Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

GabiK 11:17, 15 gru 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Kiedyś na wycieczce jeden pan też kopnął bezdomnego łaszącego się psa. Pies wszedł za nami do budynku, a on go kopami wygonił. Miałam ochotę się na niego rzucić.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
marzena 11:28, 15 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
EPODLAS napisał(a)
Nie wiem skąd się wzięło u mnie takie przekonanie, że ludzie którzy źle traktują zwierzęta nie mogą być dobrymi ludźmi. Kiedyś miałam znajomą, która bardzo lubiłam. Byliśmy kiedyś na wycieczce i podszedł do nas mały, chyba bezdomny piesek. Podszedł do niej i ta miła pani zareagowała, jakby do nie podszedł krokodyl. I kopnęła biedną psinę. Przestałam ją lubić i utrzymywać kontakty. Jestem psiarą, ale szczególnym sentymentem darzę kundelki. Wszystkie moje pieski to mieszańce, tym dwa ze schroniska.


Bożeno, nie dziwię się zupełnie Twojemu postępowaniu... i uważam, ze słusznie postąpiłaś.... po prostu wewnętrznie czujemy, często nawet nie uświadamiając sobie tego faktu, ze stosunek ludzi do słabych, bezbronnych ( innych ludzi, ale także właśnie zwierząt) określa ich charakter, osobowość ...
____________________
marzena O....!
EPODLAS 12:06, 15 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Marzeno, Gabrysiu, wiem, że takich jak nas jest wielu. Trzeba w to wierzyć, że jest dużo dobrych ludzi na świecie. Chociaż przyznam, że nieraz jest to trudne. We Włocławku wiosna, aż trudno uwierzyć, że za kilka dni Boże Narodzenie. A w Ogrodowisku, gdzie tylko zajrzę: stroiki, uszka, makowce itd. Ale jak wspomnę były już kiedyś takie wiosenne Święta Bożego Narodzenia. Za to jak po nowym roku zima dała czadu.

A to wspomnienie tegorocznego stycznia. Zimowy krajobraz w słoneczny zimowy dzień. Jezioro jest zamarznięte.

Może niedługo doczekamy się takich widoków?
____________________
Mój ogród
Pszczelarnia 12:32, 15 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta pani może bała się tak, że to pokazało się agresją? Ja też lubię psy, najbardziej owczarki collie - bo są strasznie witalne i stróżujące. Koty lubię ale jednak w obejściu. Ale nie mam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 12:37, 15 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A ja wolę koty, zdecydowanie, za niezależność, mruczenie, ciszę, iskry sypiące się z futra. Widzieliście na You tube rysunkowe filmiki "Kot Simona", polecam. Psa nie mamy, bo albo ogród albo pies... Wybrałam ogród.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
EPODLAS 16:52, 15 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
A Misia nie robi jakiś specjalnych szkód w ogrodzie. Nieraz kopie dołki, bo chce sobie schować zapasy. Najpierw zerka, czy widzimy, a potem stara się wykopać dołek, przeważnie na trawniku. Ja przymykam oko na to, wiadomo jak się kocha, to niektóre rzeczy się wybacza. Przeważnie zapomina, gdzie zakopała, no i zapasy zostają w ziemi.
____________________
Mój ogród
monteverde 01:12, 16 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 22:38, 17 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Za oknem smutno i szaro. Przypomnę trochę zielonego koloru.
Skarpa i paprocie na niej

Hosty i paprocie
Kępka szafirków na skarpie. Uwielbiam niebieskości w ogrodzie


Miodunki czują się u mnie dobrze.
Przywrotnik też
Zielona rabata. Krzewy jeszcze nie kwitną.

A na koniec coś kolorowego na skarpie. Te zwykłe liliowce są nie do zdarcia. Nie nawożę, nie podlewam, a one rozrastają się i kwitną. Pomimo że nie są "rasowe" zostaną. Po kwiatach zostają zielone liście, które utrzymują się długo
A na taki widok czekamy z utęsknieniem.

Ja tu o wiośnie, a za kilka dni Boże Narodzenie.
W "Rok w ogrodzie" pokazywano bożonarodzeniowe dekoracje, między innymi z hiacyntami. Dobranoc wszystkim. Życzę zielonych snów.
____________________
Mój ogród
Sebek 22:42, 17 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne wiosenne zdjęcia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Elfik 23:05, 17 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Bożenko, co ja bym dała za taki paprociowy zakątek! Ślicznie skomponowane - małe z dużymi... Ta zieleń jest kojąca dla oczu o tej porze roku.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies