Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Bajki przyrodnicze

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajki przyrodnicze

Bogdzia 09:53, 07 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziękuję Haniu. Czasem uda się zobaczyc coś ciekawego a czasem nawet zdjecia zrobic choc z jakością tych zdjec różnie bywa bo nie ma czasu żeby ustawiac aparat.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Juzia 09:54, 07 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
Świetna baja... zaraz poczytam mojej małej
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Bogdzia 12:56, 07 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Juzia_G napisał(a)
Świetna baja... zaraz poczytam mojej małej


Miło mi że się podoba.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 22:09, 11 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś ja opowiem Wam bajkę:
,,Panowała na świecie długa sroga zima!Wszystkim już tak dokuczyła,a najbardziej ptakom! Ziarenka przykryte,mróz pomroził wszystkie żyjątka którymi się karmiły,trawki zielonej nie widać,w dodatku dzień krótki ,i szary.Słońca od wielu dni widać nie było.
Po wielu naradach,postanowiły wysłać gońca do słońca,żeby już na niebo wróciło!
Każdy chciał lecieć,ale orzeł zdecydował: Pierwszy leci skowronek!Dużo fruwa w górze pewnie poradzi.
Poleciał,.
Cóż,ledwie przebił się przez chmury ,oślepł,od nadmiaru promieni,i przypalił sobie piórka.
Wrócił.
Drugi wyleciał kruk.Ten jest dobry lotnik zaleci pewnie do samego słońca.
Frunie,wzbił się bardzo wysoko,ale i jemu słońce zwęgliło piórka i poparzyło struny głosowe. Z wielkim strachem o życie,wrócił na ziemię.!
Teraz kolej na kondora,ale przed tron sfrunęła papuga !
Królu złoty, tu nie siły trzeba ,a argumentów,żeby słońce chciało wysłuchać! Ja polecę gadkę mam niezłą ,jak to,,papugi".Ok-leć,ale potem,to ja sam już wyruszę,bo na was liczyć nie można.,,Kazał pan,musiał sam!"
Ale papuga się zawzięła!Pokonała chmury,i mimo,że pozbyła się wszystkich piórek,dotarła do samego słońca, zaniosła petycję i słońce obiecało,że zanim wróci na ziemię pierwsze promienie już tam będą.
Wraca biedne papużysko,bez piór,fruwać nie może bez nich,spadła kamieniem prosto do stóp orła!
A tu i słoneczko zza chmur wyjrzało ciekawie,jak też ta papużka sobie radzi.Patrzą ptaszki,ani jednego piórka biedaczka niema.Ale misja się powiodła!Dalej jej z wdzięczności ofiarowywać swoje najbardziej kolorowe w nagrodę.Stąd są papugi takie bajecznie tęczowe.
A kruk....dalej chodzi z chorym gardłem,i z piórkami jak węgiel.
A skowronek.....szczęśliwy,że ma tylko spopielałe piórka,wzlatuje wysoko i pieśń dziękczynną naturze śpiewa,że był jednak w tak niebezpiecznej misji ....i wrócił żywy!''


Skowronków,papug ,ani kruków nie mam na zdjęciach,ale taki sejmik ptasi........może się nada?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 22:21, 11 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękna bajeczka i piekne zdjecia. Bardzo proszę o WIECEJ.
Do Twojej bajki dołożę kruki i papugę.



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:22, 11 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mnóstwo masz tam ptaków i dalej rób im fotki bo my takich nie mamy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 00:00, 12 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484


To ja też dołożę paużkę.... była bajka i pora naprawdę już isć spać........bo idę od pół godziny
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
an_tre 00:06, 12 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
asc napisał(a)


To ja też dołożę paużkę.... była bajka i pora naprawdę już isć spać........bo idę od pół godziny
a ja cię śledzę i nie mogę zagonić do łóżka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Mala_Mi 08:09, 12 lut 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak ładna bajka to i do spania dzicko pójdzie grzecznie
A dziś witaj dzionku..... mroźny dzionku... Stwierdziłam ,że z tej pogody to tylko energetyka i gazownictwo się cieszy.... ogrzewnie domu zje majątek A tyle za to kwatków by było
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 10:13, 14 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzis zamiast walentynkowych serduszek opiszę Wam najciekawszą przygodę jaką miałam w swoim ogrodzie .Koniec będzie wtedy gdy pomyślicie że zwariowałam.


Był słoneczny jesienny dzień.Rano fotografowałam moja wnusię jeżdżącą konno.



Później trafił mi się rudzik



i jeszcze niezwykłej urody muchomorek



a później poszłam na taras zobaczyc gdzie podziewa się mój mąż...
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies