Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gregor_k 22:50, 04 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 14
Pani Danuto pomocy - tym razem w bukszpanach(-:
Mam na działce duże 4 sztuki ponad 1,5 m wysokości. Przesadzalem je wiosna i cos poszło nie tak chyba - z tygodbia na tydzień marnieją... były przesadzane z bryła korzeniowa, dosypania ziemia pod krzewy. W załączeniu zdjecia - bukszpanu żółkną, tracą zieleń... podlalem kolka dni temu liście Florvitem

Ale nie wien czy to cos da(-:
Gregor_k 22:56, 04 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 14
samboman 17:29, 19 cze 2018

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Mam prośbę o pomoc w odratowaniu bukszpana w donicy. Przed przesadzeniem był zbyt mało podlewany i się podsuszył. Teraz pomimo regularnego podlewania wyglada jak na zdjęciu.
Macie jakiś pomysł na reanimację?
Trudnepoczatki 14:06, 22 cze 2018

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Moi drodzy, jako że uczę się pilnie od Was proszę powiedzcie czy bukszpany można podlewać gnojówką z pokrzyw ? Z góry dziękuje za odpowiedż.
eVka 15:06, 22 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
samboman napisał(a)
Mam prośbę o pomoc w odratowaniu bukszpana w donicy. Przed przesadzeniem był zbyt mało podlewany i się podsuszył. Teraz pomimo regularnego podlewania wyglada jak na zdjęciu.
Macie jakiś pomysł na reanimację?

Jeśli jest papierowy w dotylu, taki mega suchy, "parykowaty" to raczje marne szanse na odratowanie. Jesli są jakieś oznaki życia, podlewałabym wodą i obstrzygła go z tych suchych listków.
____________________
Gardenarium 14:59, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gregor_k napisał(a)
Pani Danuto pomocy - tym razem w bukszpanach(-:
Mam na działce duże 4 sztuki ponad 1,5 m wysokości. Przesadzalem je wiosna i cos poszło nie tak chyba - z tygodbia na tydzień marnieją... były przesadzane z bryła korzeniowa, dosypania ziemia pod krzewy. W załączeniu zdjecia - bukszpanu żółkną, tracą zieleń... podlalem kolka dni temu liście Florvitem



Susza i upały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:00, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
samboman napisał(a)
Mam prośbę o pomoc w odratowaniu bukszpana w donicy. Przed przesadzeniem był zbyt mało podlewany i się podsuszył. Teraz pomimo regularnego podlewania wyglada jak na zdjęciu.
Macie jakiś pomysł na reanimację?


Nie ma sposobu bo już zmierza do najgorszego, czyli unicestwienia. Wyrzucić. Gdy proces jest odwracalny, bukszpan zielenie a nie brązowieje. Gdy brązowieje lub robi się beżowy - umiera.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:01, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudnepoczatki napisał(a)
Moi drodzy, jako że uczę się pilnie od Was proszę powiedzcie czy bukszpany można podlewać gnojówką z pokrzyw ? Z góry dziękuje za odpowiedż.


Można,bo to azot w naturalnej postaci. Jednak nie za często. Może co 3-4 tygodnie do sierpnia, potem zaprzestań nawożenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Trudnepoczatki 08:24, 25 cze 2018

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Pani Danusiu bardzo dziękuję za odpowiedz. Jak dobrze że jest Ogrodowisko i oczywiście Wy pasjonaci ogrodów. Ogród tak mnie wciągnął że chyba nie potrafiłabym teraz bez niego żyć.A to też dzięki Wam. Oglądam Wasze ogrody i wtedy dostaje takiego kopa, ze najchętniej pracowałabym w nim od rana do nocy.Pozdrawiam serdecznie.
Gregor_k 21:04, 26 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 14
Pani Danuto odpisała mi Pani patrząc na zdjecia - "susza i upały", co wiec mam robic z tymi bukszpanami zatem?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies