Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

KasiaWB 22:18, 16 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Hej Paweł gruzem jest chyba przysypany, nie wiem jaką ma glebę. Zastanawiam się czy radykalne cięcie coś da, bo te gałązki są długie i chyba na końcach głównie mają listki, więc nie wiem właśnie czy jest sens się z tym szarpać ) bo po cięciu może zostaną same patyki,które nie odbiją..... Chcę mu dać szansę bo to jednak spory egzemplarz, ale nie wiem czy to coś da, czy można mu jeszcze pomóc... Bo roboty z przekopywaniem będzie sporo... Dlatego najpierw muszę obadać sprawę

p.s. Przy okazji - masz świetne zdjęcie w awatarku, taki egzemplarz bym przyjęła w sekundę )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 22:45, 16 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bierz - nie masz nic do stracenia, a dzięki Tobie na pewno zyska drugie życie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 22:58, 16 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)
Bierz - nie masz nic do stracenia, a dzięki Tobie na pewno zyska drugie życie


Sebciu, ale właśnie nie wiem czy coś z tego będzie, jak to to w ogóle ciąć??? i jak radykalnie i pytanie czy puści?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 23:12, 16 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym brała, tylko sprawdź czy żyje.
generalnie jest zagłodzony i zabiedzony jak nie wiem co. tak mi go szkoda.
Daj mu drugie życie, zobaczysz jak Ci się odwdzięczy.

Przyszykuj płachtę, wykopcie i na plandekę, owinąć i przeciągnąć albo przewieźć na taczce.

Koniecznie ziemia z próchnicą, kompostem nie sam torf.
Po listkach opryskaj po przycięciu florovitem jakbyś oprysk na szkodniki robiła.

Nie zalej nadmiernie bo zginie.

Jak posadzisz pokaż go, podpowiem jak przyciąć.
Bukszpany nawet ścięte do ziemi odnawiają się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:25, 16 kwi 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Danusiu, bardzo dziękuję za radę. No właśnie jest strasznie zabiedzony , dlatego zadałam pytanie czy jest nadzieja
Jak będzie w miarę pogodnie to go przekopiemy, bo przez te deszcze to nawet samochodzem na działkę znowu nie można dojechać.
Jeszcze dopytam o:
1) podłoże - podłoże lekko kwaśne czyli ziemia ogrodnicza+próchnica lub kompost, a czy dodać trochę piachu?
2) nawożenie - po posadzeniu pokażę i przytniemy jak powiesz, ale nawozić od razu będziemy czy po 2 tygodniach od cięcia?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz. Jeśli go uratujemy, to będzie fajnie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
motylla 09:43, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
A to bukszpan moich rodziców Przycinany wyłącznie w celu ustrojenia grobów, koszyków na Wielkanoc i stołów komunijnych

Wieeelki jest - punkt odniesienia to Amuś i łopata z boku
____________________
Małgosia - Na okrągło
agata_chrosc... 17:33, 20 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Drodzy entuzjaści i znawcy bukszpanów. Jeden z moich nowych nabytków jest wyraźnie przygłodzony i chciałam go zasilić na razie dolistnie, a za jakieś 2 tygodnie pod korzenie - bo był tydzień temu sadzony. Ale zauważyłam, że ma miodówke bukszpanową. I w zwązku z tym mam pytanie - czy najpierw opryskac na miodówkę, potem zasilić czy odwrotnie i w jakich odstepach czasowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
ogród w Holandi
Milka 17:34, 20 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale gigant
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 18:28, 21 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Motylla ty mu dasz nowe życie Nożyce w dłoń !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 18:55, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agata_chroscicka napisał(a)
Drodzy entuzjaści i znawcy bukszpanów. Jeden z moich nowych nabytków jest wyraźnie przygłodzony i chciałam go zasilić na razie dolistnie, a za jakieś 2 tygodnie pod korzenie - bo był tydzień temu sadzony. Ale zauważyłam, że ma miodówke bukszpanową. I w zwązku z tym mam pytanie - czy najpierw opryskac na miodówkę, potem zasilić czy odwrotnie i w jakich odstepach czasowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Najpierw na miodunkę bym opryskał, za dwa, trzy dni florovitem i tak na zmianę - ze trzy razy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies