiaj starsze panie . Ale śpiewały super. Ale czy o kaktusie, chyba nie. Chodziło chyba o paproć,
____________________
Mój ogród
hanka_andrus 18:55, 07 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jest taki kaktus,kwiat jednej nocy-i o takim śpiewały.
Nazywa się Cereus grandiflorus - królowa jednej nocy - -
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EPODLAS 20:32, 07 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Być może Haniu, nie wiem, zawsze jak coś kwitnie jedną noc kojarzy mi się z paprocią. Ale paproć kwitnie tylko raz w roku, jednej nocy.
____________________
Mój ogród
hanka_andrus 20:36, 07 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Paproć nie ma kwiatów -ma zarodniki na spodniej stronie liścia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EPODLAS 21:16, 07 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ale jest legenda, która mówi, że raz w roku, w noc świętojańską, paproć zakwita. I ja myślałam, że to miały na myśli Alibabki śpiewając tą piosenkę. Ale nie będę się upierać, bo tak naprawdę nie pamiętam dokładnie słów tej piosenki, upłynęło parę lat jak Alibabki były na topie.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies