Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

monteverde 23:19, 07 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agnes 08:23, 09 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
Witaj Bożenko. Żurawka o którą pytałaś wydaje mi się że jest to sweet tea,ale nie jestem pewna. Mi też bardzo się spodobały te pomarańczowo-herbaciane listki wyglądają uroczo. Na 14 str mam zdjęcia jak wyglądają po rozmnożeniu. Zapraszam i pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
Basiaw 10:01, 09 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bożenko, przemaszerowałam przez cały Twój ogród. Bardzo mi się podoba, taki uporządkowany, zadbany, jakiś taki ciepły, przytulny. Domek jest słodki, jak z bajki
Co to jednak znaczy obornik, bób CI urósł wspaniale, jak na dobrej, ciężkiej glebie.
Okolice macie wspaniałe, nie dziwię się, że mimo sporej odległości jeździcie kiedy tylko się da.

Mieszkasz we Włocławku? Nigdy tam nie byłam, ale to miasto zawsze będzie mi się kojarzyło z Ireną Matuszkiewicz, bo wszystkie jej książki rozgrywają się we Włocławku i Toruniu

pozdrawiam
Basia
____________________
Nasz mały, zielony świat
EPODLAS 12:49, 09 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dziękuje Agnes i Basiu za odwiedziny. Basiu , strasznie się zawstydziłam. Mimo, że dużo czytam nigdy nie czytałam nic Ireny Matuszkiewicz. A właśnie idę dzisiaj do biblioteki i zaraz się zapytam, co mają tej pisarki. Ja zimą dużo czytam "do poduszki" Ostatnio przeczytałam "Nie wszystko na sprzedaż" Książka napisana prze Beatę Tyszkiewicz, jej biografia, podobało mi się. A wczoraj skończyłam "Opactwo Northanger" Jane Austen. Ta ostatnia taka sobie. Lubię czytać biografię, ale i dobre powieści. Wypożyczyłam też książkę "Sekrety warzyw" Elżbiety Sikory, bardzo bym chciała mieć tą książkę na własność. Nie z zauważyłaś, że książki o ogrodnictwie są bardzo drogie?
____________________
Mój ogród
Basiaw 17:39, 09 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bożena, no coś Ty, trudno przeczytać wszystko, co zostało napisane Ja sama nie wiem, jak i kiedy trafiłam na Irenę Matuszkiewicz, ale "podpasowała" mi i mam sporo jej książek. KiIka lat temu, jak wychodziła seria "Literatura na obcasach", to za nieduże pieniądze można było kupić sporo jej książek.
Na allegro można za prawie grosze kupić jej książki.
Ja nie palę, nie piję, ale na książki wydaję majątek
____________________
Nasz mały, zielony świat
EPODLAS 20:20, 09 gru 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Chciałabym pokazać dzisiaj parę bylin z mojego ogrodu. Zdobywałam je różnymi sposobami: sępiłam, kupowałam przecenione, albo zupełnie dorodne. Mam jeszcze parę wymarzeńców, które mam zamiar zdobyć. Oto niektóre z nich
Krwawnik, ładnie się rozrasta, długo kwitnie i jest nie do zdarcia.


Czyściec wielkokwiatowy, ma naprawdę ładne kwiaty. Rozsadziłam tą kępkę na jesień. Mam nadzieję, że będzie wyglądała ładniej.

Zawilec "Mount Everest", naprawdę długo kwitł. Wsadziłam go dosyć późno wiosną w tym roku, a on się tak odwdzięczył i pięknie kwitł
Zawilec "Lieutenant", wsadziłam je razem z "Mount Everestem", kwitł prawie do jesieni. Zrobiłam tylko błąd. Obok posiałam cynie. Te wyrosły takie duże, że zasłoniły tego pięknego zawilca. Na drugi rok go wyeksponuje.
No i moja tegoroczna duma Liliowiec "Catherine Woodbery". Kupiłam go w kapersie w Realu. Takie kłącze w torfie. Bardzo mi się podoba, to jego pierwsze kwitnienie. Ma dosyć duże kwiaty. Mam nadzieję, że w następnym roku, kępa będzie większa

Firletka kwiecista, rozsiewa się, ma już w ogrodzie rodzeństwo

I niezawodna rudbekia, rośnie jak szalona, ale jest śliczna i też z tych pewniaków.
No i może jeszcze pysznogłówka, jej liście tak ładnie pachną
Największy problem mam z ustawieniem bylin piętrowo, zawsze coś nienaturalnie wyrośnie za duże. W tym roku wsiałam kosmosy, które miały być "średnie" A one wyrosły ogromne i przesłoniły inne rośliny
To część z moich bylin.
____________________
Mój ogród
monteverde 01:41, 10 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zawilce i liliowiec i pysznogłówka piękne a zresztą wszystkie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 10:21, 10 gru 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bożenko, ten krwawnik jest różowy, czy tak mi się tylko wydaje? Widziałam odmiany białe, żółte, różne odcienie czerwieni ale takiego lilaróż to jeszcze nie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gabriela 10:42, 10 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Właśnie zwiedziłam Twój ogród, jest piękny i w pięknym miejscu, rzeczywiście szkoda że tam nie mieszkasz. Rośliny okazałe i zadbane, widać że masz rękę do kwiatów. Nie bardzo rozumiem, dlaczego twierdzisz że altana jest brzydka i chcesz nową. Przecież ten domek jest ok i pasuje do reszty.
A książki ogrodnicze drogie są, to prawda. Ale na szczęście jest sieć księgarni "Tania książka" i to co kiedyś było drogie, kosztuje połowę ceny, no i jest allegro, gdzie też można kupić okazyjnie fajne ksiażki o roślinach. Trzeba tylko cierpliwie polować
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 10:56, 10 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basiaw napisał(a)
Bożenko, ten krwawnik jest różowy, czy tak mi się tylko wydaje? Widziałam odmiany białe, żółte, różne odcienie czerwieni ale takiego lilaróż to jeszcze nie.


Ponieważ Bożena dzisiaj urzęduje w swoim ogrodzie, bo tak zapowiadała, to może ja spróbuję odpowiedzieć, bo miałam taki krwawnik, różowo-amarantowy i była to odmiana "Kirchsk". Doszczętnie zjadły go ślimaki i zginął niestety, a rzeczywiście jest niepowtarzalny. Bożenka ma b. ładny okaz, też zwróciłam na niego uwagę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies