Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » 30 arów wietrznej pustyni

Pokaż wątki Pokaż posty

30 arów wietrznej pustyni

JoanNa 23:22, 11 lut 2024

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
LIDKA napisał(a)
Rzeczywiście do piachu trzeba dawać materie organiczną. Moja mama dawała obornik świeży i przekopywała jesienią.

Siostra teraz ogroduje na tej samej ziemi. Jak sadzi drzewa to wywozi taczkami piach i wsypuje kompost i korę. Kompost nawet taki nie do końca przerobiony.

Rabatki zasypuje korą nie kompostowaną tylko najtańszą jaka kupi. Piach wciągnie wszystko.

Nie masz jakiego gospodarza w okolicy żeby załatwić obornik? moze byc kompost na tony, może być kora, trociny.

Ja stosuje drobną kore do mojej gliny. Mam dostawcę z olx i cene 40 proc mniejszą niż w sklepie.
Na wiosenne roboty już zamówiłam.

Jak będzie ogarnięty brukarz to Ci nie zrobi pobojowiska.





Obornik ogarnę- mieszkam na wsi ale po kompost musimy robić wyprawę do łódzkiej kompostowni,bo ten z naszej lokalnej jakis podejrzany-kupilismy jedną przyczepkę, to śmierdział jakby przetopionymi oponami i mial masę plastikowych kawalków i szkła, a ten łódzki zupełnie inna bajka.
Za korą faktycznie muszę na olx się rozejrzeć, nie pomyślałam żeby tam sprawdzić ceny. Dziękuję za podpowiedź
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
JoanNa 20:19, 12 lut 2024

Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 39
LIDKA napisał(a)
U Ani pytasz o seslerie. Można już ciąć. Wiola właśnie pokazywała że cieła i dzieliła.

Chciałam ciachać moją ale padało.


Eh, też miałam taki chytry plan na dzisiaj po pracy szybko zjeść i fru do tych seslerii..nie zdążyłam zjeść a tu zaczęło padać. Może jutro się uda.

A ja skaczę po różnych wątkach, spisuję rady Toszki i innych i moja koncepcja znowu sie zmieniła i coraz bliżej mi do myśli żeby jednak wykopać ten szpaler dereni‍..Plus tych rozmyślań jest taki, że mężu bez mrugnięcia zaakceptował taką wizję, więc chyba mu nie przypadły do gustu te sibirici..
P.S. a Toszka to jeszcze bywa na forum?bo ja czytuję ją póki co w wątkach sprzed 2020 roku.
____________________
JoanNa 30 arów wietrznej pustyni
LIDKA 21:17, 25 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7200
Asia mam Twój wątek w obserwowanych i nie widzialam wpisów.

Toszka już tu nie bywa.
Też jej starsze wpisy widuje.

Co tam u Ciebie wiosną słychać?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies