Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Juzia 20:06, 23 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Kontonaogrod napisał(a)
Łosie! Haha

Przynajmniej tych tu nie mamy serby sadziłam 15cm wypierdki 5 lat temu. W warzywniku- przechowalni. I potem nie mialam ich gdzie przesadzić bo mi się miejsce skończyło ale dopiero od 2 lat w sumie je zaczęło być widać w ogóle

Brzozy można kupić już większe, ale stacjonarnie u nas. Patrzyłam w internetach to najtańsze nie są. A zawsze lepiej 170 niż 50 cm posadzić. Ale przynajmniej rosną szybko. Moje 4letnie mają po 4 metry już



No łosi to mamy tu sporo. A tam na nowej działce to pełno śladów. Ponoć przychodzą na pole do rolnika się stołować całym stadem. I potrafią tak żreć mu pół dnia

W 5 lat serby tyle urosły? Szybko jakoś. Moje chyba tak szybko nie rosły...

Ja dalej nic u siebie kupić nie mogę, bo z torbami pójdę
Dlatego też kupuję małe, bo muszą do paczki się zmieścić. No taki ból mieszkania na zadupiu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 20:13, 23 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Ja też szukam w górach bo ceny pod Krakowem są dla Krakowa vide różnice w cenach gabionów na przykład.
Wystarczy się przejechać 40km I za 36 borówek zapłaciłam 200zł. Nie wszystko da się kupić taniej ale czasem się da.

Może na glinie szybciej rosną? Na pewno podlane czasem czy nawiezione rosłyby szybciej. Ale I tak mnie zaskoczyły. A teraz się przydają bo podrośniętymi roślinami mogę obsadzać nową działkę.

Bez ogrodzenia to co posadzisz Ci zjedzą? U mnie sarny z zającami by mi pożarły wszystko
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Juzia 20:30, 23 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Kontonaogrod napisał(a)


Bez ogrodzenia to co posadzisz Ci zjedzą? U mnie sarny z zającami by mi pożarły wszystko


Nawet z ogrodzeniem mogą zjeść. Dla łosia przeskoczyć 2m ogrodzenia to żaden problem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 20:35, 23 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Ups. Obudzisz się któregoś dnia a tu rodzinka łosi wewnątrz ogrodzenia. Nie zamierzająca opuścić włości obsadzonych pysznościami
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Patrycja_KG_Lu 21:35, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2684
Kontonaogrod napisał(a)
Ups. Obudzisz się któregoś dnia a tu rodzinka łosi wewnątrz ogrodzenia. Nie zamierzająca opuścić włości obsadzonych pysznościami

Ktoś jesienią się chwalił obornikiem łosiowym na Ogrodowisku po takich odwiedzinach ale to była pojedyncza akcja.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kontonaogrod 06:36, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Haha. Mimo wszystko wolalabym żeby ogrodzenie zadziałało fajne te zwierzaki ale już miałam np wszystkie liście 100 truskawek zjedzone ledwo je odkryłam (zakwitły pod włókniną). I w nocy przyszły sarny się poczęstować świeżymi przyrostami, kwiatki też zjadły)
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Juzia 08:18, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Kontonaogrod napisał(a)
Ups. Obudzisz się któregoś dnia a tu rodzinka łosi wewnątrz ogrodzenia. Nie zamierzająca opuścić włości obsadzonych pysznościami


Wypluj

Między innymi dlatego też chciałam ogrodzić wcześniej... żeby łośki zdążyły się przyzwyczaić i zacząć chodzić innymi ścieżkami, w inne rejony
No i może to wieeeelkie pole za miedzą będzie jednak dla nich atrakcyjniejsze
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 08:25, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
hehe trzymam kciuki!

chętnie nie robiłabym ogrodzenia wcale, ale no właśnie... zwierzaki... i ludzie.
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Juzia 09:07, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Zwierzaki mogą łazić... nie przeszkadzałoby mi. Żeby tylko nie zjadły mi całego warzywnika
A ludź... jak chce to i tak wlezie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 09:11, 24 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1717
Z płotem jednak gorzej wleźć I przy tym rozmiarze działki zza płota wszystkiego nie widać

sama miałam problem sprawdzić czy rzeczywiście gość z tartaku przywiózł drewno, przedwczoraj, ode mnie z ogródka wdać nie było, z drogi widać nie było, z kolejnej też nie, dopiero z działki zbliżając się do domu (bo od wjazdu domu nie widać) - bo wyładował przed garażem.
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies