Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

EPODLAS 23:10, 24 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Sebku, to mój drugi pierwiosnek, który kupiony jako doniczkowy rośnie w ogrodzie. Ten drugi ma pomarańczowe kwiatki. Ja stosuję metodę; spróbować warto, a nóż się uda. W przeciwnym razie trafi na kompost. Też z niego jakiś pożytek.
____________________
Mój ogród
Elfik 23:21, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
EPODLAS napisał(a)
Czy "Arabela" to jest powojnik bylinowy,

Tak, z grupy Integrifolia. Cudowny!!!!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Sebek 23:32, 24 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
EPODLAS napisał(a)
Sebku, to mój drugi pierwiosnek, który kupiony jako doniczkowy rośnie w ogrodzie. Ten drugi ma pomarańczowe kwiatki. Ja stosuję metodę; spróbować warto, a nóż się uda. W przeciwnym razie trafi na kompost. Też z niego jakiś pożytek.


Nawet duży pożytek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 10:25, 25 lis 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Jaki uporządkowany i czyściutki ogród! To jest to!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
EPODLAS 19:47, 27 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Chciałam pokazać moje największe drzewo na działce. Jest to klon, który latem daje dużo cienia, jesienią dużo liści do grabienia, ale właśnie jesienią wygląda najpiękniej. Wczoraj byłam na działce, liści na klonie już nie ma, gdyby nie iglaki wyglądałoby smutnie. Na samym początku posadziłam przy klonie trzy gałązki bluszczu, które najpierw trzymałam w wazonie aż puściły korzonki. Przyznam że na początku myślałam że nic z tego nie będzie bo bluszcz długo stał w miejscu. Dzisiaj bluszcz może jeszcze nie wygląda imponująco, ale poszedł w górę. Co roku listki mu przemarzają, ale się szybko regeneruje. Tak wygląda klon od strony drogi.

A to bluszcz na klonie

Domek ma kolor zielony i fajnie wtłacza się w krajobraz

A taki mam widok z drugiego końca działki. Za domem jest duży spad i fajny widok na okolicę.


Zaczęłam wczoraj planować, co na wiosnę zrobić, co ulepszyć, przesadzić... Jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia. Znoszę płaskie kamienie polne, bo M obiecuję zrobić ścieżkę, skończyć ogrodzenie. Marzy mi się zmiana altany, ba ta co jest, jest brzydka. Oby do wiosny. Na szczęście nareszcie trochę popadało.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 15:58, 28 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
A tak wygląda "Baj Pomorski w Toruniu", obrośnięty uroczo bluszczami.

Bluszczami są obrośnięte drzewa na dziedzińcu teatru.

Bluszcze na starych murach

____________________
Mój ogród
EPODLAS 20:54, 02 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzisiaj pogoda przypominała bardziej wiosenną niż jesienną. Do wiosny jeszcze daleka, ale pokażę kilka kwiatków, które najbardziej cieszą , bo są te najpierwsze. Pierwsze tulipany w ogrodzie:
Tylipany Kaufmaniana "Fashion" i "Johan Strauss" tworzą ładny dywanik.

Małe iryski "Danfordiae"

Irys "Reticulata" nie przyrasta, ale co wiosny mała zgrabna kępka się pojawia

No i krokusy, kolorowe wesołe, dosadziłam w tym roku jeszcze . Szkoda, że kiedy kwitną tak mało jestem na działce.
To są u mnie te najpierwsze, które pojawiają się w ogrodzie. W tym roku posadziłam przebiśniegi. Postanowiłam, że będą co roku je dosadzać. A wczesną wiosną będę wypatrywać czy już są.
____________________
Mój ogród
Bogdzia 20:59, 02 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Oj Bożenko jak by się chciało żeby one już kwitły w ogrodzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 10:57, 03 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzisiaj we Włocławku wiosna, ciepło, słońce, a to już grudzień. Żeby tylko roślinki nie zgłupiały, i nie pomyślały, że to już czas na wegetację. Dobrze, że wstrzymałam się z okrywaniem przed mrozami. U nas wczoraj trochę popadało, ale trochę. Stanowczo za mało.
____________________
Mój ogród
badara 11:22, 03 gru 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
EPODLAS napisał(a)




.


Tego klona to zazdraszczam
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies