Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pierniczki świąteczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierniczki świąteczne

jambosana 15:46, 24 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
agata19762 napisał(a)
czy oby nie za szybko ???


Zdjęcia pierniczków, z ubiegłego roku ma się rozumieć. A ciasto wyrobione siedzi już w lodówce, bo to taki przepis, że ciasto ma dojrzewać aż do 5 tygodni. Czy ma to sens, czy nie, nie wiem, ale w taką słotę fajnie było poczuć zapach przypraw piernikowych. To pewnie przepis z dawnych lat, kiedy życie wolniej się toczyło... W ubiegłym roku robiłam wg tego przepisu i rodziny nie potrułam, a przeciwnie pierniczki smakowały. Przepis z netu, z innego forum (książkowego), sprawdzony przez wiele osób i polecany.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Ozz 21:58, 15 lis 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ponieważ czas się już odpowiedni zbliża - zamieszczam niesamowity filmik, jak w dość prosty sposób udekorować pierniki

Ciekawe kto pierwszy się odważy

https://www.youtube.com/watch?v=x35UwHUWyLY
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
barbara_kraj... 01:01, 22 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A ja zrobiłam dzisiaj ciasto na świąteczny piernik Upiekę go w drugiej dekadzie grudnia. Przełożę powidłami ślwkowymi i masą z orzechów włoskich.
Na razie ciasto dojrzewa w lodówce.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gardenarium 09:15, 22 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak pachnie...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
barbara_kraj... 16:06, 22 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Oj pachnie, przyprawami korzennymi i miodem, Danusiu
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
KasiaWB 02:23, 26 gru 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dziękuję Wam dziewczyny za przepisy na pierniczki świąteczne! i na biały lukier moje dziecko miało ogromną radochę Pozdrawiam!


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Skula 18:53, 26 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
to i ja się pochwalę

____________________
Skula Pomysł na ogród
Gardenarium 07:43, 24 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam z innego wątku

dana1s napisał(a)
Ja piekę tylko pierniczki i ciasteczka orzechowe.

Ciasteczka orzechowe to przepis mojej Babci, są przepyszne i rozpływają się w ustach. Piekę je tylko raz w roku i nazywamy je rogaliki bożonarodzeniowe, bo maja taki własnie kształt




Pierniczki z tego przepisu

składniki:

5 szklanek mąki
1,5 szklanki cukru pudru
1 szklanka miodu
1 jajko
3/4 kostki margaryny, ja daję Kasię
3 łyżki przyprawy do piernika
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej

sposób przyrządzenia:

Masło rozpuścić. Dodać miód, cukier oraz przyprawę do piernika. Podgrzewać na małym ogniu, nie dopuścić do zagotowania.
Pozostawić do przestygnięcia. Mąkę przesiać z sodą. Dodać jajko oraz roztopiony miód i zagnieść. Ciasto zawinąć w folię i odstawić do lodówki na 6-8 godzin ja zawsze robię wieczorem i kończę rano, następnego dnia.
Po tym czasie podzielić na kilka części i cienko rozwałkować.
Wycinać foremkami i piec 8-10 minut w 160 stopniach na złoto.
Zimne lukrować.
Nie wymagają leżakowania są od razu miękkie.
Smacznego!!





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies