Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Gardenarium 14:45, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gregor_k napisał(a)
Pani Danuto pomocy - tym razem w bukszpanach(-:
Mam na działce duże 4 sztuki ponad 1,5 m wysokości. Przesadzalem je wiosna i cos poszło nie tak chyba - z tygodbia na tydzień marnieją... były przesadzane z bryła korzeniowa, dosypania ziemia pod krzewy. W załączeniu zdjecia - bukszpanu żółkną, tracą zieleń... podlalem kolka dni temu liście Florvitem

Ale nie wien czy to cos da(-:


To normalne, zbyt wielka część zielona w stosunku do bryły korzeniowej, która jest ucięta. Należy redukować część zieloną poprzez cięcie, formowanie. Podlewać systematycznie i ewentualnie zraszać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:46, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudnepoczatki napisał(a)
Moi drodzy, jako że uczę się pilnie od Was proszę powiedzcie czy bukszpany można podlewać gnojówką z pokrzyw ? Z góry dziękuje za odpowiedż.


Zapewne można. ta gnojówka zawiera sporo azotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwula 10:29, 08 sie 2018


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Witam,
Mam ogromna prośbę o pomoc z moimi bukszpanami. Zdjęcia i opis w moim skromnym wątku.
Z góry bardzo dziękuję
____________________
Iwona No to czas zacząć
AnnaCh 12:56, 14 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Nie miałam czasu ciąć w odpowiednim terminie moich bukszpanów, różne były powody, Czy mogę teraz je uformować jeszcze?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 13:55, 14 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz, ale tak wpasuj się z pogodą by deszcz nie spadł ok 48h po cięciu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 16:37, 14 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziękuję Toszko, to może późnym wieczorem coś zacznę działać, od wieczora u mnie przez najbliższe dni nie zapowiadają opadów, a wieczorem nie ma tez tak słońca, żeby ich nie poprzypalało.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
adinka84 12:52, 10 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Witam serdecznie mam mały dylemat dlatego postanowiłam zgłosić się po poradę do bardziej doświadczonych ode mnie. Jestem w trakcie zakładania ogrodu, a w zasadzie jego modernizacji. Temat się troszkę przeciągnął i zastanawiam się czy jeśli przesadzę teraz wieloletnie bukszpanowe kule to mają szansę na przyjęcie się. Zdania w tym temacie są podzielone sąsiedzi doradzają, żeby poczekać z tym do wiosny a Pan ogrodnik, który walczy z naszym ogrodem przekonuje, że teraz jest na to najlepszy moment dlatego sama już nie wiem jaką decyzję podjąć. Czy może ktoś coś doradzić? Będę bardzo wdzięczna. Wstawiam zdjęcia bukszpanów i ich nowego miejsca.
adinka84 13:52, 10 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Toszka 15:19, 10 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz, ale trzeba z jak największą bryła korzeniową kopać (czym więcej korzeni tym większe szanse na powodzenie). Do dołu kompost, kora i fosfor. I trzeba pamiętać o podlewaniu obfitym - raz w tygodniu kilkadziesiąt litrów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
adinka84 15:53, 10 paź 2018

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Super dziękuję za odpowiedź
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies