Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » 30 arów wietrznej pustyni

Pokaż wątki Pokaż posty

30 arów wietrznej pustyni

Makao 09:00, 21 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Anda napisał(a)

Beatka Bee ma glebę piaszczystą, więc najwięcej doświadczenia w tym temacie.

Czuję się niezauważona Ewcia
Obrażam się
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Anda 09:03, 21 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Makao napisał(a)

Czuję się niezauważona Ewcia
Obrażam się


Oj Sorki, ale przeczytałam właśnie u Ciebie, że masz glinę

Poprawiam się, Ania Makao też ma doświadczenie z ziemią piaszczystą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 09:05, 21 lip 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8258
Ha, też mam piach, ale w cieniu. W słońcu to nie taki dramat, możesz zrobić ogród preriowy.
____________________
ogród pod lasem
Makao 09:26, 21 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Anda napisał(a)


Oj Sorki, ale przeczytałam właśnie u Ciebie, że masz glinę

Poprawiam się, Ania Makao też ma doświadczenie z ziemią piaszczystą

Bo znalazłam pod orzechem włoskim glinę. Sama się zrobiła. Pewnie przez ten popiół. I od razu się pochwaliłam znaleziskiem ale w całym ogrodzie mam piach a pod sosną himalajska to się kurna żwir żółty wziął. Ja pierdykam, jak ta gleba się u mnie zmienia ta szok
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 09:28, 21 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
UrsaMaior napisał(a)
Ha, też mam piach, ale w cieniu. W słońcu to nie taki dramat, możesz zrobić ogród preriowy.

No widzisz Joanna ile tu ogrodów piaszczystych. I zobacz jaki Iza ma busz
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
JoanNa 17:47, 21 lip 2023

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
Kompostownik mam, ale ten domowy kompost dawalam głównie pod warzywa,jedynie male porcyjki mieszalam wlasnie z obornikiem i ziemią uniwersalną do dołków, tak jak pisałaś. No, poza różanecznikami , bo dla nich byl mix kory torfu i trochę obornika. Wczoraj przywiezlismy z łódzkiej kompostowni 900kg kompostu (wiecej sie nie zmiescilo nad czym ubolewam) który wymieszam z tym piaskiem.
Ph nie badałam-nie licząc badania marketowym ph-mierzem, który mialam wrazenie w każdej glebie pokazywał wartość obojetną wiec zwatpiłam w wiarygodność tego ustrojstwa:/
Nocki zarywam wertując ogrodowisko, zachwycając się i ucząc jednocześnie.
Z pewnością przeczytam wskazane profile ogrodowe-dobrze że jutro sobota, to moge bardziej zarwać noc)
Pod cisy, różaneczniki, tawuly szare i sosny wsypywalam trochę mikoryzy z Biopon, ale tutaj trafilam gdzieś na informację o fosforze jako super skladniku podczas ukorzeniania. Rozgladalam sie dzisiaj w centrum ogrodniczym za czyms co chociaz będzie mialo większą zawartość fosforu, ale niestety. Wy tez suplementujecie fosfor podczas sadzenia?
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
Anda 18:26, 21 lip 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Nie suplementuję fosforu. Normalnie w glebie, zwłaszcza na terenach porolniczych, jest wystarczająca ilość fosforu w glebie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 18:49, 21 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Joanna podpis sobie zrób bo nie masz. Łatwiej będzie do Ciebie trafić innym jak udzielasz się na wątkach.
Poszukaj w dziala technicznym lub w wątku podpis
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ewsyg 19:45, 21 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Joasiu. Moim zdaniem najlepszym ukorzeniaczem jest Rosahumus. on też poprawia strukturę gleby. Zakładałam kiedyś ogród na piachu, takim żółciutkim. Współczuję ci tego piachu, bo wiem co to znaczy. Ja robiłam tak. Nakupowałam dużo dużych worków i rozdałam je koleżankom w pracy. Jak kosiły trawnik to mi tą trawę do tych worków ładowały. Potem ja je zabierałam i zostawiałam kolejne. Sadząc rośliny kopałam duży dół i do niego dawałam tą trawę, którą przesypywałam ziemią torfową. Jak to się skompostowało sadziłam rośliny. Trochę to trwało, ale roślinki miały trochę lepsze warunki. Na części działki posadziłam las. Dęby , buki, jodły nie chciały mi rosnąć. Brzozy, sosny świerki i modrzewie urosły dość szybko.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Makao 23:40, 21 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Okej podpis jest ale jeszcze tytuł wątku obok podpisu. Każdy ma taki zielony odsyłacz.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies