Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

magda19831 13:58, 22 kwi 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Nie wiem co zrobić - moje bukszpany podsikuje pies i wyglądają tak:




Wyciąć te gałązki z żółtymi listkami?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
gabriela_kra... 16:43, 25 kwi 2018


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Tym razem kolejne buksy. Czy te pierwsze fotki to zamieranie pędów a ostatnia to brak składników pokarmowych?
Poradzcie czym ratować.


____________________
Gabisiowy ogród...początki...
eVka 16:54, 25 kwi 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
magda19831 napisał(a)
Nie wiem co zrobić - moje bukszpany podsikuje pies i wyglądają tak:




Wyciąć te gałązki z żółtymi listkprami?

Ja bym wycięła te suche gałązki i jakoś ogrodziła buksa przed psiakiem.
____________________
herbi 09:07, 06 maj 2018

Dołączył: 15 lip 2014
Posty: 15


w związku z koniecznością przeprowadzenia remontu muszę pilnie przesadzić te dwa egzemplarze, mimo, że fanką bukszpanów nie jestem, nie mam serca, by skazać je na zagładę pod kołami koparki. Oba maja ponad dwa metry i o dziwo rosną w kamieniach - starych fundamentach.
Będę wdzięczna za jakieś rady, jak się do tego zabrać.
____________________
krufka 23:03, 06 maj 2018


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21
Proszę o radę. W zeszłym roku przeprowdziliśmy gruntowny remont podjazdu. Rosły tam leciwe, formowane na "nibykule" bukszpany. Wykopaliśmy je, zabezpieczyliśmy na czas remontu, a potem posadziliśmy na nowym miejscu. To było we wrześniu. Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystkie się przyjęły. Co prawda nie na całej powierzchni, ale jednak zaczynaja pokazywać się na nich tegoroczne przyrosty. Proszę o radę jak długo wstrzymywać się z ich cięciem, żeby nabrały jakiegoś w miarę rozsądnego kształtu. A może właśnie mam je ciąć, żeby stymulować szybszy wzrost? I czy można je podlać rozcieńczonym końskim nawozem? Jestem laikiem, dopiero zaczynam przygodę z roślinami ogrodowymi. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
Wiaan 10:53, 22 maj 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Danusiu podpowiedz proszę kiedy mogę wykonać pierwsze cięcie bukszpanów posadzonych kilka dni temu, chcę mieć z nich kulki i nie wiem czy już zacząć nadawać kształt czy tylko cięcie dla lepszych przyrostów.
Nie wiem także czy od razu nawozić, mam nawóz topbuxus (pieknie rosną zeszłoroczne posadzone maleństwa i kule w donicach zimowane w garażu



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Angelika 09:57, 27 maj 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Miesiąc temu kupiliśmy od starszej pani 60 buksznapnow ok 25 cm wys. z likwidowanej przez nią działki (miala piękne obwódki bukszpanowe). Bukszpany były wykonane z gołym korzeniem, które potem nieco skróciliśmy, naliczyliśmy i posadziliśmy u nas. Bukszpany zostały odrobiny przyciete. Niektóre rośliny się przyjęły i da pięknie zielone, inne w środku krzaczka zielone, ale końcówki gałązek i górne listki mają suche, zbrązowiałe. Co robić? Wyciąć te suche fragmenty, czy zostawić?
Karol99 14:41, 27 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Wstaw zdjęcie, bo ciężko ocenić co jest nie tak.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Angelika 16:58, 27 maj 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Angelika 16:58, 27 maj 2018

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies