Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

anula_wn 21:29, 24 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
oj tak! wspomnienia takie zostają na całe życie ! z rozrzewnieniem się je wspomina.... cudowną ma babcię Twój wnusio
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gabriela 22:10, 24 lis 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No a jak z suszeniem tego lukru z białek, kobitki?!
____________________
Ogród w budowie nieustającej
anula_wn 22:11, 24 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
ja nie wiem.... ja robię prosty, sam cukier i soczek z cytrynki
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Elfik 22:22, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
anula_wn napisał(a)
cieszę się, że pieczenie pierniczków na Ogrodowisku rozpoczęte !

Anulku, ja też popełniłam!!!



Buziaki
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
jotka 22:38, 24 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
U mnie dopiero kruche ciasteczka, a pierniczki będą w przyszłym tygodniu
Polecam robienie dziurek w niektórych pierniczkach, wtedy będzie je też można powiesić
. ja tak robię

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Elfik 22:50, 24 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
A ja miałam problem z kupieniem foremek ... I takie nieciekawe są... I duże...Ale pyszne!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
jotka 23:00, 24 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
elkatei napisał(a)
A ja miałam problem z kupieniem foremek ... I takie nieciekawe są... I duże...Ale pyszne!


ja kupuje w IKEI (której zresztą nie ma w moim mieście )

kilka innych wzorów foremek znajdziesz u mnie w wątku na str. 182 - ale to jeszcze nie wszystko, bo produkcja ciasteczek dopiero rozpoczęta
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
anula_wn 23:11, 24 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
tak IKEA idealna do tego typu zakupów !
ale pierniczkowe szaleństwo! ja piernicze
____________________
anula mój mały raj na ziemi
magja_ 08:44, 25 lis 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Gabriela - ten lukier z białkami u mnie sam wysycha - nawet w trakcie roboty /muszę kapać wody/.

A ja zamierzam pierniczyć się z chatką w tym roku /pozwolisz Anula że będę używać /. W niedzielę wieszam skrzaty które trzymają sznurek z torebkami na maluśki słodycz - taki rodzaj kalendarza adwentowego. Piszę o tym kalendarzu bo jak ktoś ma dzieci to bardzo polecam - moje są zauroczone i najlepsze jest to że choć nie są to już takie zupełne maluchy / 4 i 6 w zeszłym roku/ wierzyły że to właśnie te skrzaty wkładają w nocy im tam po cukiereczku. Bardzo wrył się im ten kalendarz w pamięć i już czekają niecierpliwie. Wieszam więc skrzaty i zaczynam chatkę .....


ma być podobna do tej

http://pieprzczywanilia.blogspot.com/2010/12/krajanka-orzechowo-migdaowa-ulubiona.html


A to ten właśnie ukochany kalendarz



Ależ się robi świątecznie

Jotka a Twoje kruche ciasteczka to wspomnienia moje dziecięce ze świąt u babci - tam właśnie nie było pierników tylko cudownie maślane kruche ciasteczka w różnych kształtach.
____________________
anula_wn 10:10, 25 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
WAW ! wypasiony ten domek...ja nigdy nie robiłam domeczków, ale może bym się skusiła....? Magja, a jak się do tego zabrać? piec już konkretny kształt? no i to lukrowanie.....jak to zrobić??? te gwazdeczki, te obramowania...? toż to niemożliwe ! chyba , że to się robi takimi "pisakami" ? ale pewnie nie....

co do kalendarza to świetny pomysł! w niedzielę rozpoczyna się Adwent, wiec może czas najwyższy zakupić (na zrobienie nie mam czasu...)

____________________
anula mój mały raj na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies