Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Juzia 19:33, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38670
Kontonaogrod napisał(a)
Hehe ten domek ktory sprzedalam ma 86m2 uzytkowej, 116m2 calkowitej. Moglby byc większy dla 2 osob w sam raz, dla większej ilosci- kwestia dobrego zaplanowania przestrzeni do przechowywania albo minimalizm I ograniczenie posiadania gratow. Na pewno nam by sie przydalo to ostatnie


A taki malutki się wydawał 86m2 to nie mało!
Pomyśl jak ludzie w mieszkaniach żyją... 3,4 osoby na 60m2
Mój projekt był dziwny, bo jakieś pralnie, spiżarnie, szafy.... wszystko polikwidowałam na rzecz większych pokoi i łazienki. Myślę, że spokojnie się pomieścimy. Gratów też nie zabieram na nowe. Będzie minimalizm

U mnie hosty dalej z ziemi nie wyszły.. a u Ciebie już piwonie kolor pokazują. Nieźle.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 20:49, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
Tak ale w blokach nie musisz miec tyle gratów. Kosiarek, młotków, szpadli, segregatorów z wkrętami, rowerów, open zimowych I reszty. Pralnia osobno to może I zbytek, ale szafy muszą być, żeby zamknąć bałagan za drzwiami

Domek nie byl zły, fajnie rozplanowany, miejsce na wszystko. Bardzo chciałam żeby Rodzice tam się przenieśli. Ale węgiel staniał I grzanie niepotrzebnych metrów, starych nieocieplonych murów już tak nie boli...

Jestem na południowym stoku, działka otoczona dużymi drzewami z każdej strony. Ale figi 5ty rok I padły a zimy nie było hosty wyszly I slimaki naja co jesc



Ten dom na dole to my, widać igloo i tunel
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Juzia 21:22, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38670
Kontonaogrod napisał(a)
Tak ale w blokach nie musisz miec tyle gratów. Kosiarek, młotków, szpadli, segregatorów z wkrętami, rowerów, open zimowych I reszty. Pralnia osobno to może I zbytek, ale szafy muszą być, żeby zamknąć bałagan za drzwiami

Domek nie byl zły, fajnie rozplanowany, miejsce na wszystko. Bardzo chciałam żeby Rodzice tam się przenieśli. Ale węgiel staniał I grzanie niepotrzebnych metrów, starych nieocieplonych murów już tak nie boli...

Jestem na południowym stoku, działka otoczona dużymi drzewami z każdej strony. Ale figi 5ty rok I padły a zimy nie było hosty wyszly I slimaki naja co jesc



Ten dom na dole to my, widać igloo i tunel


Ale kosiarki, młotki, szpadle, rowery i opony to w garażu a nie w domu Dlatego teraz będzie u nas mały dom... za to trzy garaże. Hahahaha! Pralnia będzie w kotłowni a pokoje chciałam większe właśnie żeby szafy były na całe ściany

Starych drzew się nie przesadza. Tak mówią starsi... Ale co oni wiedzą, co nie?

Poznałam po Igloo i trójkątnej rabacie na froncie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 21:26, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
No wlasnie garazu nie mam, pod wiatą tylko auta I kosze na śmieci, cały kosiarkowy bałagan w pralni I przedsionku... graciarnia siè przydaje!

Dobry pomysl z szafa na cala sciane
Trzy garaze to troche duzo?
Moze te stajnie kiedys wybuduje, bedzie na graty buahaha
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Juzia 21:39, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38670
Kontonaogrod napisał(a)
No wlasnie garazu nie mam, pod wiatą tylko auta I kosze na śmieci, cały kosiarkowy bałagan w pralni I przedsionku... graciarnia siè przydaje!

Dobry pomysl z szafa na cala sciane
Trzy garaze to troche duzo?
Moze te stajnie kiedys wybuduje, bedzie na graty buahaha


Kosiarka w pralni????? hahaha! Chyba bym nie zniesła
Garaż przy domu to mus. Nawet nie na samochód a własnie na pierdoły do ogrodu
Dwa samochody plus dojdzie do tego może jakiś traktorek/kosiarka, plus pługi itp rowery, opony...no sama wiesz

Stajnia na graty Ale to nie jest zły pomysł!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 21:44, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
Pralnię mam w kotłowni 2w1 Plus 2 regały ze szpargałami. I kosiarka. Masakra nie polecam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 21:46, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Narsilia 08:16, 25 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 495
Skąd ja to znam zakładanie ogrodu już podczas budowy , mam nadzieję że chociaż twój mezaty nie krzyczy na ciebie co chwilkę , bo mój ciągle mi mówił po co się narabiasz zniszczy się itp.

Koniec końców żadnych strat nie było a teraz to mi nawet dziękuję że tak miałam rację że już jest kawał ogrodu za czym się schować itp

Ptaszki urocze my stadko sikorek wychowaliśmy w zeszłym roku w tym nikt się na budkę nie skusił .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Kontonaogrod 08:39, 25 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
Też mam 2 puste budki. W ubiegłym roku były tam wróble.
Mężatego nie mam, rozwiodłam się (dzięki bogu), niemężaty nie krzyczy, przewraca tylko oczyma ale jedzie ze mną i kopie dołki pod rośliny a potem trzyma świerki mimo że ma uczulenie

Straty jak będą to trudno. Ale co się przyjmie i urośnie to zawsze będzie szybciej No i sadzimy tam gdzie już nie powinno nic wjechać ani specjalnie ani przez przypadek, blisko domu nie robimy nic.

Cały tydzień nic się nie dzieje na budowie, chłopaki rozszalowują strop w Mszanie Dolnej i mają do nas przywieźć rusztowania i szalunki. Czekam.

Kupiłam wczoraj w biedronie 2 rodki Percy Wiseman, posadzę razem z 3 szt. z ogrodu na skarpie za domem dwa worki kwaśnego torfu mi zostały po sadzeniu borówek, więc się przydadzą
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 14:31, 25 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1679
Pan Mirek wraca do nas w poniedziałek Powinno trochę obeschnąć bo mokro, w weekend ma być ładnie i ciepło

Przygotujemy miejsce pod gabiony, wyrównamy trochę i powozimy ziemię. Jak się wnerwię to wezmę cały tydzień wolny (póki co mam wolne od środy)
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies